PytaniaShow Biznes

Rzeczy do przemyślenia podczas pracy z WordPressem dla stron klientów – GdanskTown.pl

Nie da się zaprzeczyć, że WordPress dzierży tytuł najbardziej zaufanego systemu CMS na świecie. Platforma ta jest w dużej mierze wykorzystywana przez deweloperów do tworzenia stron swoich klientów. Podczas korzystania z WordPress dla rozwoju witryny klienta, deweloperzy czerpać liczne korzyści. Platforma blogowa cum CMS pozwala deweloperom wykonywać swoje zadania rozwoju WP z łatwością i swobodą.

WordPress oferuje łatwy w zarządzaniu pulpit, co pozwala deweloperom wykonać rozwój witryny w najprostszy sposób. Podczas realizacji projektu rozwoju strony WP klientów, to jest odpowiedzialność deweloperów, aby zapewnić niesamowite doświadczenie dla klientów. Jak wszyscy wiemy, jest to platforma open-source, która oferuje pełną kontrolę nad stronami internetowymi zasilanymi przez niego. Nawet podczas korzystania z bogatego w funkcje WordPressa, programiści powinni przestrzegać kilku wskazówek podczas budowania stron klientów, które zamierzamy omówić tutaj.

  1. Pozwól swoim klientom poznać moc WordPressa

WordPress jest obdarzony wszystkimi elementami, które są znaczące dla zwiększonego doświadczenia użytkownika. Dynamiczne cechy tej platformy sprawiają, że jest to wysoce funkcjonalny CMS – dlatego też posiada ogromny 26% udział w globalnej sferze tworzenia stron internetowych. Zapewnia pełny dostęp do użytkowników, w tym kontrolę nad pulpitem nawigacyjnym, panelem administracyjnym i innymi funkcjami strony. Takie uprawnienia i kontrola nie zostały zaoferowane użytkownikom przez jego odpowiedniki, stąd czyniąc WordPress wyjątkowym wyborem, na którym można polegać.

Recommended: How To Optimize WordPress Site For Local Businesses

  1. WordPress releases new updates frequently

WordPress, dzięki wsparciu społeczności, często ogłasza nowe aktualizacje. Stąd obowiązkiem deweloperów jest przekazanie informacji o każdej takiej aktualizacji swoim klientom. Głównym celem społeczności WP w wydaniu aktualizacji jest, aby bezpieczeństwo lepiej lub dodanie nowych funkcji do platformy. WordPress, będąc łatwą w zarządzaniu platformą, nie musisz być maniakiem, aby uaktualnić ją do nowszej wersji. Chociaż łatwo jest włączyć aktualizacje, ale Twoi klienci, ze względu na brak wiedzy technicznej nie są w stanie wykonać tej samej czynności. W takim przypadku programiści muszą pomóc swoim klientom we wdrożeniu nowych aktualizacji na ich stronach internetowych.

  1. Limit the plugin usages

Dostępność niezliczonych wtyczek do różnych celów również przyczynia się do tego, że WordPress jest charakterystyczną platformą. Ale społeczność WP sugeruje utrzymywanie tylko tych wtyczek, które są w użyciu. Nieużywane wtyczki nie robią nic innego, jak tylko zwiększają obciążenie strony, powodując tym samym powolną prędkość ładowania. Stąd wyrzucanie nieużywanych wtyczek w ciągłym procesie byłoby mądrym posunięciem, aby trzymać się z dala od bałaganu. Deweloperzy powinni sprawdzać wtyczki i usuwać nieużywane raz często.

  1. Licencja deweloperska motywów premium jest warta inwestycji

Niewiele motywów WP premium jest dostarczanych z licencją dewelopera, która jest ogólnie dostępna w cenie, która jest dwa lub nawet trzy razy wyższa niż koszt pojedynczej licencji. Będąc deweloperem, który podejmuje się pracy nad rozwojem strony klienta, opłaca się wydać swoje pieniądze na zakup takich motywów premium. To nie tylko pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, ale również daje szansę na przyzwyczajenie się do pewnych specyficznych motywów. Ponadto, możesz poprosić swoich klientów o pokrycie kosztów pojedynczej licencji, jeśli zakupiłeś licencję dewelopera. Możesz dostarczyć projekt znacznie szybciej z edytowalnym motywem zamiast, rozwijać motyw od podstaw.

  1. Dostosowanie istniejącego motywu dla klientów przy użyciu motywów potomnych

Nie ma lepszego sposobu niż użycie child themes, jeśli chcesz zmodyfikować istniejący motyw dla swojego klienta. Edytowanie motywu z jego aktualizacjami jest trudne lub nawet niemożliwe czasami to zależy od stopnia zmian, które chcesz wprowadzić. Mając do dyspozycji motywy potomne, możesz dość łatwo zmienić motyw rodzica, ponieważ upraszcza to proces aktualizacji w dużym stopniu. Motyw dziecka jest tylko CSS i nigdy nie pogarsza zdolności motywu rodzica do aktualizacji w przyszłości.

Zobacz także: Top 20 Najpopularniejsze wtyczki WordPress

  1. Spraw, aby strony były ekskluzywne przy użyciu różnych szablonów stron

Powody, które pokazują znaczenie szablonów stron mogą być opracowane na różne sposoby. Szablony stron dodają wielką funkcjonalność do Twojej strony internetowej, a także poprawiają jej wygląd. Co więcej, szablony stron pozwalają ograniczyć dostęp klientów do elementów, które nie są dla nich przydatne i mogą być przez nich nieumyślnie zmodyfikowane. Łatwość działania edytorów WordPressa sprawia, że czasami klienci przypadkowo usuwają coś bardzo ważnego. Możesz zadbać o to, aby uniknąć takich przypadków, używając szablonów stron na stronach.

Final Words

Punkty omówione w tym artykule będą pomocne dla programistów podczas pracy nad stronami klientów. Oprócz utrzymania procesu rozwoju nienaruszone, deweloperzy również muszą przestrzegać wyżej wymienionych punktów, aby ich klienci zrozumieć znaczenie i ins & outs z WordPress. Ponadto, będzie to przyjemność mieć swoje opinie w sekcji komentarzy tego bloga.

Related Articles

Back to top button