Show Biznes

Scena siatkówki w Top Gun nie jest homoerotyczna. Jest homoseksualna.

d

Courtesy

W ten weekend wchodzi na ekrany kin Top Gun: Maverick, długo oczekiwanej kontynuacji przeboju z 1986 roku, i choć film niekoniecznie potrzebował (potrzeba szybkości!) sequela, to ja jestem gotowy. Oryginalny Top Gun opowiada o grupie ludzi, którzy wiedzą, jak pilotować bardzo skomplikowane myśliwce, ale nie stwierdzili jeszcze, że potrafią zetrzeć pot z własnej twarzy nawet zwykłymi ręcznikami papierowymi. Top Gun rozpętał prawdziwe piekło latem 86 roku z wielu powodów: jingoizm ery Reagana, „Danger Zone” Kenny’ego Logginsa, absolutna żarłoczność młodego Toma Cruise’a. To był wielki fenomen. To było wielkie, spocone zjawisko.

Ale Top Gun zajmuje zupełnie osobne miejsce w niektórych z naszych serc. Kilkoro z nas weszło do multipleksu i było podekscytowanych w sposób, w jaki nasi rówieśnicy mogliby nie być. Niektórzy z nas byli świadkami chwili, która na zawsze pozostała w naszych sercach.

Mówię oczywiście o scenie gry w siatkówkę plażową, trwającej minutę i czterdzieści sekund sekwencji, w której pozbawieni koszulki Tom Cruise, Val Kilmer i Rick Rossovich (oraz mądrze podkoszukujący się Anthony Edwards) stają do walki w meczu o wysoką stawkę przy dźwiękach „Playing With The Boys” Kenny’ego Logginsa Mój brat, starszy o dziesięć lat, żonaty i mający obecnie czwórkę dzieci, zabrał mnie latem 1986 roku na film Top Gun. Wyszliśmy z kina podekscytowani. „Stary” – powiedział – „powinni mieć przed kinem stolik rekrutacyjny” „Naprawdę powinni” – odparłem, wiedząc, że w głębi duszy mówimy o zupełnie innych tablicach rekrutacyjnych.

Jeśli byłeś nastolatkiem w 1986 roku, scena siatkówki plażowej w Top Gun przemawiała bezpośrednio do Ciebie. A brzmiała ona następująco: „Teraz jesteś gejem. Powodzenia.”

Obejrzyjmy to.

Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Być może będziesz w stanie znaleźć te same treści w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Trzyma się, prawda?

Natychmiast, bardziej spocony niż zwykle Tom Cruise kręci piłką do siatkówki na palcu – wiesz, w sposób, w jaki nikt tego nie robi – krzyczy „Idziemy”, a twoja klatka piersiowa mówi „Tak, Tom, idziemy” I od razu widać, że ci chłopcy grają w siatkówkę plażową z taką samą intensywnością, z jaką biorą prysznic. Stawka jest wysoka, ponieważ są to dumni i spoceni mężczyźni. Są obserwowani przez swoich rówieśników ze szkoły lotniczej, którzy są w to tak samo zaangażowani jak oni, tak samo jak ty, choć może z innych powodów, ale może nie, film nigdy tego nie precyzuje.

Chrząkanie jest ADR-owane, a budżet na sztuczny pot jest wysoki, gdy gra się toczy, a my dowiadujemy się, że w ten upalny dzień w San Diego trzy czwarte tych facetów gra w siatkówkę plażową w długich spodniach. Czy trudno jest być twardzielem w szortach, czy też ci faceci pominęli dzień nóg? Również w tym przypadku nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Jedyne, co wiemy na pewno, to że to działa i że w 1986 roku Tom Cruise miał około 60% mięśni trapezowych.

d

Courtesy

W 40. sekundzie Rick Rossovich pręży się. Nie wiemy dlaczego. Reżyser, Tony Scott, nie wie dlaczego. Rick Rossovich nie wie dlaczego. Ale on to robi, a oni to zostawili, a właściwie zrobili to w zwolnionym tempie, i dlatego właśnie tego lata wymyśliliśmy „siłownię”

Tony Scott wybrał do tej sceny słabszy utwór Kenny’ego Logginsa, piosenkę bardziej kanciastą, niemalże podrzuconą przez Logginsa w kierunku nowej fali. Piosenkę, której refren przypomina nam, że bawimy się z chłopakami, a potem atakuje nas glissandem wysokich westchnień, które już słyszymy w naszych własnych duszach. utwór „Playing With The Boys” nie ma sensu poza tą sceną. Poprosiłam moją Alexę, żeby mi to odtworzyła, a ona odpowiedziała: „Samoistnie, bez obrazu? Przykro mi, ale nie mogę tego zrobić, Dave” Sztuczna inteligencja wie, co jest grane. utwór „Playing With The Boys” nie został wydany jako singiel, ale jeszcze w tym samym roku trafił do rodziców.

d

Courtesy

Tak czy inaczej, Tom Cruise i Anthony Edwards wygrywają, pozostali chcą grać dalej, a reszta tłumu cieszy się, że może tylko patrzeć. Ale Tom Cruise ma inne plany. Zakłada nieskazitelnie biały t-shirt i kurtkę bomberkę, odjeżdża na motocyklu, a kiedy jest już w drodze, widzi przelatujący tuż obok niego myśliwiec i krzyczy do niego z podekscytowaniem, bo już wtedy Tom Cruise był kimś, kto czuł, że może pomóc samolotom utrzymać się w powietrzu, krzycząc do nich z podekscytowaniem. Potem idzie do domu Kelly McGillis i w końcu całują się z języczkiem i uprawiają seks nago przed powiewającymi zasłonami, a potem Anthony Edwards ginie w wypadku na drzwiach i Tom Cruise traci chęć latania, a Val Kilmer wygrywa nagrodę dla najlepszego nowego samolotu, a potem Tom Cruise musi wrócić i namierzają rosyjskiego MiG-a, zestrzeliwują go i wszyscy są szczęśliwi, a później tego samego lata Kościół scjentologiczny mówi: „Hej, Tom Cruise, jesteś wolny na brunch” i oto jesteśmy. To świetny film. Nie sposób określić, ilu aktorów w nim występuje, poza tymi, których wymieniłem, ale historycy filmu podają liczbę nawet trzech.

Słyszałem, że scena siatkówki w Top Gun jest określana jako „homoerotyczna” Scena siatkówki nie jest homoerotyczna. Scena siatkówki jest homoseksualna. Scena siatkówki jest tym, czym od tamtego czasu starają się być imprezy obwodowe. (A przynajmniej tak mi się mówi. Nigdy na żadnej nie byłem, ponieważ przez całe życie jestem Anthony Edwardsem) Oglądanie tego wszystkiego na dużym ekranie, w samym środku okresu dojrzewania, było po prostu niesprawiedliwe. Nie miałem sobie równych. Wiedziałem już, w którą stronę zmierza moja seksualność, ta scena była daleka od mojego pierwszego przeczucia, ale potwierdziła całą sytuację w sposób, który był jednocześnie przerażający i ekscytujący. Każdy gej w moim wieku powie ci to samo. Nie zepsuł nas; w rzeczywistości scena siatkówki jest najlepszym argumentem przeciwko całej tej rozmowie o uwodzeniu, którą prowadzimy. Jeśli inni chłopcy w moim wieku obejrzeli ten film i skończyli jako hetero, a rozumiem, że dosłownie dziesiątki z nich to zrobiły, to orientacja seksualna jest niezaprzeczalnie cechą niezmienną.

Scena z siatkówką nie uczyniła z nas gejów. Ale sprawiła, że zaczęliśmy robić pompki.

Top Gun: Maverick ukaże się na całym świecie 27 maja. Daj nastolatkowi w swoim życiu czas i przestrzeń, aby mógł to przeżyć na swój własny sposób.

Dave Holmes pojawia się w każdym drukowanym wydaniu Esquire. Subskrybuj tutaj.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button