Show Biznes

scenograf „Ms. Marvel” opowiada o tym, jak przekształcili opuszczone centrum handlowe w Atlancie w Pakistan

Iman Vellani as Ms. Marvel

Jako że Disney+ wypuszcza sześć odcinków „Ms. Marvel” tego lata, POPSUGAR ma ekskluzywne wywiady z obsadą i twórcami na temat tworzenia serialu do życia. W tym tygodniu projektantka dodatkowych zdjęć Natasha Gerasimova rozmawia z POPSUGAR o odcinku piątym, „Time and Again.”

Natasha Gerasimova dołączyła do zespołu „Ms. Marvel” dość późno. Program został już nakręcony i zmontowany, a zespół twórców planował kolejne sesje zdjęciowe. Gerasimova mówi POPSUGAR, że kiedy weszła na pokład, odbyło się spotkanie umysłów, aby ocenić, co trzeba zmienić, aby ulepszyć serial.

Gerasimova mówi, że zakres zmian, które chciał wprowadzić zespół kreatywny serialu był szeroki, więc musieli być strategicznie nastawieni na to, co może być ponownie edytowane, a co faktycznie musi być ponownie nakręcone. „Reshoots były dość masywne, więc była dość duża restrukturyzacja scenariusza, a wiele odcinków zostało przetasowanych i dodano wiele nowych zestawów”, powiedziała. „Musieliśmy budować i tworzyć całe nowe zestawy podczas reshootów, co nie zawsze ma miejsce” Christopher Glass pełnił funkcję scenografa podczas zdjęć głównych.

„Jest bardzo różny od wielu innych projektów Marvela, ponieważ ma ten bardzo realistyczny, zakorzeniony klimat.”

I to stanowiło pewne poważne wyzwanie, ponieważ wszystkie sceny wymagające nowych planów filmowych skupiały się w Indiach i Pakistanie. Początkowo sceny te były kręcone w Tajlandii. Ale wszystkie nowe ujęcia miały być kręcone w Atlancie podczas zimy. „Znalezienie lokalizacji, które by się sprawdziły, dopasowanie ich do istniejących już miejsc, które zostały nakręcone, było niesamowitym wyzwaniem” – mówi. „Pomyśl o dopasowaniu koloru budynku. Musieliśmy odebrać jedną z części, która była kręcona w studio Backlot Thailand, a budynki były już pomalowane na taki kolor, na jaki są. Aby dopasować ten kolor, nie mając żadnych informacji, jest to rodzaj crapshoot.” Dodatkowo, zespół artystyczny i reżyserzy, którzy pracowali przy zdjęciach w Tajlandii nie byli zaangażowani w reshoots.

„Informacje, które otrzymywaliśmy z Tajlandii docierały do nas stopniowo, ale dopasowanie ich nie było łatwym zadaniem” – mówi.

Były trzy duże, zupełnie nowe plany zdjęciowe, za których stworzenie odpowiedzialna była Gerasimova. Jednym z nich była jaskinia z odcinka trzeciego, gdzie Aisha (Mehwish Hayat) i spółka znajdują bransoletki. Drugim był Dhobi Ghat, pralnia na świeżym powietrzu, gdzie akcja rozgrywa się pod koniec odcinka czwartego i w odcinku piątym. Trzecia to odtworzenie stacji kolejowej, na której pradziadek Kamali (Iman Vellani) Hasan (Fawad Khan) i jej babcia Sana (Zion Usman) uciekli z Indii do Pakistanu, co było potrzebne do kilku dodatkowych ujęć, które uzupełniłyby sceny nakręcone na oryginalnym planie. Każde z nich stanowiło swoje własne, unikalne wyzwanie.

Po pierwsze, była jaskinia. Gerasimova pracowała także nad pierwszym sezonem „Loki” i mówi, że „Ms. Marvel” nie mogłaby być bardziej odmienna. Estetyka Loki była retro sci-fi z wpływami z połowy wieku i super zdefiniowana i podwyższona od pierwszego dnia. estetyka „Ms. Marvel” jest zakorzeniona w rzeczywistości i dla zespołu kreatywnego ważne było, aby wszystko było kulturowo i historycznie dokładne. „Jaskinia była najtrudniejsza, ponieważ nie ma w niej nic autentycznego, bo to całkowicie wymyślona przestrzeń” – wyjaśnia Gerasimova. „Ale starałam się jak mogłam, żeby przynajmniej wyglądała jak prawdziwa jaskinia. Zbudowaliśmy to najszybciej, jak kiedykolwiek w życiu projektowałem i budowałem scenografię.” Od koncepcji do filmowania zajęło to ekipie zaledwie cztery tygodnie. Innym ważnym aspektem scenografii jaskini – która została wykonana z piankowych skał – było powiązanie jej z większym lore MCU. Szybkie ujęcie z góry jaskini ujawnia na ziemi oznaczenia 10 pierścieni z „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings”. Co to oznacza dla bransoletki Kamali i jej związku z większym MCU, widzowie jeszcze nie wiedzą.

Iman Vellani and Aramis Knight in Ms. Marvel

Dla Dhobi Ghat, dużej przestrzeni do prania na zewnątrz, gdzie Kamala i Kareem (Aramis Knight) kończą walkę z Celestials, zespół kreatywny miał wiele przykładów kulturowych z Pakistanu i Indii. Ale nic w Atlancie nie wyglądało ani trochę jak prawdziwy Dhobi Ghat. Dodatkowo, było zbyt zimno, by kręcić na zewnątrz.

„To był dylemat, aż doszłam do wniosku, że może zaczniemy szukać miejsca, które ma atrium, jak opuszczone centrum handlowe z ogromnym świetlikiem”, wyjaśnia Gerasimova. W końcu udało im się nakręcić film w zlikwidowanym centrum handlowym. „Zbudowaliśmy ten dwupiętrowy dziedziniec, co sprawiło nam sporo frajdy” Oparli projekt na prawdziwym Dhobi Ghat w Lahore, w Pakistanie. „W zasadzie kupiliśmy każde pojedyncze sari, które było dostępne w Atlancie”, wyjaśnia, używając stosów ubrań, aby ożywić sztuczny zestaw do prania.

Jako ostatni pojawił się dworzec kolejowy. „Tę całą część zbudowaliśmy i zmodyfikowaliśmy w stoczni kolejowej i muzeum kolejowym w Atlancie” – wyjaśnia Gerasimova. Znów martwili się, że będzie zimno; filmując na zewnątrz, oddech wszystkich byłby widoczny w powietrzu. Szczęście było po ich stronie: „Dzień, w którym kręciliśmy, nie był aż tak zimny” – mówi. W ostatnim odcinku oba plany zdjęciowe są płynne.

Dla Gerasimovej jedną z najbardziej satysfakcjonujących części projektu była współpraca z Saną Amanat, która stworzyła postać Kamali i była producentem wykonawczym, oraz z resztą zespołu twórczego, w tym z reżyserką Sharmeen Obaid-Chinoy, która kierowała odcinkami czwartym i piątym.

„Po prostu kocham fakt, że [Amanat] był w stanie wnieść tę świeżość i autentyczność do tego dzieła. Czuję, że jest to bardzo różne od wielu innych projektów Marvela, ponieważ ma to bardzo rzeczywiste, zakorzenione uczucie do niego”, mówi, dodając, że było prawdziwe poczucie współpracy na planie. „Nic takiego nie zostało zrobione w Marvel Universe. Ta autentyczność i fakt, że Sana była tą dziewczyną, która dorastała w Jersey City, która interesowała się komiksami, nadały temu procesowi zupełnie inne życie. Była w to bardzo zaangażowana. Zdecydowanie czuło się, że oddaje temu całe swoje serce. To było niesamowicie odświeżające.”

Nowe odcinki „Ms. Marvel” w środy na Disney+.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button