Show Biznes

Sprawa przeciwko Young Thugowi wzbogaciła się o siedem nowych zarzutów

Raper z Atlanty Young Thug został aresztowany w poniedziałek, 9 maja, pod zarzutem powiązań z gangami, po tym jak został wymieniony w obszernym, liczącym 56 zarzutów akcie oskarżenia wniesionym przez wielką ławę przysięgłych w stanie Georgia. Teraz grozi mu siedem kolejnych zarzutów.

Raper był wśród 28 osób rzekomo związanych z jego wytwórnią płytową Young Slime Life (YSL) z siedzibą w Atlancie, którą władze twierdzą, że założył w 2012 roku jako gang powiązany z krajowym gangiem Bloods, którzy zostali oskarżeni o spiskowanie w celu naruszenia stanowej ustawy Racketeer Influenced and Corrupt Organizations (RICO), według reportera WSB-TV Michaela Seidena.

Related Articles

Young Thug, którego prawdziwe nazwisko brzmi Jeffrey Lamar Williams, został początkowo oskarżony o dwa zarzuty – spiskowanie w celu naruszenia ustawy RICO i udział w działalności gangu ulicznego. W wyniku policyjnego nalotu na dom rapera w Buckhead, postawiono mu kilka zarzutów związanych z posiadaniem narkotyków i broni palnej.

„Pan Williams w żaden sposób nie naruszył prawa. Będziemy walczyć w tej sprawie etycznie, prawnie i gorliwie. Pan Williams zostanie oczyszczony z zarzutów” – powiedział ABC News w poniedziałek wieczorem adwokat Young Thuga, Brian Steel. Steel powiedział, że Young Thug przebywa obecnie w areszcie, a sąd wyznaczy w najbliższej przyszłości rozprawę w celu rozważenia możliwości wpłacenia kaucji.

Zarzut konspiracji Young Thuga jest podobno związany z incydentem z 24 stycznia 2013 roku, natomiast zarzut dotyczący gangu jest związany z osobnym incydentem z 12 maja 2018 roku. Prokuratorzy zarzucają Young Thugowi, że w 2015 roku zlecił wykonanie pojazdu w celu zamordowania członka konkurencyjnego gangu, Donovana Thomasa Jr, a także, że dwóch współpracowników YSL szukało jego zgody na drugą próbę zamordowania kolegi rapera YFN Lucci, który obecnie przebywa w więzieniu oczekując na proces w sprawie o morderstwo.

Również raper z Atlanty Gunna, którego prawdziwe nazwisko brzmi Sergio Giavanni Kitchens, został wymieniony w akcie oskarżenia pod jednym zarzutem spiskowania w celu naruszenia ustawy RICO, według WSB-TV. Raper oddał się w środę do policyjnego aresztu.

Gunna jest oskarżony przez prokuratorów o to, że pojawił się w wideo online, nosząc wisiorek YSL i wisiorek „Slatt”, a jego tekst brzmiał: „We got ten-hundred round choppers” Teksty Young Thuga są również przedmiotem dochodzenia. Zgodnie z 88-stronicowym aktem oskarżenia, tekst jego piosenki „Anybody” z udziałem Nicki Minaj ma zostać wykorzystany przeciwko niemu: „Nigdy nikogo nie zabiłem, ale mam coś wspólnego z tym ciałem” oraz „Powiedziałem im, żeby wystrzelili sto naboi” Te pierwsze to niektóre z tekstów, które prokuratorzy uważają za „jawne działanie na rzecz spisku.”

Nie jest to pierwszy przypadek wykorzystania tekstów piosenek rapowych w śledztwach kryminalnych. Kilku raperów stanęło w obliczu zarzutów kryminalnych i zostało oskarżonych z powodu obciążających tekstów piosenek.

Rap jako dowód kryminalny stał się tak istotnym problemem, że kilku głównych artystów, w tym Jay Z, Meek Mill, Big Sean i inni, podpisało się pod zmianą prawa nowojorskiego poprzez forsowanie ustawy Rap Music on Trial Bill. Projekt ustawy ma na celu zablokowanie wykorzystywania tekstów piosenek jako dowodów w sprawach karnych.

„W całym kraju obserwujemy niepokojący trend polegający na tym, że prokuratorzy przedstawiają produkt pracy artysty jako dowód przeciwko niemu w procesie karnym” – powiedział senator stanowy Brad Hoylman za pośrednictwem Fox News – „Prokuratorzy mówią sędziemu i ławie przysięgłych: 'Powinniście traktować tę muzykę, słowa do niej, dosłownie.'”

Biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Fulton zorganizowało konferencję prasową, na której prokurator okręgowy Fani Willis wygłosił przemówienie: „Nie ma znaczenia, jaka jest twoja sława, jaka jest twoja sława” – powiedziała – „Jeśli przyjeżdżasz do Fulton County w Georgii i popełniasz przestępstwa – a z pewnością jeśli te przestępstwa wspierają gang uliczny – staniesz się celem i przedmiotem zainteresowania Prokuratury Okręgowej, a my będziemy cię ścigać w pełnym zakresie prawa”.

Young Thug został osadzony w więzieniu Fulton County i nie wpłacił jeszcze kaucji. Ma się stawić przed sędzią sądu najwyższego w późniejszym terminie. Według informacji podanych przez lokalną stację informacyjną CBS46 z Atlanty, Gunna przebywa w areszcie policyjnym pod zarzutem spiskowania w celu naruszenia ustawy o organizacjach przestępczych i korupcyjnych. Będziemy aktualizować informacje, gdy pojawią się dalsze szczegóły.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button