Show Biznes

Szybkie odświeżenie wiedzy na temat rosyjskich lalek przed obejrzeniem drugiego sezonu

Słodkie urodziny babyyy, minęły trzy lata, odkąd Russian Doll zadebiutowała na Netflixie. Przy tak dużym odstępie czasu, kto mógłby winić cię za to, że nie pamiętasz, co się wydarzyło, a tym bardziej jak się skończyło? Pierwszy sezon dramatu psychologicznego, który wyszedł spod pióra Amy Poehler, Leslye Headland i Natashy Lyonne, opowiadał o Nadii Vulvokov (Lyonne) w powracającym koszmarze, jakim były jej 36. urodziny. Każda iteracja punktu odniesienia kończyła się śmiercią Nadii w nowy i pomysłowy sposób: porażenie prądem, tępy uraz, postrzał z broni palnej, pszczoły. Nigdy nie było wesoło.

Pętla Nadii przecięła się z pętlą Alana Zaveri (Charlie Barnett), który znalazł się w tej samej niepewnej sytuacji: wielokrotnie umierał. Do końca sezonu istniały dwie odrębne linie czasowe o nieco dwuznacznym znaczeniu. Dlatego też, podczas gdy ty jesteś podekscytowany kafelkami informującymi o nowych odcinkach na ekranie głównym, przed rozpoczęciem drugiego sezonu Russian Doll, poskładajmy razem, jak zakończył się sezon pierwszy.

Sezon pierwszy, szybko i brudno

Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Być może będziesz w stanie znaleźć tę samą zawartość w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Kiedy poznajemy Nadię, jest ona u progu swoich 36. urodzin. Uwielbia okazjonalne stosowanie halucynogenów mniej więcej tak samo jak palenie papierosów. Czyli bardzo dużo. Lekkomyślnie podchodząc do życia i związków, ulega wypadkowi, gdy na nowojorskiej ulicy zostaje potrącona przez taksówkę i ginie w noc swoich urodzin. Kiedy się budzi, jest w szoku, bo odkrywa, że to znowu jej urodziny. Przestraszona tym zdarzeniem, uznaje je za sen… dopóki nie umiera ponownie. I znowu. I znowu.

Nadia wkrótce odkrywa, że nie jest jedyną osobą nękaną przez pętlę czasową śmierci. Spotyka mężczyznę o imieniu Alan, którego plan oświadczenia się swojej dziewczynie nie powiódł się po tym, jak zerwała z nim, przyznając, że go zdradzała. Nadia odkrywa, że Alan doświadcza tego samego zmęczenia, co ona, ale kiedy oboje cofają się w czasie, by dowiedzieć się, jak Alan umarł po raz pierwszy, okazuje się, że popełnił samobójstwo, skacząc z dachu budynku. Dwójka pracuje razem, by dowiedzieć się, gdzie ich życie poszło nie tak i czy mogą osiągnąć normalność.

Jak (i gdzie) to wszystko się skończyło

russian doll season one
Alan i Nadia, w sezonie pierwszym.

Netflix

Nic dziwnego, że Russian Doll pozostawił zakończenie pierwszego sezonu stosunkowo niejasne. Nadia i Alan ostatecznie trafiają na różne linie czasowe. W linii czasowej Nadii spotyka ona wersję Alana, której nigdy wcześniej nie spotkała. W linii czasowej Alana sytuacja jest odwrotna. Ich zadaniem jest uratowanie siebie nawzajem przed sobą, co obojgu się udaje. Gdy sezon zbliża się ku końcowi, obie grupy ludzi wpadają na paradę odbywającą się w mieście, a oba podzielone ekrany stają się jednym. Można to interpretować w ten sposób, że każda para odnalazła szczęście w swojej linii czasowej. Inna jest taka, że Nadia i Alan, osiągnąwszy wreszcie swój potencjał, połączyli linie czasowe i stali się najlepszymi wersjami samych siebie.

Lyonne skłania widzów ku tej drugiej opcji. „To ich teraźniejszość,” powiedziała Variety. „Nie oznacza to jednak, że Nadia Beta i Alan nie są tam obecni. Myślę jednak, że ludzie odczuli to jako rzeczywiste rozdzielenie, że patrzysz na Alfę Nadię i Betę Alana.”

The Tie-In To Season Two

russian doll
Ruth grana przez Elizabeth Ashley staje się bardziej wyrazista w drugim sezonie

Dzięki uprzejmości Netflix

Co zabawne, nie ma tu zbyt wielu powiązań. Prawdopodobnie korzystniej jest naprawdę zwrócić uwagę na kilka pierwszych odcinków Sezonu Drugiego, niż na to, by dobrze poznać Sezon Pierwszy. (Nadia i Alan przenieśli się cztery lata w przyszłość, zaledwie kilka dni przed 40. urodzinami Nadii. W sezonie drugim pojawiają się również postacie drugoplanowe, takie jak Ruth grana przez Elizabeth Ashley i Lenora Vulvokov grana przez Chloë Sevigny. Poza tym, sezon drugi Russian Doll to historia zamknięta w sobie.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button