Show Biznes

Tak, to Daisy Edgar-Jones śpiewająca w „Pod sztandarem nieba”

UNDER THE BANNER OF HEAVEN — When God Was Love Episode 1 (Airs Wednesday, April 28th) — Pictured: (l-r) Daisy Edgar Jones as Brenda Lafferty. CR: Michelle Faye/FX
W nowym serialu FX on Hulu „Under the Banner of Heaven” Daisy Edgar-Jones gra Brendę Wright Lafferty. Akcja serialu rozpoczyna się od wstrząsającego morderstwa Brendy i jej 15-miesięcznej córki, Erici. Policjanci (Andrew Garfield jako detektyw Jeb Pyre i Gil Birmingham jako detektyw Bill Taba) od razu podejrzewają jej męża, Allena (Billy Howle), i pytają go o jego życie z żoną i córką. Lafferty’owie byli znaną rodziną mormońską z wieloma dorosłymi synami, a detektyw Pyre, w którego wcielił się Garfield, również jest mormonem i wiedział o rodzinie przed popełnieniem przestępstwa.

Pyre pyta Allena, czy wiara Brendy w Boga była chwiejna, co powodowało problemy w ich małżeństwie. Allen upiera się, że Brenda była „idealną mormonką” W retrospekcji widzowie widzą to w akcji. Brenda jest studentką college’u w Twin Falls, w stanie ID, w 1980 r. Występuje w konkursie piękności Miss Twin Falls, ubrana w ładną żółtą sukienkę, z kopcem soczystych loków na głowie. Śpiewa piosenkę „The Rose” Bette Middler, wydaną w tym samym roku.

Widzowie mogą się zastanawiać, czy to naprawdę śpiewa Edgar-Jones. FX potwierdziło POPSUGAR, że Edgar-Jones sama zaśpiewała w tej scenie.

W serialu Brenda kończy konkurs jako wicemistrzyni, ale nie pozwala, aby to powstrzymało jej wielkie marzenia. Chce wyjechać z Idaho do Salt Lake City, gdzie będzie mogła ukończyć studia na Uniwersytecie Brighama Younga. Chce studiować dziennikarstwo radiowo-telewizyjne, by w końcu trafić do telewizji. Jej ojciec waha się, czy się zgodzić, ale ostatecznie wspiera ją i jej marzenia.

„Under the Banner of Heaven” to siedmioodcinkowy serial limitowany stworzony przez Dustina Lance’a Blacka. Odcinki pierwszy i drugi miały premierę 28 kwietnia, a kolejne będą pojawiać się co tydzień. Serial oparty jest na książce kryminalnej Jona Krakauera o tym samym tytule. Książka zawiera porównania między morderstwem Brendy i Erica a Kościołem mormońskim. W momencie wydania książki w 2003 roku Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich potępił przedstawianie w niej wiary.

Źródło obrazu: FX

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button