Show Biznes

Taylor Hawkins podobno powiedział przyjaciołom i kolegom z zespołu, że „nie może już, kurwa, tego robić

cleveland, ohio   october 30 taylor hawkins of foo fighters attends the 36th annual rock  roll hall of fame induction ceremony at rocket mortgage fieldhouse on october 30, 2021 in cleveland, ohio photo by arturo holmesgetty images for the rock and roll hall of fame

Arturo HolmesGetty Images

Nowy artykuł Rolling Stone opisuje ostatnie dni Taylora Hawkinsa, zmarłego członka zespołu Foo Fighters. W wywiadzie wypowiada się rodzina i przyjaciele, którzy twierdzą, że perkusista wyrażał dyskomfort związany z wyczerpującym charakterem trasy koncertowej zespołu.

Wśród rozmówców znaleźli się perkusista Pearl Jam, Matt Cameron i perkusista Red Hot Chilli Peppers, Chad Smith oraz Sass Jordan, były szef i wieloletni przyjaciel Hawkinsa. Przyjaciele twierdzą , że Hawkins przedstawił swoje obawy głównemu wokaliście Foo Fighters, Dave’owi Grohlowi, i obaj odbyli o tym głęboką rozmowę.

„Rozmawiał z Dave’em w cztery oczy i powiedział mi, że nie może już tego dłużej robić – to były jego słowa” – mówi Cameron, cytowany w artykule – „Myślę, że doszli do porozumienia, ale wygląda na to, że po tym harmonogram tras koncertowych stał się jeszcze bardziej szalony”

Cameron wypowiedziała się później na Instagramie, pozornie wycofując te stwierdzenia i przepraszając za udział w artykule.

„Kiedy zgodziłam się wziąć udział w Rolling Stone artykule o Taylorze, zakładałam, że będzie to celebracja jego życia i pracy. Moje cytaty zostały wyrwane z kontekstu i ukształtowane w narrację, której nigdy nie zamierzałem” – napisał – „Przepraszam, że mój udział mógł wyrządzić krzywdę osobom, dla których mam tylko najgłębszy szacunek i podziw.”

Raport zawiera również twierdzenia o incydencie z grudnia 2021 roku, kiedy Hawkins podobno stracił przytomność w samolocie w Chicago. (Odpowiadając na Rolling Stone, przedstawiciel Foo Fighters zaprzeczył, że Hawkins stracił przytomność w samolocie). „Powiedział tylko, że był wyczerpany i zasłabł, a oni musieli pompować mu kroplówki i inne rzeczy” – powiedział Smith. „Był odwodniony i w ogóle” W artykule, Smith twierdził, że Hawkins powiedział mu później: „Nie mogę już tego robić w ten sposób”

Smith continued: „To była jedna z tych słomek, które złamały kręgosłup wielbłąda. Po tym wydarzeniu miał naprawdę ważną rozmowę z Dave’em i zarządem. Powiedział: 'Nie mogę dalej pracować według tego harmonogramu, więc musimy coś wymyślić.'”

„Fakt, że w końcu porozmawiał z Dave’em i naprawdę powiedział mu, że nie może tego robić i że nie będzie już tego robił, był dla niego uwalniający” – dodał anonimowy kolega i przyjaciel Hawkinsa. „To wymagało pieprzonych jaj. Wymagało to roku pracy nad odwagą”.

Podobnie jak Cameron, Smith również wypowiedział się przeciwko artykułowi i roli, jaką w nim odegrał, przepraszając swoich przyjaciół i rodzinę.

„Zostałem poproszony przez Rolling Stone o podzielenie się wspomnieniami z naszego wspólnego czasu, co, jak sądziłem, miało być pełnym miłości hołdem, na jaki zasługiwał” – napisał na Instagramie – „Zamiast tego historia, którą napisali, była sensacyjna i wprowadzająca w błąd, a gdybym wiedział, nigdy nie zgodziłbym się na udział w niej.”

Trasa koncertowa Foo Fighters 2022 miała trwać kilka miesięcy, z prawie 60 koncertami zaplanowanymi tylko na ten rok. Daty te pojawiły się po tym, jak w zeszłym roku zespół zagrał około 40 koncertów. Wszystkie pozostałe koncerty zostały odwołane, w tym występ na Grammy, po niespodziewanej śmierci Hawkinsa 25 marca w Bogocie, w Kolumbii.

Choć oficjalna przyczyna śmierci perkusisty pozostaje nieznana, według kolumbijskich władz w organizmie perkusisty znaleziono ślady 10 różnych substancji, w tym antydepresantów, benzodiazepin, opioidów i THC, psychoaktywnego związku zawartego w marihuanie. Następnie w artykule z Semana, znanego kolumbijskiego magazynu, podano, że nienazwani naukowcy sądowi stwierdzili, iż Hawkins miał powiększone serce, ważące 600 gramów, a w jego organizmie znaleziono także ślady heroiny, narkotyku, od którego Hawkins był uzależniony przez wiele lat.

Esquire zwrócił się do przedstawicieli Foo Fighters z prośbą o komentarz.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button