Show Biznes

Taylor Lautner o zrobieniu sobie przerwy od Hollywood po „Zmierzchu”: „It Was a Learning Curve”

TAYLOR LAUTNER and KRISTEN STEWART star in THE TWILIGHT SAGA: BREAKING DAWN-PART 2Ph: Andrew Cooper, SMPSP 2011 Summit Entertainment, LLC.  All rights reserved.

„Jesteś w drużynie Edwarda czy Jakuba?” Jeśli część twoich lat gimnazjalnych i licealnych obracała się wokół zadawania znajomym tego kontrowersyjnego pytania, prawdopodobnie znasz filmowe początki Taylora Lautnera, który podzielił fandom „Zmierzchu” na dwie części, gdy zadebiutował jako nastoletni wilkołak Jacob Black w 2008 roku. W ciągu prawie 14 lat od premiery filmu, Lautner pozostał ikoną kultury dzięki swojej roli zmiennokształtnego nastolatka. Podczas gdy wieloletni fani Twihards wciąż wspominają fan fiction Jella i długie włosy Lautnera (przez cały czas była to peruka), franczyza filmowa zebrała psychiczne i emocjonalne żniwo na gwiazdę, które zmusiło go do wycofania się z Hollywood.

„To była krzywa uczenia się dla nas wszystkich jako rodziny.”

„W 'Zmierzchu’ byłem najmłodszy – miałem 16 lat – i tak moi rodzice byli ogromną częścią (uziemienia mnie), nawet kiedy kręciłem filmy”, mówi CNN w ostatnim wywiadzie. Podczas gdy rzesze fanów goniły za nim z ręcznie wykonanymi znakami głoszącymi ich miłość – w centrach handlowych, kinach, a nawet sklepach spożywczych – Lautner zmagał się z nowo odkrytą sławą, nie mając czasu na rozkoszowanie się swoim ekranowym sukcesem.

Dla rodziców Lautnera, radzenie sobie ze sławą było „niezbadanym terytorium”, a widząc jak wznosi się na szczyt, nie zmieniło faktu, że wciąż był ich synem. „Kiedy byłem w domu, wciąż musiałem wynosić śmieci” – mówi. „Nadal musiałem kosić trawnik” Żartując dodaje, że rodzice mówili mu: „Nie obchodzi nas, że jesteś na dużym ekranie. Nadal musisz wykonywać swoje obowiązki.”

Poza upewnieniem się, że pozostał uziemiony, rodzice Lautnera byli kluczowi w pomaganiu mu w uświadomieniu sobie potrzeby oddzielenia się od jego przytłaczającej popularności. „Moi rodzice zdecydowanie po prostu umieścili to w perspektywie. Myślę, że nawet dla nich było to niezbadane terytorium dla rodziców, którzy mają 16-latka przechodzącego przez to”, mówi, dodając, że nagły napływ uwagi od fanów – i presja, która z tym związana – zainspirowała go do zrobienia sobie przerwy od aktorstwa. „To była krzywa uczenia się dla nas wszystkich jako rodziny. I dlatego myślę, że krok wstecz jest po prostu dobrym odświeżeniem i po prostu upewnieniem się, że robisz rzeczy z właściwych powodów.”

Kiedy zakończono kręcenie filmu „Saga Zmierzch: Przed świtem – część 2”, piątej części franczyzy filmowej, Lautner zauważył, że jego baza fanów szybko zaczęła się kurczyć. Z fanami, którzy zniknęli tak szybko, jak się pojawili, zaczął doświadczać syndromu impostera, co było kolejnym czynnikiem, który doprowadził do jego tak potrzebnej przerwy. „Kiedy to jest w ogóle odebrane, zaczynasz kwestionować siebie i zaczynasz być jak, 'Och, czy ludzie nie dbają już o mnie?'” powiedział. „To trochę odchodzi. Zauważasz to i to jest ta niebezpieczna część, bo to może naprawdę namieszać w twoim umyśle.”

Po zrobieniu sobie krótkiej przerwy od przemysłu rozrywkowego, aby przemyśleć swoje doświadczenia, Lautner powrócił w takich rolach jak Cam w „Tropicielach” (2015) i Dale Ashbrick Jr. w brytyjskim sitcomie „Cuckoo” (2014-2018). Ostatnio pojawił się jako Troy Lambert w „Home Team”, sportowo-komediowym filmie o zhańbionym graczu NFL, który wraca do domu, by trenować gimnazjalną drużynę piłkarską swojego syna. W 2018 roku gwiazdor zaczął również spotykać się z Taylor Dome, pielęgniarką z Kalifornii.

13 listopada 2021 roku ogłosił ich zaręczyny za pośrednictwem Instagrama. „Nie mogę się doczekać, aby spędzić wieczność z tobą @taydome”, napisał. „Kochasz mnie bezwarunkowo. Nie znosisz mojej 💩. Uspokajasz mnie, kiedy jestem niespokojny. Sprawiasz, że śmieję się o wiele za dużo. Sprawiasz, że każdy dzień spędzony z Tobą jest tak wyjątkowy. A co najważniejsze, sprawiasz, że jestem lepszą osobą. Nie mogę ci wystarczająco podziękować za to, co wniosłaś do mojego życia. Kocham Cię na zawsze.”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button