Strona główna Show Biznes Taylor Swift w " Midnights " robi coś zaskakującego. Nawet jak na...

Taylor Swift w ” Midnights ” robi coś zaskakującego. Nawet jak na nią.

Songwriterzy nigdy nie potrafili oprzeć się północy. Patsy Cline wyszła „Walkin’ After Midnight”, Judas Priest objawił się w „Living After Midnight” Midnight at the oasis, send your camel to bed. On odjeżdża tym pociągiem o północy do Georgii. Midnight Rambler, Midnight Rider, Midnight Special – jest tajemniczy i seksowny, pełen zapowiedzi i obietnic. To zawsze działa.

Po tym, jak Taylor Swift ogłosiła swój dziesiąty album w sierpniu, jednocześnie odbierając swoje trofeum za Wideo Roku na MTV Video Music Awards (za epicką, dziesięciominutową „krótką wersję filmową” „All Too Well”), podążyła za postem wyjaśniającym, że Midnights będzie „historią 13 bezsennych nocy rozrzuconych po całym moim życiu” Gdy odliczanie do premiery osiągnęło gorączkę, wyjaśniła, że album został zainspirowany pięcioma tematami: nienawiścią do samej siebie, fantazjami o zemście, „zastanawianiem się, co mogło być”, zakochaniem się i „rozpadem” To może być zbyt szerokie pole do popisu, by nazwać ten projekt albumem koncepcyjnym, ale Midnights może być jak dotąd najbardziej spójną, najbardziej konsekwentną i najbardziej odkrywczą muzyką Swift.

Jej ostatnim całkowicie nowym wydawnictwem była cudowna, podwójna niespodzianka w postaci „double-shot folklor oraz evermore w 2020 roku (w zeszłym roku przyszedł re-recording płyty z 2012 r Red), ale krystalicznego indie-folku i starannie wyrysowanych szkiców postaci z tamtych albumów nie znajdziemy nigdzie na Midnights. Po oszukaniu nas wizualizacjami przesiąkniętymi obrazami z lat 70-tych (telefony obrotowe, drewniane panele), brzmienie tego albumu mieści się w granicach współczesnego electro-popu, a punkt ciężkości tekstów przesuwa się z powrotem na samą Swift.

2022 mtv video music awards show

Swift na VMAs 2022, odbierając swojego moon mana – i zapowiadając niedawno wydany LP, Midnights

Arturo Holmes//Getty Images

Porozmawiajmy przez chwilę o strategii, ponieważ w przypadku Swift jest ona zawsze częścią pakietu. Swift dokonała czegoś zadziwiającego (nawet jak na nią) z tym roll-outem albumu, zbierając wszystkie korzyści z budowania oczekiwań za pomocą oldschoolowej, wielomiesięcznej kampanii wydawniczej, nie wydając ani jednej nuty muzyki przed wydaniem albumu. Kiedy w końcu zadebiutował, wylądował z impetem 21st stulecie wydanie niespodzianki. A potem – trzy godziny po Midnights trafił do serwisów streamingowych – wystawiła siedem dodatkowych piosenek na „3am Edition”, posyłając fanów w dalszy szał. Rezultat? Nowy rekord najczęściej odtwarzanego albumu w ciągu jednego dnia.

A jednak wszystko to odbywa się bez niczego, co brzmi jak wielki hitowy singiel. Pierwszy teledysk, który pojawił się tego samego ranka, jest do „Anti-Hero” – wyznania zwątpienia w siebie, które otwiera zdanie „Mam to coś, że staję się starsza, ale nigdy mądrzejsza” i przechodzi do opisu dziwnej fantazji o jej przyszłych dzieciach, które ją mordują i walczą o jej wolę. (Chociaż kto do cholery wie? „Heat Waves” Glass Animals, z podobnym pulsującym, bulgoczącym klimatem, właśnie pobiło rekord najdłuższego przebywania na liście Billboard’s Hot 100 Singles)

Po raz kolejny partnerem Swift w zbrodni jest wszechobecny Jack Antonoff, który współtworzył i współprodukował z nią większość materiału (para współpracowała często, począwszy od monstrualnie udanego Swift 1989 album w 2014 roku) Syntezatory w stylu vintage i zniekształcone wokale nie są do końca przełomowe, a stały, rozmarzony groove w średnim tempie flirtuje z nadmierną powtarzalnością; niektóre piosenki niemal nie rejestrują się przy pierwszym czy drugim przesłuchaniu. Żal, zemsta, refleksja – to nie są nowe tematy dla Swift, a album jest z pewnością bardziej udoskonaleniem niż rekonstrukcją

  Nowy utwór Bad Bunny'ego "Un Verano Sin Ti" jest świadectwem ewolucji muzyki latynoskiej

Ale niuanse takich sleeperów jak „Labyrinth” i „You’re on Your Own, Kid” ujawniają się same, a tam, gdzie ostatnie proste „popowe” albumy Swift Reputation oraz Kochanek czasami czuł się przepełniony wysiłkami, aby zadowolić wszystkich jej wyborców, brak dużego, błyszczącego singla rah-rah lub obowiązkowej akustycznej ballady czuje się jak punkt.

Co również wyłania się – i pokazuje, że oparte na narracji podejście m.in ludowe/większe albumów pozostawił trwały ślad – to dojrzałe spojrzenie na jej własną podróż, twarde spojrzenie na determinację, ambicję i poświęcenia, które doprowadziły ją do tak wzniosłej wysokości. „You’re on Your Own, Kid” zdaje się spoglądać wstecz na jej wczesne dni jako aspirującej gwiazdy w Nashville – „I hosted parties and starved my body/Like I’d be saved by a perfect kiss” – podczas gdy „Midnight Rain” muska jak jej droga pozostawiła partnerów, którzy nie rozumieli jej marzeń. „On chciał panny młodej, ja tworzyłam własne nazwisko” – mruczy – „Goniąc za tą sławą, on pozostał taki sam”

  Która z poniższych cech jest charakterystyczna dla architektury romańskiej?

Ale z oszałamiającym sukcesem przychodzą oczekiwania i obowiązki, a ona odnosi się do wynikającego z nich strachu i presji. „Wiesz, jak bardzo nienawidzę tego, że wszyscy po prostu oczekują, że odbiję się od dna/Just like that”, śpiewa w „Labyrinth” Niedługo skończy 33 lata, Swift prezentuje m.in Midnights jako wyraz uniwersalnych emocjonalnych zawirowań („Skręcamy się w naszych stworzonych przez siebie klatkach i modlimy się, że nie jesteśmy – właśnie w tej chwili – o popełnienie jakiegoś fatalnego, zmieniającego życie błędu”, zamieściła), ale konfrontacja z jej własnymi doświadczeniami ze sławą i fortuną dodaje wagi, która wzmacnia wpływ piosenek. W utworze „Karma” śpiewa „Zapytaj mnie, czego nauczyłem się przez te wszystkie lata/Pytaj mnie, co zarobiłem przez te wszystkie łzy/Pytaj mnie, dlaczego tak wielu znika, ale ja wciąż tu jestem”

A Taylor ma bary! Dodatkowe punkty za stopień trudności w wersach takich jak „Czy słyszałeś mój ukryty narcyzm, który maskuję altruizmem/Like some kind of congressman” i „Industry disruptors and soul deconstructors/And smooth-talking hustlers out glad-handing each other” Jak zawsze honorowa uczennica, jest dumna z tego, że w tekstach pojawiają się słowa „makiaweliczny” i „role płciowe”, choć wciąż zdarzają się wpadki: „Talk your talk and go viral/I just need this love spiral” jest dość słabe, ale potem, yikes, jest „Sip quiet by my side in the shade/And not the kind that’s threw/I mean, the kind under where a tree has grown”

Po wysokich emocjonalnych wzlotach „Snow on the Beach” (wyczekiwany duet z Laną del Rey, w którym głos Lany jest trudny do odróżnienia) i badassowym „Bejeweled”, a także niskich upadkach, w tym nokautującym lamencie zerwania „Maroon”, znajdujemy Swift i długoletniego chłopaka Joe Alwyna (przypisywanego jako współautora pod pseudonimem William Bowery) cieszących się domową błogością w „Sweet Nothing” Przy oszczędnej, migotliwej klawiaturze Swift zauważa kamyk, który podnieśli, dzieli się swoimi słabościami, celebruje ich izolację od brutalnego świata – „outside they’re push and shovin’/You’re in the kitchen hummin'”

  Kiedy niecenowa determinanta popytu zmienia zmianę w? , Kiedy niecenowa determinanta popytu zmienia zmianę w?

Co byłoby jednym ze sposobów na zakończenie albumu. Ale po tej piosence od razu następuje zapierające dech w piersiach „Mastermind”, objawienie Swift, że jej życie – w tym jej związek i kariera – nie jest szczęśliwym przypadkiem, to wszystko wydarzyło się dzięki projektowi. „If you fail to plan, you plan to fail”, śpiewa, „Strategy sets the scene for the tale”

I (z zastrzeżeniem, że zawsze niebezpiecznie jest brać sztukę za coś czysto autobiograficznego) przechodzi do zaoferowania psychologicznego wyjaśnienia swoich intencji: „Nikt nie chciał się ze mną bawić jako małe dziecko/Więc od tamtej pory kombinowałam jak przestępca/To, żeby mnie kochali i żeby to wydawało się bez wysiłku/To pierwszy raz czuję potrzebę spowiedzi” Przeszliśmy od jej szyderczego „Look What You Made Me Do” sprzed kilku lat – obronnego, reaktywnego – do pełnego uznania swoich czynów. Wydaje mi się, że to przełom.

Który byłby również sposobem na zakończenie albumu, i był przez całe trzy godziny, dopóki nie wyszło „3am Edition”. Kredyt dla jej next-level vision: Podczas gdy niektóre z dodatkowych piosenek (kilka wyprodukowanych przez Aarona Dessnera z The National, który pracował nad dużą częścią folklor oraz evermore) są bardzo mocne i mogą nawet schodzić łagodniej niż rdzeń Midnights jest jasne, dlaczego nie znalazły się na płycie. Nie są one bynajmniej przemyślane, ale grają jak osobna EP-ka – tak jak dobre jest gorzkie „Could’ve Would’ve Should’ve”, tak różnica w tonie tych siedmiu utworów sprawia, że są one tak naprawdę nie do przyjęcia Midnights same w sobie wydają się jeszcze lepsze.

I wreszcie, po dziewiętnastu utworach i ponad godzinie muzyki, jeszcze kolejny sposób na zakończenie albumu. Na „Dear Reader” Swift pozostawia nas z przypomnieniem, że jest ułomnym wzorem do naśladowania, niewiarygodnym narratorem. „Dear reader, if it feels like a trap/You’re already in one”, śpiewa, dodając, że „You wouldn’t take my word for it if you knew who was talking”

Biorąc pod uwagę poprzednią godzinną kulę zamieszania, zwątpienia i triumfu, jest to rozsądne zastrzeżenie, ale jest również wystarczająco samoświadoma, aby zaakceptować swój niezaprzeczalny powab. „Powinieneś znaleźć inne światło przewodnie”, podsumowuje, „ale ja świecę tak jasno” Spójrz, do czego nas zmusza. I ona wie o tym aż za dobrze.

Ta zawartość jest importowana z OpenWeb. Być może będziesz w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Najchętniej czytane

Porady dotyczące zwrotów w bluesie | Elixir Strings

Sponsorowany przez.Elixir®smyki:Kiedy już opanujesz podstawy 12 barowego bluesa, dodanie turnaroundów na końcu progresji akordowej, aby powrócić do początku, jest świetnym kolejnym krokiem. Turnaroundy są...

Jak stworzyć wykres kwartalny w programie Excel?

Jak stworzyć wykres kwartalny w Excelu?Jak zrobić ten wykresZaznacz dane i wstaw wykres kolumnowy: Wybierz opcję ułożonej kolumny.Wykres początkowy: Przełącz wiersze i kolumny, aby pogrupować dane według kwartału: Po przełączeniu wierszy i kolumn: Przesuń legendę na górę: Dodaj etykiety danych: Wybierz etykiety danych, wypełnij je kolorem białym, a następnie zastosuj niestandardowy format liczb dla tysięcy:

Pete Davidson uważa, że powodem, dla którego kobiety go lubią jest to, że jest „diamentem w koszu”

Chelsey SanchezDigital Associate EditorJako redaktorka stowarzyszona w HarpersBAZAAR.com, Chelsey trzyma rękę na pulsie we wszystkich sprawach dotyczących celebrytów. Pisze również o ruchach społecznych, łącząc...

Jaka jest powszechnie używana nazwa obszaru pośredniego między siecią zaufaną a niezaufaną? , Jaka jest powszechnie używana nazwa dla obszaru pośredniego między siecią zaufaną...

Jaka jest powszechnie używana nazwa dla obszaru pośredniego między siecią zaufaną a niezaufaną?Jaka jest powszechnie używana nazwa dla obszaru pośredniego. między siecią zaufaną a niezaufaną? Demilitarized Zone (DMZ)Jaka jest typowa relacja pomiędzy siecią niezaufaną, firewallem i?Związek polega na tym, że informacje są ograniczane przez firewall tylko poprzez określone przestrzenie zwane "portami". Firewall zapobiega niezaufanym lub

Jaki jest jeden czynnik, który będzie się różnił między grupą eksperymentalną a grupą kontrolną?

Jaki jest jeden czynnik, który będzie różnił się między grupą eksperymentalną a grupą kontrolną?W eksperymencie porównywane są ze sobą grupa kontrolna i grupa eksperymentalna. Jedyną różnicą między tymi dwiema grupami jest to, że w grupie eksperymentalnej zmieniona jest zmienna niezależna. W grupie kontrolnej zmienna niezależna jest "kontrolowana" lub utrzymywana na stałym poziomie.Jaka jest różnica między

5 darmowych narzędzi do badania słów kluczowych

Czy właśnie zamierzasz opublikować swoją stronę internetową? Stworzenie dobrej strony internetowej musiało być wymagające. Jeszcze trudniej jest zdobyć odpowiednie słowa kluczowe dla swojej witryny. Jeśli treść jest dobra, projekt jest doskonały, a strategie marketingu online są na miejscu, może to, co pozostaje jest właściwe słowa kluczowe. Słowa kluczowe są najbardziej istotnym wyznacznikiem, który będzie napędzać

Ile galonów krwi pompuje twoje serce w ciągu 24 godzin?

Ile galonów krwi pompuje twoje serce w ciągu 24 godzin?Serce to niesamowity organ. Pompuje tlen i bogatą w składniki odżywcze krew w całym organizmie, aby podtrzymać życie. Ten potężny organ wielkości pięści bije (rozszerza się i kurczy) 100 000 razy dziennie, pompując pięć lub sześć kwart krwi w każdej minucie, czyli około 2 000 galonów

Czy powinieneś naładować swój telefon do 100, gdy po raz pierwszy go dostaniesz?

Czy powinieneś naładować swój telefon do 100, gdy po raz pierwszy go dostaniesz?Kluczem jest, aby nie przechowywać lub utrzymywać baterię telefonu w 100% naładowaną przez dłuższy czas. Zamiast tego Schulte powiedział, że "byłoby bardzo dobrze naładować telefon rano lub kiedykolwiek, ale nie przechowuj telefonu przez noc w 100%."Czy powinienem naładować mojego iPhone'a, gdy dostanę go

Pozostałe newsy

  Co to jest błona surowicza, która wyściela jamę piersiową?

Porady dotyczące zwrotów w bluesie | Elixir Strings

Sponsorowany przez.Elixir®smyki:Kiedy już opanujesz podstawy 12 barowego bluesa, dodanie turnaroundów na końcu progresji akordowej, aby powrócić do początku, jest świetnym kolejnym krokiem. Turnaroundy są...

’Once Upon a Harp’ to błyskotliwa kolekcja utworów Turlough O’Carolan autorstwa Steve’a Baughmana

By Blair JacksonPierwszy raz zetknąłem się z niezapomnianym nazwiskiem Turlough O'Carolan i usłyszałem próbkę jego muzyki na płycie Fairport Convention Full House z 1970...

Ritchie List przekroczył 75 000+ ofert sprzętu i pojazdów

W ubiegłym roku serwis powiększył bazę klientów o 300% i zwiększył liczbę ofert o ponad 100%Sprzedaż sprzętu na własną rękę jest o wiele łatwiejsza...

NKBA ogłasza laureatów nagrody 2023 Design + Industry Award

LAS VEGAS, NV - National Kitchen & Bath Association (NKBA), właściciele Kitchen and Bath Industry Show (KBIS) otworzyli 2023 wydarzenie na żywo z wysoce...