Show Biznes

The Stranger Things Season 4 Soundtrack Flat Out Cooks

Gdybyśmy mieli sprowadzić całość Stranger Things do kilku filarów, na czele mielibyśmy uginające się pod ciężarem umysłu science-fiction, serdeczne relacje i przyjaźnie, ikoniczne garderoby z lat 80. i oczywiście muzykę.

Na wiele sposobów, Stranger Things to coś więcej niż tylko serial. To siła kulturowa – taka, która ma ogromny wpływ na naszą konsumpcję muzyki i aktualne listy przebojów. Z serialem zaczynającym się w 1983 roku, a obecnie osadzonym w 1986, absolutnie nie zabrakło wszystkich najlepszych hitów z lat 80. Z powodu Stranger Things, streamingi dla tych płyt z lat 80. odnotowały duży wzrost. „Running Up That Hill” Kate Bush stało się piosenką lata dzięki serialowi Netflixa, podobnie jak „Pass the Dutchie” Musical Youth Inne utwory jak „Wipe Out” i „Detroit Rock City”, odpowiednio autorstwa The Surfaris i Kiss.

Jeśli zastanawiacie się, gdzie znaleźć te utwory, Spotify zebrało oficjalną playlistę Stranger Things. Zanim zapytasz, tak, to glitches i błyska obrazy Vecna tu i tam. Z wszystkim od The Beach Boys aż do Metalliki, oto przewodnik po niektórych z najlepszych piosenek na ścieżce dźwiękowej Stranger Things.

Kate Bush – „Running Up That Hill”

Ta treść została zaimportowana z serwisu YouTube. Być może będziesz w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

„Running Up That Hill” prawdopodobnie odniósł największy sukces spośród tych, które pojawiły się w serialu Netflixa, z piosenką dominującą na listach przebojów po debiucie 4 sezonu. Piosenka pochodzi z albumu Busha z 1985 roku. Hounds of Love został początkowo wprowadzony w momencie, gdy Max (Sadie Sink) nadal odczuwała śmierć członka rodziny. Szybko stał się częścią definiującą jej charakter. Natychmiast po tym, jak piosenka ponownie weszła na listy przebojów prawie 40 lat po jej wydaniu i nadal się wspinała. Nawet teraz, ponad miesiąc po premierze 4 sezonu, piosenka nadal znajduje się na dziewiątym miejscu listy Billboard Hot 100.

Musical Youth – „Pass the Dutchie”

Ta zawartość jest importowana z YouTube. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Kolejnym z hitów z lat 80-tych, który doczekał się potężnej odsłony dzięki Stranger Things jest ten utwór brytyjsko-jamajskiej grupy reggae. Choć w sezonie służyła jako stonerowy hymn, szybko staje się po prostu piosenką na lato pasującą do długich jazd samochodem i wylegiwania się na plaży.

Dead or Alive – „You Spin Me Round (Like A Record)”

Ta treść została zaimportowana z YouTube. Możesz być w stanie znaleźć tę samą zawartość w innym formacie lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Gdyby obraz i energię muzyki lat 80. można było określić jedną piosenką, byłaby to właśnie ta. Nie wierzycie mi? Po prostu obejrzyjcie ten teledysk. Pierwotnie wydany w 1985 roku, nie jest zaskoczeniem, że dzieciaki ze Stranger Things miałyby to na powtórce w 1986 roku.

The Beach Boys – „California Dreamin'”

Ta zawartość jest importowana z YouTube. Możesz być w stanie znaleźć tę samą zawartość w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Mamy Stranger Things, aby podziękować za ponowne zapoznanie nas z tym coverem z 1986 roku oryginału The Mamas & Papas z lat 60.

Metallica – „Master of Puppets”

Ta zawartość jest importowana z YouTube. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Samo intro z tego utworu z 1986 roku wystarczy, żebyś walił głową w mur przez wiele dni.

Talking Heads – „Psycho Killer”

Ta zawartość jest importowana z YouTube. Możesz być w stanie znaleźć tę samą zawartość w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Choć ta piosenka jest z 1977 roku, a nie z lat 80-tych, to i tak idealnie pasuje do Stranger Things. Perkusja, gitara i te niezapomniane „Fa-fa-fa-fa „działają na rzecz serialu w sposób całkowicie naturalny. Poza tym, nawet sama nazwa jest dość pasująca do pewnego kogoś z serialu… Patrzę na ciebie Vecna.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button