Show Biznes

The Ultimate Stranger Things Season 4, Volume 2 Finale Breakdown

Ta historia zawiera spoilery do Sezonu Czwartego, Tomu Drugiego Stranger Things.

Czy mogę zawrzeć umowę z Bogiem, żeby nie spać przez następne 48 godzin? Jasna cholera. Podnieście rękę, jeśli myśleliście, że tom drugi Stranger Things będzie wyglądał tak, jakby miał budżet produkcyjny Godzilla vs. Kong , miał odwagę, by Vecna okaleczyła jedną z naszych ulubionych postaci i zmusiła mojego przyjaciela – zdecydowanie nie mnie – do uzupełnienia zapasów chusteczek rano po. Jasne, tom pierwszy zabutelkował i wstrzyknął nowe życie w serię (potrzebował tego po tym, jak sezon trzeci nie do końca spełnił nadzieje fanów). Tom drugi? Nie tylko udało mu się w porywający sposób zmienić Stranger Things jak do tej pory, ale ostatnie momenty Epizodu Dziewiątego ustawiły piąty i ostatni sezon, który z pewnością będzie generował dziki hype do samej sekundy, w której będziemy mogli nacisnąć play. Może wszyscy wyprzedzamy samych siebie. Mamy finał do podsumowania, prawda?

RIP Eddie-and Max, For a Terrifying Minute

Po pierwsze, brawa dla Josepha Quinna, który nasycił Eddiego Munsona zdumiewającym poziomem serca,takim, który niewielu nowym postaciom wchodzącym do tak uznanego serialu jak Stranger Thingsudaje się osiągnąć. W tomie drugim staje się on bujającym ucieleśnieniem Stranger Things motywującego pytania: Co to właściwie znaczy być nerdem? Innym? Przynajmniej w przypadku Eddiego dowiadujemy się, że nerdostwo oznacza prowadzenie życia, które jest prawdziwe dla ciebie i tylko ciebiei trzymanie się tego, nawet gdy patrzysz w twarz dosłownemu piekłu. W tym sezonie widzimy podobną lekcję u Lucasa, który dowiaduje się, że jest najbardziej sobą, gdy jest u boku swoich przegranych przyjaciół. Z metalowym jak diabli wykonaniem „Master of Puppets” Metalliki, Eddie dostaje swój moment bohatera. Będzie nam cię brakowało, koleś.

Co teraz zrobić z Max? Eleven udało się ją uratować w połowie przerażającego rytuału śmierci Vecny, i przywrócić do życia po tym, jak jej serce się zatrzymało. Zanim Max (tymczasowo) umiera, mówi, że nic nie widzi ani nie czuje. Eleven nie jest też w stanie odnaleźć Maxa poprzez podróże myślowe. Można się zastanawiać, czy skończy jak Victor Creel Roberta Englunda, który stracił wzrok na stałe po spotkaniu z synem. Ale może być coś więcej niż przetrwanie starcia z Vecną. Przewińcie na sam dół tego zestawienia, jeśli chcecie poznać kilka teorii na temat Max.

eddie munson stranger things

Upside Down, B.C.

Myśleliście, że twist Henry-is-One-But-Also-Vecna był asem w rękawie Stranger Things w tym sezonie? No to jak się czuliście podczas ujawnienia, że Vecna stworzył Upside Down? (Ale ma też boskie moce, by tworzyć złe, czujące życie?!) W sekwencji retrospekcji podczas finałowej bitwy Epizodu Dziewiątego, Vecna mówi, że Upside Down było rodzajem bezkształtnego, bezkierunkowego pustkowia, kiedy się pojawił. Ale Vecna żartuje również, że widział mnóstwo osobliwości podczas podróży przez to miejsce, a la Demodogs. Ostatecznie, jesteśmy skłonni uwierzyć, że uformował Upside Down jak wiemy, aż do Mind Flayer. W skrócie? To był Vecna przez cały czas.

Ta zawartość została zaimportowana z {embed-name}. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Podczas gdy twist mocno zamyka przeszłość, teraźniejszość i przyszłość serialu w porywającą spójność – zostajemy z kilkoma pytaniami. Co dokładnie jest miejscem, które Henry po raz pierwszy znalazł? Po prostu alternatywnym wymiarem? Jak i dlaczego Demodogi już tam były? Czy zdolności studentów Hawkins Lab mają jakieś ograniczenia? To wszystko jest paszą na sezon piąty. Ale Stranger Things jest o wiele, wiele lepszy od zdecydowanego ustawienia i pozycjonowania Vecny jako swojego złoczyńcy endgame.

The Russia of It All

Kącik tego Stranger Things sezonu zarezerwowany dla ucieczki Hoppera z więzienia miał swoje momenty, na pewno. Bromance między Hopperem i Dmitrim. Murray Bretta Gelmana, który nas rozbawił. Powrót do miejsca, w którym Joyce i Hopper zakończyli swój prawdziwy romans. Ale stawka w Rosji nigdy nie była tak wysoka jak w Hawkins, gdzie stawką jest los, no wiesz, całej planety. Oczywiście, wszyscy dorośli wracają bezpiecznie do domu. Ale tajemnica, dlaczego Rosja jest tak podekscytowana wykorzystaniem mocy Upside Down, nie jest jeszcze do końca wyjaśniona. Czy mamy po prostu zrozumieć, że międzywymiarowe (to słowo, przynajmniej na dziś) drzwi są rozrzucone po całym świecie, więc w każdej chwili może zapanować chaos? Po zobaczeniu, gdzie skończyła się historia Henry’ego/One/Vecna – ale jak długo faktycznie trwało dojście do payoffu – nie mam większych wątpliwości, że ten wątek fabularny prowadzi gdzieś ważne miejsce.

Stranger Things: Endgame

Porozmawiajmy o ostatnim ujęciu. Duży kontyngent gangu Stranger Things patrzy na wzgórze z kwiatami, niszczejące od ingerencji Upside Down, i widzi coś, co ich przeraża. Hawkins to miejsce absolutnej katastrofy: ziemia pęka i łamie się, nad głowami kłębią się szare chmury, plebs w miasteczku kwestionuje, czy faktycznie wie, co to jest trzęsienie ziemi. Nagle w końcu poznajemy endgame Stranger Things. W piątym sezonie nasi przyjaciele zrobią wszystko, by wytropić i zabić Vecnę, zanim ten zdąży się odbudować i poprowadzić pełne przejęcie Ziemi.

joe chrest
Mój człowiek wkrótce zostanie GOATed.

Netflix

Ding Ding Ding, Czas na teorie!

Czym jest rozkład finału Esquire, jeśli nie zakończymy go jakąś szaloną spekulacją? Oto kilka teorii, które pozwolą ci się zająć podczas lat (!), które prawdopodobnie będziemy musieli czekać na sezon piąty.

Vecna Jr.: Mój partner w zbrodni w Stranger Things bing, dyrektor wykonawczy Esquire’a ds. rozrywki Randi Peck, wymyślił cholernie chwytający za serce scenariusz. Pamiętacie całą przemowę Willa o tym, że mógł poczuć Vecna? I że cierpiał, ale nie był martwy? Ona myśli, że kiedy Will był w Upside Down, Vecna widziała przestraszonego, ale mądrego małego chłopca – jednego nie podobnego do tego, którym on kiedyś był – i wybrała jego następcę na króla (cara? prezydenta?) Upside Down. Byłby to oczywiście cholerny twist, gdyby Vecna w jakiś sposób zwabił Willa na ciemną stronę. Do diabła, obaj są dobrzy w rysowaniu!

Mr. Wheeler: Vulture’s hilarious interview with Joe Chrest-who plays Daddy Doofus, Ted Wheeler-has me convinced that pops simply must fist-fight Vecna himself.

P.S.: Randi zasugerowała również, że Eleven poświęci się, by uratować Maxa w ostatniej, finałowej walce z Vecną. Ja myślę, że stanie się odwrotnie – że Max odwdzięczy się za uratowanie Eleven z tomu drugiego.

The Girl Who Lived: Pisałem o tym w naszej zapowiedzi sezonu piątego, ale jestem przekonany, że Stranger Things nie skończy się bez kolejnego z dzieciaków, który rozwinie moce. Może to być Will, po jego wakacjach w Upside Down. Ale co z Max? Wiemy już, że nie wyjdzie z tego spotkania z Vecną bez szwanku. Jeśli nie dojdzie do cudownego uzdrowienia, Max może zostać trwale oślepiona i/lub częściowo sparaliżowana. A jeśli finałowa bitwa tomu drugiego zakończy się jak sytuacja z Harry’ego Pottera i Voldemorta, gdzie Max będzie trwale związana z Vecną? Może to być więź psychiczna, tak jak w przypadku Willa. Nazwijcie mnie bardziej szalonym niż Demodog, ale myślę, że do finału serii zobaczymy Maxa rozwijającego moce podobne do Eleven.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button