Show Biznes

TikTok jest teraz za body sluggingiem

Woman applying cream on shoulder while standing against brown background. Focused on lips

  • Slugging to popularny trend K-beauty, który stał się wirusem na TikTok.
  • Możesz stosować slugging, aby zatrzymać wilgoć nie tylko na twarzy, ale także na ciele.
  • Dermatolog zdradza, jak stosować slugging na suchą skórę ciała, taką jak kolana, stopy, dłonie i łokcie.

Jeśli mielibyśmy wyznaczyć gwiazdę roku 2022 w mediach społecznościowych, byłoby to właśnie ślinienie skóry. Praktyka K-beauty jest wszechobecna na TikTok, i to nie bez powodu. To sekret głęboko nawilżonej skóry – nawet jeśli masz najbardziej suchy typ cery. Dla tych, którzy nie wiedzą, że slugging polega na nakładaniu cienkiej warstwy wazeliny lub produktu na bazie ropy naftowej po wykonaniu zabiegu pielęgnacyjnego, aby zatrzymać wilgoć w skórze.

„Slugging to świetna opcja dla osób, które mają suchą skórę lub podrażnienia” – powiedział wcześniej serwisowi POPSUGAR dr Joshua Zeichner, dermatolog i profesor nadzwyczajny dermatologii w Mount Sinai Hospital w Nowym Jorku. Odkąd trend ten zaczął zdobywać coraz więcej zwolenników, zaczęły pojawiać się jego inne wersje, w tym ścinanie włosów. Choć najczęściej stosuje się go na twarzy, nie ma powodu, dla którego jego zalety nie mogłyby być przeniesione na niektóre z najbardziej suchych miejsc na naszym ciele, takie jak łokcie, kolana, stopy, a nawet dłonie. Aby dowiedzieć się, jak stosować slugging na swoim ciele, czytaj dalej.

Ślimakowanie ciała dla nawilżonej skóry

Koncepcja slugging może być stosowana w dowolnym miejscu na ciele – nie tylko na twarzy. Ava z @glowwithava, influencerka w dziedzinie pielęgnacji skóry, podzieliła się filmem na TikTok, w którym mówi, że lubi smarować skórki u nóg, szyję i klatkę piersiową oraz łokcie. Jeśli kiedykolwiek nałożyłaś balsam lub masło do ciała na stopy przed założeniem skarpetek, aby pozwolić mu wsiąknąć na noc, to znaczy, że próbowałaś już stosować „body slugging”, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Jak stosować body slugging

Kluczem do sluggingu jest nałożenie humektantu, czyli produktu nawilżającego wypełnionego składnikami nawilżającymi (takimi jak gliceryna, kwas hialuronowy i aloes), a następnie okluzyjnego, aby zablokować działanie pierwszego produktu. Na tym zwykle kończy się „ślimaczenie” twarzy, ale w przypadku „ślimaczenia” ciała możesz pójść o krok dalej, w zależności od obszaru, na którym się koncentrujesz. Jeśli stosujesz okluzję na stopy, nałóż na okluzję parę skarpetek, aby zatrzymać ciepło ciała i umożliwić powolne wsiąkanie produktu przez noc (w przeciwieństwie do ścierania go na pościel). Jeśli obmacujesz ręce, użyj pary bawełnianych rękawiczek, takich jak Gaxcoo White Cotton Gloves (32$), lub załóż na nie parę skarpetek.

Najlepsze produkty do odśluzowywania ciała

Nie potrzebujesz specjalnych produktów do mycia ciała – możesz używać tych samych, których używasz do twarzy. Jeśli jednak szukasz nowych opcji, mamy dla ciebie kilka ulubionych. Należą do nich Alo Restorative Hand Cream (18$), Lano 101 Dry Skin Super Cream (17$) i 54 Thrones African Beauty Butter (24$) – humektanty, które nawilżą Twoją skórę. Jeśli chodzi o środki okluzyjne, lubimy klasyczne produkty Vaseline Petroleum Jelly Original (4$), CeraVe Healing Ointment (11$) i Aquaphor Healing Ointment Advanced Therapy Skin Protectant (14$).

Lano 101 Super krem do skóry suchej

Kup teraz

54 Trony Afrykańskie masło piękności

Kup teraz

Wazelina Petroleum Jelly Original

Kup teraz

Aquaphor Healing Ointment Advanced Therapy Skin Protectant (maść lecznicza)

Kup teraz

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button