Strona główna Show Biznes Tim Commerford i Jonny Polonsky o nieprawdopodobnych początkach i obiecującej przyszłości ich...

Tim Commerford i Jonny Polonsky o nieprawdopodobnych początkach i obiecującej przyszłości ich nowego eklektycznego projektu trio, 7D7D

[L-R]  Tim Commerford i Jonny Polonsky

(Image credit: Stacie Hess/Beautiful Day Media)

Tim Commerford niedawno zakończył północnoamerykańską trasę z Rage Against the Machine, ale już wraca z nowym projektem, 7D7D, w którym obsługuje gitarę basową i główny wokal obok perkusisty Mathiasa Wakrata (z którym wcześniej grał w trio Wakrat) i gitarzysty Jonny’ego Polonsky’ego (z którym ma długą muzyczną historię, m.in. w zespole Big Nose).

To zróżnicowana partia muzyków, a także brzmienie zespołu, o czym świadczy ich debiutancki singiel, Kapitalizm, jest podobnie niekonwencjonalny. Zbudowany na propulsywnych bitach, zmieniających się sygnaturach czasowych, gęstych, rzutkich liniach basowych i ostrych gitarach, utwór nakłada poważne teksty („No matter where I am / I’m in hell,”) na wesołą, momentami niemal karnawałową atmosferę.

Według Commerforda, jest to jedna z ich bardziej prostych melodii. „Większość piosenek, które zrobiliśmy, była bardziej wymagająca” – mówi basista. Wkrótce sami się o tym przekonamy, bo jak zapewnia, trio ma przed sobą jeszcze wiele do zrobienia. W międzyczasie, Guitar World usiadł z Commerfordem i Polonsky’m, aby uzyskać informacje na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości 7D7D.

Jak doszło do powstania tego projektu?

Jonny Polonsky: „Nie rozmawiałem z Timem od kilku lat, ale zadzwonił do mnie znienacka zeszłego lata i powiedział, że ma coś, nad czym pracuje. Myślę, że on i Mathias mieli swój drugi zespół, Wakrat, i Tim chciał nadal grać z Mathiasem, ale także zrobić coś zupełnie nowego. Wysłał mi utwór i powiedział, 'Zrób co chcesz’ Więc zrobiłem. Odkopali to i kontynuowaliśmy to”

Tim Commerford: „Mathias i ja gramy od wielu lat i uwielbiam z nim grać. Jest perkusistą punkowym, ale ma też bardzo jazzowy styl. Jest bardzo synkopowany i prawie elektroniczny. Uwielbiam świeżość tego, co robi i naprawdę łatwo jest mi wejść do studia, ściągnąć jeden z jego bitów, potknąć się na nim i stworzyć piosenki.

„A kiedy piszemy piosenkę, Mathias i ja robimy całość – bassline, beat perkusyjny, główny wokal i backing vocals. Potem szukaliśmy gitarzystów, a ja po prostu poszedłem, 'Jonny Polonsky’. W mojej karierze muzycznej było tylko kilka osób, które zaliczyłbym do kategorii Jonny Polonsky.”

Zostałem wystawiony na Jonny’ego jako gitarzystę i po prostu byłem jak, 'To jest jak jammowanie z Hendrixem.’

Tim Commerford

Jak to?

Commerford: „Jonny Polonsky jest jak ludzka szafa grająca. Moje pierwsze spotkanie z Jonnym miało miejsce, gdy byłem z Audioslave, a on był asystentem w studio, gdy pracowaliśmy z Rickiem Rubinem. Rick podpisał go do swojej wytwórni, a on był bardzo młody.

„I pamiętam, że byłem w studiu ze wszystkimi, ciężko pracując nad aranżacjami i próbując wszystko przybić, a potem robiąc przerwę na lunch, poszedłem do pokoju kontrolnego… i Jonny Polonsky był tam grając całą aranżację, na fortepianie, z melodią wokalu i wszystkim. To mnie powaliło. On naprawdę jest na tym następnym poziomie. Koleś jest tak utalentowany.

„Później, po Audioslave, przeszliśmy przez okres, w którym ja i [Rage Against the Machine and Audioslave drummer] Brad [Wilk] i Jonny jammowali razem w zespole, który nazwaliśmy Big Nose. Zostałem wystawiony na widok Jonny’ego jako gitarzysty i byłem po prostu jak, 'To jest jak jammowanie z Hendrixem.’ Albo tak blisko, jak tylko będę mógł jammować z kimś, kto potrafi tak grać, przynajmniej.”

Tim Commerford

(Image credit: Astrida Valigorsky/Getty Images)

Jonny, jak podchodziłeś do gitar w 7D7D?

Polonsky „Kiedykolwiek dostawałbym od nich muzykę, miałaby ona tam wszystko – bas, perkusję i główny wokal – co było naprawdę interesujące. Nigdy wcześniej nie pracowałem w ten sposób. I chodzi mi o to, że te piosenki są niezwykłe. Kocham wiele różnych rodzajów muzyki i grałem z wieloma różnymi ludźmi, ale to było super wyzwanie, w najlepszy sposób.

  There Are Two (!) New Rihanna Songs In Black Panther: Wakanda Forever

„Więc typowo, wysłaliby utwór, a jak by to szło to przez pierwsze 10 czy 15 minut jestem po prostu jak, 'Co to jest?'[[Śmiech]Wtedy zacznę się bawić i po prostu bałaganić, a potem w końcu zatrzasnę się na czymś, co brzmi, jakby działało.

„I rzecz w tym, że nigdy nie ma żadnych standardowych riffów czy strumieniowania, jak u Ramones czy czegoś takiego. To bardziej jak te niezależne byty próbujące współistnieć w tym samym czasie. I to jest dla mnie fajne, bo naprawdę kocham takich graczy jak Duane Denison z Jesus Lizard, Keith Levene z Public Image Ltd., John McGeoch, James Honeyman-Scott, wszystkich tych różnych gitarzystów, którzy nigdy wcześniej tak naprawdę nie wyszli z moim graniem, ale których ta muzyka ze mnie wydobywa.

„Ten rodzaj melodyjnej, post-punkowej rzeczy. To jedna ze wspaniałych rzeczy w graniu z różnymi ludźmi – wydobywa różne aspekty twojej osobowości. A jaki jest sens robienia czegoś, jeśli nie będzie to coś nowego?”

Są ludzie, którzy nie mają opieki zdrowotnej… a potem są miliarderzy. To znaczy, muszę o tym pisać. Muszę być o to zły. To jest obowiązek

Tim Commerford

Commerford „Kiedy wysyłamy utwór do Jonny’ego, zawsze wraca on w ciągu, jakby, jednego dnia. To jest takie szalone. I zawsze jest to jakieś dziwne gówno, na które nigdy bym nie wpadł. Ale to jest muzyczne i działa i sprawia, że ja i Mathias brzmimy o wiele lepiej. Taka jest prawda o tym.”

Jeden utwór 7D7D, który słyszeliśmy do tej pory to Capitalism. Jak to się stało, że tamten powstał?

Commerford „Utwór jest zbudowany z bitu perkusyjnego. Ten otwierający beat jest czymś w rodzaju sygnatury Mathiasa. I to podyktowało muzykę. Następnie lirycznie, idea kapitalizmu, to znaczy, że jest u podstaw wszystkiego, prawda? I spójrz, dostaję dużo gówna, jak, „Oh dude, jesteś gwiazdą rocka. Nie powinieneś nigdy mówić o tym, co się dzieje na świecie Ale możesz po prostu spojrzeć na to prosto, mówiąc: „Są ludzie, którzy nie mają opieki zdrowotnej… a potem są miliarderzy”.

  Czym jest stanowisko CLO?

„Chodzi mi o to, że mają pisać na ten temat. I mają złościć się z tego powodu. To jest obowiązek. Czuję się zobowiązany do tworzenia muzyki, która ma coś do powiedzenia. Mam w dupie czy ludziom się to podoba czy nie. A muzycznie podoba mi się to, że tekst jest potraktowany w naprawdę radosny, głupi sposób w refrenie. Zamiast grać tylko akordy mollowe przez całą moją karierę, chciałem spróbować zagrać akord durowy i umieścić na nim ten popieprzony tekst i sprawić, by brzmiał mrocznie.”

Tim Commerford

(Image credit: Stacie Hess)

Jonny, jak skomponowałeś swoje partie w tej piosence?

Polonsky: „Użyłem tego starego Strata, którego zbudowałem z części Warmotha, gdy byłem nastolatkiem. Ma przetworniki Lace Sensor i brzmi świetnie. Zacząłem się tym bawić i rozśmieszałem się, bo myślałem o piosenkach np Some Like It Hot przez The Power Station, lub Hot Hot Hot autorstwa Bustera Poindextera. Prawie jak coś w stylu calypso.

„I jest chyba trochę Johna Frusciante/Chili Peppers w prawej ręce, i bardzo Adrian Belew, rodzaj skronky, chwastowego tonu gitary, szczególnie w tej ostatniej sekcji. Ale generalnie po prostu reaguję na to, co mi dają. I czasami jest to natychmiastowe, a czasami muszę pobawić się czymś przez jakiś czas”

Jakiego innego sprzętu używasz z 7D7D?

Polonsky: „Mam Gibsona Melody Makera, myślę, że to model sygnowany przez Joan Jett, który dostałem z Reverb i często go używałem. Mam też Gibsona Flying V w kolorze Rherry Red, którego kupiłem podczas lockdown, bo zawsze chciałem mieć Flying V.

  Jakie są dwie podstawowe cechy jakościowe?

„I wiesz, w połowie spodziewałem się, że będę jak 'Oh man, nie mogę na tym grać’ Myślałem, że będzie to uciążliwe. Ale to brzmi naprawdę świetnie i czuje się fantastycznie. Then I also used a [Gibson] SG z P-90s, Squier Bass VI, First Act 12-strunowy elektryczny, który zrobili mi lata temu i Ernie Ball Music Man Goldie, model St. Vincent.”

Kiedy grasz unisono z innym graczem, krótka skala nie jest drogą do celu, ponieważ struna porusza się trochę bardziej pod lewą ręką i łatwiej jest ją wyciągnąć trochę z rytmu

Tim Commerford

Tim, jaki był twój główny setup?

Commerford: „Mam ten wzmacniacz, który dostałem od [producer] Brendan O’Brien. To Ampeg, myślę, że ’68 może, i jest to 15-calowy flip-top. Jest zajebista. I to jest naprawdę tylko to z może trochę brudem na nim. Następnie dla basów, miałem mój [signature Ernie Ball] StingRay, i używałem krótkiej skali, stary. I powiem ci, że Stingray w krótkiej skali to rzecz piękna.

„W trakcie bycia basistą, nigdy nie grałem na short-scale. Nigdy nie pozwoliłem sobie na uświadomienie sobie, że faktycznie ma ona ciemniejsze brzmienie. Ale kiedy wszedłem, aby zagrać z Rage na tej ostatniej trasie, początkowo przyniosłem krótkie skale. Byłem jak, 'Są lżejsze, są mniejsze, nie obchodzi mnie, że przez to będę wyglądał dziwnie, będzie fajnie!’.

„Więc poszliśmy na próby i nie grałem nic poza krótkimi skalami. Ale kiedy grasz unisono z innym graczem, krótka skala nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ struna porusza się trochę bardziej pod twoją lewą ręką i łatwiej jest ją wyciągnąć trochę z rytmu. Co utrudnia sprawę, gdy robisz riff unisono, który Tom [Morello] i ja robimy często.

„Więc przełączyłem się z powrotem na long-scale dla tej trasy. Ale dla tej rzeczy z Jonnym, nigdy nie gramy riffów razem. Nigdy nie zamykamy się na nic razem, kiedykolwiek. Każdy instrument robi coś innego, więc nie muszę się martwić o unisono. Więc krótka skala jest drogą do celu.”

Tim Commerford

(Image credit: Beautiful Day Media)

Na koniec, co dalej z 7D7D?

Commerford „Zaczniemy od tego, że co miesiąc będziemy wrzucać jeden nowy utwór. I rozmawialiśmy o wydaniu płyty i jestem pewien, że to zrobimy. Chodzi o to, żeby zbudować trochę katalogu, żebyśmy w końcu mogli grać koncerty.”

Polonsky „Jestem pewien, że będziemy grać koncerty. To się stanie w pewnym momencie. I mamy jeszcze tyle muzyki, którą nagraliśmy, a także nad którą pracujemy. To wszystko ukaże się w pewnym momencie.”

Commerford: „Mówiłem Jonny’emu ostatnio, że nawet nie wiem, czym jest to coś, człowieku. Ale to może być cokolwiek. To może być coś, co możemy kontynuować, gdy się zestarzejemy, to może być platforma do bycia artystycznym i bycia politycznym i po prostu robienia czegokolwiek chcemy. Nie wiem.

„Ale to co wiem, to że czuję się szczęśliwy. Mówię wszystkim: 'Masz szczęście, jeśli jesteś w zespole.’ Nie obchodzi mnie, czy po prostu wpada do ciebie kilku kumpli i grasz w swoim salonie. Masz szczęście. Bo nie jest łatwo zebrać się z ludźmi i tworzyć sztukę, wiesz? Ale kiedy możesz to zrobić, to jest to piękna rzecz”

  • najnowszy singiel 7D7D, Misinformed (otwiera się w nowej zakładce), ukazuje się teraz za pośrednictwem Mad Bunny Records.

Dziękujemy za przeczytanie 5 artykułów w tym miesiącu*

Dołącz teraz, aby uzyskać nieograniczony dostęp

Cena w USA $3.99 za miesiąc lub $39.00 za rok

UK pricing £2.99 za miesiąc lub £29.00 za rok

Europe pricing €3.49 za miesiąc lub €34.00 za rok

*Przeczytaj 5 darmowych artykułów miesięcznie bez abonamentu

Dołącz teraz, aby uzyskać nieograniczony dostęp

Ceny od £2,99/$3,99/€3,49

Chcielibyśmy pozostać w kontakcie, zapisz się, aby zespół The Pick kontaktował się z Tobą ze świetnymi wiadomościami, treściami i ofertami.

Rich jest współautorem bestsellerowej książki Nöthin’ But a Good Time: The Uncensored History of the ’80s Hard Rock Explosion. Jest również nagrywającym i koncertującym muzykiem, a także byłym redaktorem magazynu Guitar World i redaktorem wykonawczym magazynu Guitar Aficionado. Jest autorem kilku innych książek, między innymi Kurt Cobain: Montage of Heck, która jest uzupełnieniem filmu dokumentalnego o tej samej nazwie.

  Kim jest Napoleon Bonaparte klasa 9?

Read More

Najchętniej czytane

Pełny tekst: Gow. Arkansas Sarah Huckabee Sanders – odpowiedź GOP na „State of the Union” Bidena

Uwagi Gov. Arkansas Sarah Huckabee Sanders (R) GOP Response to President Joe Biden's State of the Union Address:Dobry wieczór. Jestem Sarah Huckabee Sanders.Bycie mamą...

Jakie jest pięć ról członków Kongresu?

Jakie jest pięć ról członków Kongresu?Kongres ma pięć głównych funkcji: stanowienie prawa, reprezentowanie ludzi, sprawowanie nadzoru, pomoc wyborcom i edukacja społeczeństwa.Jaka jest podstawowa funkcja Kongresu quizlet?Podstawową funkcją Kongresu jest uchwalanie przepisów, których muszą przestrzegać wszyscy Amerykanie. Członkowie muszą zadowolić swoich wyborców, jeśli chcą pozostać na stanowisku, dlatego każda sprawa musi być rozpatrywana z perspektywy tych

Jakie są założenia gazu idealnego?

Jakie są założenia gazu idealnego?Aby gaz był "idealny" istnieją cztery rządzące nim założenia: Cząsteczki gazu mają pomijalną objętość. Cząsteczki gazu są jednakowej wielkości i nie działają na nie siły międzycząsteczkowe (przyciąganie lub odpychanie) z innymi cząsteczkami gazu. Cząstki gazu poruszają się losowo zgodnie z prawami ruchu Newtona.Które z poniższych nie jest podstawowym założeniem dla gazu

Najnowsza szalona teoria fanów White Lotus: Te dwie gwiazdy muszą się spotykać

Fani m.in Biały Lotos są jak żadne inne. Przez siedem tygodni trwania serialu wymieniali się teoriami na temat tajemniczego zabójcy, zalewali Twittera niezliczonymi memami...

Donatos celuje w Karolinę Północną

Pizza z Ohio ogłasza plany rozwoju na rynku CharlotteCharlotte, NC (RestaurantNews.com) Donatos, sieć pizzy fast casual słynąca z toppingów Edge to Edge®, jest gotowa...

Jak sprawdzić, czy transformator dzwonka do drzwi jest uszkodzony?

Jak sprawdzić, czy transformator dzwonka jest uszkodzony?Odczyt 16 V oznacza, że transformator działa prawidłowo. Mniej niż 16 V oznacza, że transformator wymaga wymiany. Dotknij każdą sondę niskonapięciowej lampy testowej do każdego łba śruby na transformatorze, jeśli nie używasz multimetru. Jeśli lampa nie zapali się, transformator jest uszkodzony.Czy dzwonki do drzwi zużywają się?Może się zużywać z

Dlaczego mój silnik pachnie jak palony plastik?

Dlaczego mój silnik śmierdzi jak palony plastik?Burning Plastic Smell: To zwykle oznacza, że inna część Twojego pojazdu styka się z wydechem i topi się. Jeśli przejechałeś po czymś na drodze, może to być spalanie na wydechu, lub jeśli część twojego pojazdu jest luźna, może go dotykać.Czym pachnie przegrzewający się silnik?Czujesz zabawne zapachy, takie jak palona

Jaka rzeka płynie z jeziora Ontario do Oceanu Atlantyckiego?

Jaka rzeka płynie z jeziora Ontario do Oceanu Atlantyckiego?Rzeka Świętego WawrzyńcaCo połączyło Wielkie Jeziora z Oceanem Atlantyckim?Kanał Erie został oficjalnie otwarty 26 października 1825 roku. Biegnie ze wschodu na zachód przez około 363 mile między Albany w Nowym Jorku (na rzece Hudson) i Buffalo w Nowym Jorku (na jeziorze Erie). Stanowi uzupełnienie żeglownej drogi wodnej

Jaką trakcję wykazuje się, gdy pojazd nie jest w ruchu? , Jaka trakcja jest demonstrowana, gdy pojazd się nie porusza? jaka trakcja jest wykazywana,...

Jaką trakcję wykazuje się, gdy pojazd nie jest w ruchu?Static tractionCzy awaryjny hamulec postojowy jest układem hydraulicznym?Hamulec awaryjny/postojowy jest układem hydraulicznym, który jest uruchamiany automatycznie po wciśnięciu przez kierowcę pedału hamulca roboczego.Co się stanie, jeśli będziesz jechał z włączonym hamulcem postojowym?Jeśli przez kilka kilometrów jeździsz z włączonym nawet częściowo hamulcem postojowym, możliwe jest wypaczenie bębna

Czy enzymy w przewodzie pokarmowym katalizują reakcje hydrolizy?

Czy enzymy w przewodzie pokarmowym katalizują reakcje hydrolizy?Enzymy w przewodzie pokarmowym katalizują reakcje hydrolizy. Enzymy w przewodzie pokarmowym rozkładają cząsteczki pokarmu, czyli proces ten zachodzi na drodze hydrolizy.Czym jest prawdziwa hydroliza?W najprostszej definicji, hydroliza jest reakcją chemiczną, w której woda jest używana do rozbicia wiązań danej substancji. Hydroliza może być również postrzegana jako reakcja dokładnie

Jak napisać macierz rozszerzoną dla układu równań?

Jak napisać macierz rozszerzoną dla układu równań?How To: Given a system of equations, write an augmented matrix.Zapisz współczynniki x-razy jako liczby na dole pierwszej kolumny.Zapisz współczynniki y jako liczby w drugiej kolumnie. Jeśli istnieją wyrażenia z, zapisz ich współczynniki jako liczby w trzeciej kolumnie.Jak powiększyć macierz?W algebrze liniowej macierz powiększona to macierz otrzymana przez dołączenie

Pozostałe newsy

Pełny tekst: Gow. Arkansas Sarah Huckabee Sanders – odpowiedź GOP na „State of the Union” Bidena

Uwagi Gov. Arkansas Sarah Huckabee Sanders (R) GOP Response to President Joe Biden's State of the Union Address:Dobry wieczór. Jestem Sarah Huckabee Sanders.Bycie mamą...

Mitt Romney do George’a Santosa podczas State of the Union: „You Don’t Belong Here

Sen. Mitt Romney (R-UT), nieudany kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta w 2012 roku, potwierdził, że powiedział osaczonemu Rep. George'owi Santosowi (R-NY): "Nie należysz tutaj"...

Biden zapomina, kiedy Super Bowl Sunday jest podczas State of the Union

Prezydent Joe Biden wydawał się zapomnieć, kiedy Super Bowl Sunday występuje mniej niż 15 minut w jego State of the Union address we wtorek...

Republikanie krzyczą „Zabezpieczyć granicę” podczas przemówienia Bidena o stanie państwa

Niektórzy republikańscy członkowie Kongresu krzyczeli "Zabezpieczcie granicę!" podczas przemówienia prezydenta Bidena o stanie państwa we wtorek wieczorem, co zmusiło 80-latka do kilku chwil przerwy.Biden...

FACT CHECK: Biden twierdzi, że ograniczył koszty insuliny dla pacjentów Medicare

CLAIM: Prezydent Joe Biden twierdził podczas wtorkowego State of the Union, że Democrats' Inflation Reduction Act umieścił miesięczny cap 0f $35 na kosztach insuliny...