Show Biznes

Top Gun: Maverick Teoria fanowska mnie przekonała

Wiemy, że wciąż jeździsz na Mach 10 poziomach nostalgii po obejrzeniu Top Gun: Maverick, długo oczekiwany powrót Toma Cruise’a do roli wysokiego lotu z czasów jego młodości. Ale czy wśród tych wszystkich strzelanin, huków i woo!-ing, zauważyliście coś… dziwnego w tym wszystkim? Jakby wszystko było trochę zbyt surrealistyczne i marzycielskie?

Cóż, Vulture Alison Willmore z pewnością to zrobiła. W zeszłym tygodniu napisała teorię na temat całości Top Gun: Maverick , która ma aż za dużo sensu. W skrócie? Prawie cały film jest snem Mavericka o śmierci. W pełnym tekście Willmore sugeruje, że Top Gun: Maverick, w której tytułowy pilot, no wiecie, eksploduje w bardzo drogim samolocie lecącym wysoko nad Ziemią, rzeczywiście powoduje jego śmierć. Bo niby dlaczego miałoby nie być! Oto teza całej sprawy:

Ale zabawniej jest wyobrazić sobie, że film jest snem o śmierci, fantazją Incydent na moście Owl Creek rozgrywającą się na chwilę przed tym, jak Maverick zniknie z powierzchni ziemi wysoko nad pustynią Mojave. W końcu Maverick rozbija się w sequelu dwukrotnie, po raz drugi w ostatnim akcie filmu, w heroicznym akcie samopoświęcenia nad terytorium wroga, po serii nieprawdopodobnie akrobatycznych manewrów powietrznych. Ale pierwsza – pierwsza katastrofa jest naprawdę dziwna. Wystarczająco dziwna, by oprzeć na niej swoją tezę.

Willmore wskazuje na niezwykle nostalgiczne, nawiązujące do Top Gun fragmenty filmu i nieco niedorzeczną misję, która stanowi jego sedno, jako dowód na to, że Maverick przeżywa dni swojej chwały, gdy spopiela się nad tą właśnie planetą. Może to trochę przeszkadza w następnym przesłuchaniu „Danger Zone”, ale my kupujemy akcje w tym filmie. Naprawdę, czy można z tym dyskutować?

A w co łatwiej uwierzyć? Że Maverick wyjdzie z tej katastrofy nietknięty, ominą go konsekwencje kolejnej niesubordynacji, która zniszczyła z pewnością bardzo drogi samolot doświadczalny, i że zostanie wezwany z powrotem na miejsce swojego największego triumfu, aby pozamykać luźne końce, spotkać się ze swoją młodzieńczą sympatią i udowodnić, że wciąż jest najlepszy? A może to wszystko są halucynacyjne obrazy pochodzące z ostatnich pobudzeń synaptycznych przeszłego najlepszego lotnika, który rozmywa się na horyzoncie wraz z kawałkami swojego odrzutowca?

Biedny Mav. Koniecznie zapoznaj się z całą teorią tutaj.

Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button