PytaniaShow Biznes

Top „must-have” aplikacji mobilnych w 2022 roku – GdanskTown.pl

Współczesne tempo życia, aby być w kontakcie 24/7. Dziś nie tylko młodzi ludzie, ale i starsze pokolenie nie rozstaje się ze swoimi telefonami, komputerami i tabletami. Dzięki temu możemy z prędkością światła śledzić wiadomości, łączyć się z bliskimi i znajdować przydatne informacje. Bez nowoczesnych technologii życie jest po prostu niemożliwe. Dzięki postępowi technologicznemu, teraz istnieje wiele aplikacji mobilnych, które wystarczy pobrać na swoje urządzenie mobilne, aby zarządzać swoim życiem osobistym i biznesowym w trybie wielozadaniowym.

Narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi

Jeśli jesteś prawdziwym człowiekiem XXI wieku i masz konta w popularnych sieciach, zainstaluj odpowiednie aplikacje mobilne dla Facebooka, Twittera, LinkedIn, Instagrama i innych. Posiadanie aplikacji mobilnej oszczędzi Ci konieczności każdorazowego przechodzenia do przeglądarki w celu sprawdzenia feedu. Wszystkie te oficjalne opracowania pozwolą Ci pozostać w kontakcie, sprawdzać wiadomości, przesyłać zdjęcia i filmy, komentować posty znajomych. A jeśli potrzebujesz pobrać wideo z Facebooka lub zapisać inny rodzaj treści do oglądania w trybie offline, dzielimy się z Tobą life hack. Inflact niedawno opracował darmowe narzędzie do pobierania wideo FB. Usługa ta jest dostępna w przeglądarce bez ograniczeń.

Communication instruments

Jednymi z najstarszych komunikatorów są WhatsApp i Viber. Są to błyskawiczne usługi komunikacji elektronicznej i głosowej IP. Telegram to dla wielu najwygodniejszy komunikator, który pozwala na edycję już wysłanych tekstów i nie kompresuje zdjęć ani nie pogarsza jakości obrazu podczas transmisji.

Również ogromna lista korporacji używa Slacka jako firmowego systemu kontaktowego.

Przechowywanie w chmurze i jednoczesna współpraca

Kolejnym typem programu, bez którego życie staje się trudniejsze, jest cloud storage. Nowoczesne smartfony są w stanie nagrywać filmy i robić zdjęcia w wysokiej jakości, a jakość ta wymaga dużych ilości pamięci. Aparaty w smartfonach będą tylko coraz lepsze, co będzie wymagało dodatkowego miejsca na wspomnienia.

Google Drive i iCloud to najlepsze opcje dla produktów Apple i innych użytkowników. Ale można wybierać z ogromnego asortymentu dysków. Są to usługi przechowywania i synchronizacji plików, które umożliwiają użytkownikom przechowywanie plików w chmurze, synchronizację plików między urządzeniami i udostępnianie plików.

Do codziennej pracy przy komputerze potrzebujemy aplikacji do pracy z dokumentami. Ja korzystam z Pages lub Docs by Google. Szybkie i wygodne aplikacje do pracy z dokami. Jest to edytor tekstu online będący częścią bezpłatnego pakietu edytorów internetowych Google Docs Editors oferowanego przez Google, w skład którego wchodzą również aplikacje Sheets, Slides, Pictures, Forms, Sites i Keep. Opcje te są dostępne przez przeglądarkę internetową jako aplikacja internetowa, a także jako aplikacja mobilna dla systemów Android i iOS oraz jako aplikacja desktopowa na Google Chrome OS. Pages to edytor tekstu opracowany przez firmę Apple. Jest częścią pakietu produktywności iWork i działa na systemie iOS. Jest również dostępny w iCloud w sieci. Co więcej, dostęp do dokumentów z urządzenia mobilnego jest wygodny, ponieważ wszystkie zmiany są zapisywane online.

Zdrowie, fitness, edukacja i inne aplikacje

Kolejną ważną grupą oprogramowania mobilnego są te, które śledzą kluczowe oznaki. Google Fit Activity and health tracker oblicza wymagany czas treningu i pokazuje istotne wskaźniki zdrowotne. Aplikacja pełni funkcję krokomierza. Jest kompatybilna ze smartwatchami niezależnie od systemu operacyjnego.

Do najlepszych aplikacji do pracy i nauki należą:

 • Microsoft Teams – asystent w rozwiązywaniu problemów firmowych i osobistych;
 • Duolingo – wirtualny nauczyciel języka;
 • Brainly – zbiorowa praca domowa;
 • WPS Office – kieszonkowe biuro;
 • Photomath – rozwiązywanie problemów matematycznych na różnych poziomach;

Narzędzia do telefonu i komputera:

 • VPN Master – anonimowe i bezpieczne otwieranie stron;
 • Super Status Bar – prawdziwe pompowanie paska powiadomień;
 • Live Wallpapers – 4K Wallpapers – najlepsze tapety na żywo dla Twojego smartfona;
 • Greenify pomoże wydłużyć czas pracy na baterii;
 • Navigation Gestures pozwala sterować telefonem za pomocą gestów;
 • KWGT – serwis do tworzenia widżetów;
 • Automatic Call Recorder – automatyczne nagrywanie rozmów;
 • DR WEB Light – niezawodny i darmowy antywirus dla urządzeń mobilnych;
 • TeamViewer – kontroluj swój komputer na odległość;
 • Flud – pobieranie i rozpowszechnianie plików z telefonu.

Ciekawie jest też spojrzeć na rankingi na koniec roku. Google podsumowało wyniki z 2021 roku w sklepie z aplikacjami Play Market i wprowadziło usługi w nominacjach Best Apps. W kategorii „Codzienne potrzeby” znalazły się 3 aplikacje

 • Blossom to interaktywny przewodnik do rozpoznawania roślin ze zdjęć. Dostarcza również informacji o pielęgnacji roślin i ustawia odpowiednie przypomnienia.
 • PhotoRoom to inteligentny edytor zdjęć, który automatycznie zmienia tło i usuwa niepotrzebne obiekty.
 • Rabit to aplikacja organizatorska do budowania i śledzenia nawyków.

Wśród najlepszych aplikacji rozrywkowych:

 • Clubhouse to sieć społecznościowa do rozmów audio.
 • Noobly to aplikacja dla graczy, która pozwala znaleźć przyjaciół, partnerów lub przeciwników według zainteresowań związanych z grami.
 • Whatifi to biblioteka interaktywnych filmów, których fabuła i zakończenie zależą od wyboru użytkownika.

Oczywiście, każdy użytkownik ma swoje własne potrzeby. Jednak każdego dnia na rynku pojawiają się nowe produkty mobilne, których autorzy dążą do uproszczenia naszego codziennego życia. Zanim zainstalujesz nową aplikację mobilną na swoim smartfonie, sprawdź wiarygodność dewelopera i dokładnie przeczytaj warunki użytkowania, aby się zabezpieczyć. W końcu ochrona danych osobowych jest kluczowa w erze cyfrowej.

Related Articles

Back to top button