Show Biznes

Trądzik skóry głowy to częsta przypadłość, o której się nie mówi

Jako redaktorzy POPSUGAR, niezależnie wybieramy i piszemy o rzeczach, które uwielbiamy i myślimy, że Tobie też się spodobają. Jeśli kupisz polecony przez nas produkt, możemy otrzymać prowizję partnerską, która z kolei wspiera naszą pracę.

  • Trądzik skóry głowy jest często spowodowany zatkanymi porami lub stresem.
  • Kwas salicylowy lub szampony lecznicze mogą pomóc rozwiązać ten problem.
  • Dermatolog omawia sposoby leczenia trądziku skóry głowy.

Trądzik istnieje w wielu formach, a podczas gdy pęknięcia na lub w pobliżu twarzy są zazwyczaj w centrum uwagi, jeśli chodzi o omawianie opcji leczenia, trądzik może pojawić się praktycznie na każdym obszarze ciała – w tym na skórze głowy.

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś tłustych lub oleistych korzeni, prawdopodobnie wiesz, że sebum na skórze głowy działa tak samo jak sebum na twarzy. Oznacza to, że pory na głowie również mogą mieć nagromadzenie produktów, bakterii, brudu i oleju, co powoduje powstawanie pryszczy. Zrozumienie, skąd bierze się trądzik na skórze głowy i jak go leczyć, może być mylące, więc jeśli natknęłaś się na kilka wyprysków na skórze głowy i nie wiesz, co robić, jesteśmy tu, by Ci pomóc.

Rozmawialiśmy z dermatologiem o kilku rzeczach, które powinnaś wiedzieć o trądziku skóry głowy, w tym o tym, co go powoduje, jak go leczyć i jak mu zapobiegać.

Co powoduje trądzik skóry głowy?

Trądzik skóry głowy jest bardzo podobny do trądziku, który możesz dostać na twarzy lub gdziekolwiek indziej. „Podobnie jak trądzik na innych częściach ciała, trądzik skóry głowy może wystąpić, gdy pory zatykają się przez sebum (naturalny olej skóry) i martwe komórki skóry” – mówi POPSUGAR dermatolog i założycielka SEEN Hair Care, Iris Rubin. „Pozostałości po produktach do pielęgnacji włosów również mogą zatykać pory”.

Ten rodzaj trądziku może być również produktem stresu, który może podnieść poziom kortyzolu i spowodować większą produkcję sebum ze skóry głowy lub twarzy. Jak zauważa dr Rubin, zgrubienia na skórze głowy mogą być również spowodowane zapaleniem mieszków włosowych, czyli sytuacją, w której mieszki włosowe ulegają zapaleniu z powodu potencjalnej infekcji. Jeśli twój trądzik utrzymuje się, prawdopodobnie powinieneś zobaczyć dermatologa, aby wykluczyć zapalenie mieszków włosowych. „To może wyglądać jak trądzik skóry głowy, choć jest ważne, aby leczyć, ponieważ może być związane z infekcją”, mówi dr Rubin.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button