Show Biznes

Trevor Noah opłakuje stratę babci Gogo: „Płakałem cały tydzień”

Trevor Noah opłakuje stratę swojej 95-letniej babci Gogo, która została złożona w grobie 12 maja. „Dziś rano nasza rodzina złożyła w grobie najstarszego członka naszego klanu, Frances Noah, lub jak większość z nas do niej mówiła, Gogo” – podzielił się Noah na Instagramie w czwartek. Post zawierał filmik, na którym uśmiechnięty Noah siedzi obok swojej babci, a ona żartobliwie pyta go: „Jak mam się uśmiechnąć do zdjęcia, skoro nie mam zębów?”

Wspominając niektóre z najlepszych chwil spędzonych ze swoją zmarłą babcią, gospodarz „Daily Show” napisał serdeczny hołd dla Gogo. „Moja babcia urodziła się w 1927 roku i mimo że miała 95 lat, wciąż miała najlepszą pamięć z nas wszystkich” – powiedział. „Każda chwila spędzona z nią była jak magiczna podróż w czasie, podczas której opowiadała o wszystkich największych rodzinnych radościach, stratach, osiągnięciach i kamieniach milowych. Jej dom w Soweto nie był po prostu domem, był schronieniem, miejscem, do którego przychodziły inne kobiety, gdy nie miały dokąd pójść, miejscem, w którym członkowie wspólnoty zbierali się co tydzień na wspólną modlitwę, miejscem, w którym każdy miał gwarancję poczuć miłość emanującą z jej potężnej klatki piersiowej.”

„Cały tydzień płakałam, świętując najwspanialszy 'film’, jaki kiedykolwiek oglądałam. Historię, która zaczęła się wraz z moim pierwszym oddechem, a skończyła wraz z jej ostatnim.”

Fani „The Daily Show” mogą rozpoznać Gogo z odcinka z 2018 r., kiedy Noah odwiedził jego rodzinne miasto Soweto w Johannesburgu, aby przygotować odcinek inspirowany „MTV Cribs” zatytułowany „Cribs: Oppression Edition” Wraz z matką Noah, Patricią Noah, Gogo pomagała mu w wychowaniu, gdy dorastał w Soweto. W trakcie odcinka Noah i jego babcia otwarcie rozmawiali o apartheidzie, systemie zinstytucjonalizowanej segregacji rasowej panującym w RPA od lat 40. do 90. ubiegłego wieku. Gogo zdradziła również, że ma zdjęcie Noah z dzieciństwa, z którym codziennie rozmawia. „Zawsze patrzę na tę fotografię i każdego ranka, kiedy na nią patrzę, pytam Boga: 'Dzień dobry, Trevor! A on nigdy nie odpowiada!” – zażartowała.

Dziękując fanom za ich wsparcie w mediach społecznościowych, Noah powiedział: „Wiem, że wielu z was pokochało Gogo z daleka i dziękuję za kondolencje i błogosławieństwa, które wysyłacie ku jej pamięci. Płakałem przez cały tydzień, świętując najwspanialszy „film”, jaki kiedykolwiek oglądałem. Historię, która zaczęła się wraz z moim pierwszym oddechem, a skończyła wraz z jej ostatnim. Kobiety, która pokazała mi najprawdziwszą definicję bezwarunkowej miłości. Odeszła spokojnie we śnie i pobłogosławiła nas ostatnim Dniem Matki, z którego w pełni się cieszyła”

Noah zakończył wiadomość, życząc babci pożegnania w języku Zulu: „Hamba Kahle Gogo”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button