Strona główna Show Biznes Trzy najlepsze sposoby na czyszczenie fug

Trzy najlepsze sposoby na czyszczenie fug

Każdy produkt redakcyjny jest niezależnie wybierany, choć możemy otrzymać wynagrodzenie lub prowizję partnerską, jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków. Oceny i ceny są dokładne, a przedmioty są w magazynie w momencie publikacji.

Znajdź najlepszy sposób na czyszczenie fug dzięki tym instrukcjom krok po kroku dla trzech różnych metod. Każda z nich sprawi, że Twoja fuga będzie wyglądać jak nowa!

Bez względu na to, jak często czyścisz swoje podłogi z płytek, jeśli zaniedbasz fugę, twoja podłoga nie będzie wyglądać czysto. Oprócz fug podłogowych, Twój dom może mieć fugi pod prysznicem, na blatach i w obszarach backsplash. Porowaty materiał i duża ilość linii fugowych może sprawić, że czyszczenie ich będzie frustrującą pracą. Ale na szczęście znaleźliśmy najlepszy sposób na czyszczenie fug (trzy różne metody!), aby wyglądały jak nowe.

Rodzaje fug

Zanim zajmiesz się czyszczeniem fug, musisz wiedzieć, jaki rodzaj fug masz. Czy to twój prysznic z kafelkami, podłoga lub backsplash, fuga zwykle wpada w te trzy rodzaje:

Sanded Grout

Głównym składnikiem fugi piaskowanej jest cement. Fuga piaskowana ma ziarnisty charakter, jest bardzo porowata i powinna mieć nałożony na nią uszczelniacz, aby ułatwić jej czyszczenie. Fuga piaskowana jest powszechnie stosowana w szerokich liniach fugowych, ponieważ zawiera duże ziarna piasku, które zapobiegają jej pękaniu.

Fuga nieszlifowana

Podobnie jak fuga piaskowana, fuga nieszlifowana również jest na bazie cementu. Różnica polega na tym, że fuga nieszlifowana zawiera bardzo drobne minerały, co nadaje jej gładszą fakturę. Fuga nieszlifowana jest świetna do wąskich spoin. Dzięki rzadszej konsystencji jest nieco łatwiejsza w obróbce niż fuga szlifowana i łatwo się ją nakłada na pionowe powierzchnie.

Fuga epoksydowa

Fugi na bazie epoksydowej wykonane są z żywicy zmieszanej z wypełniaczem. Dobra wiadomość? Fuga epoksydowa jest wytrzymała i odporna na wodę, nie wymaga stosowania uszczelniacza. Zła wiadomość? Fuga na bazie epoksydowej może nie zawsze być odpowiednia dla Twojej płytki. Ma ona bardziej błyszczące wykończenie, które podkreśla niedoskonałości i bardzo szybko zastyga. Jest również trudniejsza w aplikacji niż tradycyjna fuga, więc najprawdopodobniej musi być aplikowana przez profesjonalistę. Fuga na bazie epoksydów jest również droższa.

Co wziąć pod uwagę wybierając środek do czyszczenia fug

Własne preferencje dotyczące czyszczenia i rodzaj fugi, którą masz, powinny być rozważone przed wyborem środka do czyszczenia fugi. Czy wolisz majsterkowanie bez użycia środków chemicznych? Czy może lubisz wygodę produktu kupionego w sklepie?

  Joan Jett jest nie tylko lepszym muzykiem niż Ted Nugent. Rzuca też lepszymi obelgami.

Bez względu na to, jaki środek czyszczący wybierzesz, wiedz, że The Tile Council of America zaleca czyszczenie fug za pomocą alkalicznego środka czyszczącego (jak Spic and Span lub Mr. Clean) nad środkiem czyszczącym na bazie kwasu. Pamiętaj również, że ponieważ większość fug jest porowata, nie powinieneś używać środków czyszczących na bazie oleju lub wosku, które mogą pozostawić na nich film.

Trzy najlepsze sposoby na czyszczenie fug

Metoda pierwsza: DIY Grout Cleaner

Czyszczenie płytek łazienkowych i fugDave Endsor/Getty Images

Słyszałeś o czyszczącej mocy sody oczyszczonej, a jeśli chodzi o fugi, to robi ona robotę. Delikatna ścieralność sody oczyszczonej w połączeniu z kilkoma innymi popularnymi składnikami domowymi usuwa plamy na fugach bez żadnych chemikaliów, a Ty możesz zrobić tyle, ile potrzebujesz!

Aby oczyścić swoją fugę z sodą oczyszczoną, będziesz potrzebował dobrej szczotki do szorowania. Stara szczoteczka do zębów może działać, ale dla najlepszych rezultatów, użyj specjalistycznej szczotki do fug z mocnym włosiem. (Jeden z naszych ulubionych produktów czyszczących Amazona, ta szczotka Rubbermaid nawet obraca się, aby uzyskać dodatkową moc szorowania!). Nie używaj szczotki drucianej, która może uszkodzić fugi.

Narzędzia i materiały eksploatacyjne

 • Soda oczyszczona
 • Mydło w płynie do naczyń (polecamy Dawn)
 • Nadtlenek wodoru
 • Butelka z wyciskarką
 • Szczotka do fugowania

Wskazówki

 • Wymieszać 1 łyżkę stołową płynnego mydła do naczyń, ½ szklanki sody oczyszczonej i ¼ szklanki nadtlenku wodoru razem w wyciskanej butelce.
 • Nanieś roztwór czyszczący na linie fug.
 • Pozostawić do odstania około 5-10 minut.
 • Szorować za pomocą szczotki do szorowania.
 • Dokładnie spłukać.

Metoda druga: Produkt do czyszczenia fug

brudne czyszczenie płytek i usuwanie pleśni z fugronstik/Getty Images

Jeśli robienie własnej mieszanki czyszczącej do ciebie nie przemawia, sprawdź jeden z naszych ulubionych produktów do czyszczenia fug: Black Diamond Stoneworks ultimate grout cleaner. Ten wysoko oceniony i mocny środek głęboko penetruje fugi, aby usunąć brud, olej, tłuszcz i piana z mydła. Jest również bezkwasowy, więc można go bezpiecznie stosować do wszystkich kolorów fug, nie uszkadzając przy tym otaczającej podłogi lub materiału backsplash. Nie zapomnij tylko założyć pary rękawic do mycia naczyń!

  Jakie były różnice między zachodnim Cesarstwem Rzymskim a Cesarstwem Bizantyjskim?

Narzędzia i materiały eksploatacyjne

 • Black Diamond Stoneworks ultimate grout cleaner
 • Szczotka do szorowania

Kierunki

 • Rozpylić środek czyszczący na linie fug.
 • Pozostawić na około 3 minuty, aby preparat zadziałał
 • Wyszorować szczotką do szorowania. (Gąbka Scrub Daddy również działa dobrze)
 • Dokładnie spłukać.
  Jak cykl tlenowy jest związany z cyklem węglowym?

Metoda Trzecia: Steam Clean Grout

Professional housecleaner steam-cleaning grout line on wallyacobchuk/Getty Images

Prawdopodobnie najskuteczniejszym sposobem czyszczenia fug jest czyszczenie parą. Gorąca para może dostać się do małych szczelin i porów fugi, aby poluzować brud, brud i tłuszcz skuteczniej niż jakikolwiek rodzaj chemicznego środka czyszczącego lub szczotki. Ręczny odkurzacz parowy Bissell Stream Shot jest lekki i łatwy w użyciu, a ponadto zawiera specjalną przystawkę do czyszczenia fug, która sprawi, że będą one wyglądały jak nowe. Dodatkowo, wysoka temperatura pary nie tylko czyści, ale również sanityzuje, usuwając 99,9% zarazków i bakterii.

Narzędzia i materiały eksploatacyjne

 • Ręczny odkurzacz parowy Bissell
 • Woda destylowana
 • Przystawka do czyszczenia fug

Directions

 • Zamocuj dyszę akcesoriów i narzędzie do czyszczenia fug na parownicy.
 • Napełnić parownicę wodą. Zaleca się stosowanie wody destylowanej zamiast wody z kranu, aby przedłużyć żywotność parownicy.
 • Podłącz parownicę do prądu i poczekaj, aż woda się nagrzeje.
 • Naciśnij przycisk spustowy, aby uwolnić parę, szorując fugę w trakcie pracy.

FAQs

Jak utrzymać w czystości białą fugę?

Najlepszym sposobem na utrzymanie białej fugi w czystości jest jej uszczelnienie (chyba że masz fugę epoksydową). Odpowiedni uszczelniacz zapobiegnie powstawaniu plam i zwiększy odporność na wilgoć. Fuga powinna być uszczelniona natychmiast po instalacji po wyschnięciu i utwardzeniu, a następnie ponownie uszczelniona co roku.

Jak często należy czyścić fugi?

Podobnie jak w przypadku każdego innego głębokiego czyszczenia, będziesz chciał regularnie czyścić fugi, aby upewnić się, że nie masz do czynienia z przytłaczającą pracą. Zalecamy szorowanie fug mniej więcej raz w miesiącu. Nie jest konieczne czyszczenie fug codziennie, ale jeśli rozlejesz sos spaghetti na podłogę lub rozpryśniesz olej na backsplashu, wyczyść go od razu, aby nie miał czasu osadzić się w fugach. Dowiedz się więcej z naszego przewodnika po czyszczeniu kuchni.

Czy mopy parowe czyszczą fugi?

Mopy parowe są bardzo skuteczne w czyszczeniu fug. Użyj ręcznej myjki parowej ze specjalnym narzędziem do czyszczenia fug, aby dotrzeć do fug blatu lub backsplashu. Jednak mop świetnie sprawdzi się na fugach podłogowych, a dodatkowo wyczyści i odkazi Twoje płytki w tym samym czasie!

Chcesz więcej zabawnych picków produktowych i oszczędzających pieniądze ofert od naszych ekspertów zakupowych i Test Kitchen? Zapisz się na newsletter Stuff We Love.

Popularne Videos

Read More

Najchętniej czytane

Zbiorowe licencje mechaniczne 'Unmatched Royalties’ zbliżyły się do 562 milionów dolarów w 2021 roku, jak wynika z dokumentu

Mechanical Licensing Collective (MLC) zgromadził co najmniej 561 milionów dolarów w niedopasowanych tantiemach na koniec 2021 roku, według dokumentu podatkowego udostępnionego Digital Music News.Przemysł...

Czy picie z aluminiowej butelki na wodę jest bezpieczne?

Czy można bezpiecznie pić z aluminiowej butelki na wodę?Tak, aluminium jest bezpieczne do picia, jedzenia i gotowania z, dlatego pewnie wybraliśmy aluminium dla naszej oszczędzającej ziemię butelki wielokrotnego użytku. Aluminium, stal nierdzewna i szkło to jedne z najbezpieczniejszych pojemników, z których możemy pić. Nasze butelki mają również ochronną wkładkę wolną od BPA.Czy woda w butelce

5 porad dotyczących wynajmu powierzchni biurowej dla Twojej firmy

Rozwijający się biznes to z pewnością świetny znak, a na tym czy innym etapie firma potrzebowałaby przestrzeni biurowej, aby rozwinąć skrzydła. Każda firma powinna mieć możliwość rozwoju i rozkwitu, a zakup nowej powierzchni biurowej może być świetnym sposobem na rozpoczęcie nowego rozdziału dla Twojej firmy. Dobrze jest zacząć od szukania przestrzeni biurowej w NYC, gdzie

Czy odłamki kości bolą?

Czy odłamki kości bolą?Ostre fragmenty kości mogą powodować bolesne owrzodzenia języka. Duże obszary martwiczej kości są czasami związane z luźnymi lub bolesnymi zębami, które mogą wymagać ekstrakcji. Czasami może wystąpić drętwienie lub ostry ból, jeśli martwa kość uszkodzi nerw w obrębie kości szczęki; jest to określane jako ból neuropatyczny.Czy po usunięciu zęba należy zobaczyć kość?Ból

Dlaczego Twój projekt strony internetowej potrzebuje SEO

Projektowanie stron internetowych jest o wiele więcej niż uczynienie witryny atrakcyjną wizualnie dla odwiedzających. Chociaż estetyczny aspekt projektowania stron internetowych jest ważne, to jest również istotne, aby rozważyć wdrożenie SEO jak zaprojektować swoją stronę internetową.SEO jest prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, na której firmy powinny się skupić podczas tworzenia swoich stron internetowych. Podczas gdy inne aspekty swojej

Jaka jest dobra szybkość regeneracji serca po wysiłku?

Jaki jest dobry wynik regeneracji serca po ćwiczeniach?Regeneracyjne tętno 25 do 30 uderzeń w ciągu jednej minuty to dobry wynik, a 50 do 60 uderzeń w ciągu jednej minuty jest uważane za doskonałe. Powinieneś monitorować swoje jednominutowe i dwuminutowe tętno regeneracyjne co najmniej dwa razy w tygodniu, aby ocenić, czy Twój poziom sprawności fizycznej ulega

Jak Południe próbowało zrekompensować swoje wady Brainly?

Jak Południe próbowało zrekompensować swoje wady Brainly?Odpowiedź eksperta Zweryfikowani przywódcy Południa poprosili obce rządy o pomoc, użyczając dostaw i wojska.Jak Południe zapłaciło za wojnę?(Zobacz pierwszy podany link referencyjny). Południe zgromadziło niezbędne fundusze również poprzez drukowanie papierowych pieniędzy. W rzeczywistości sfinansowało to około 60 procent kosztów wojny, choć drukowanie tak dużej ilości pieniędzy spowodowało ogromny wzrost

Były prawnik FTX współpracował z amerykańskimi prokuratorami – donosi Reuters, powołując się na znane źródło

Dołącz do najważniejszej rozmowy w kryptowalutach i Web3 odbywającej się w Austin w Teksasie w dniach 26-28 kwietnia.Greg Ahlstrand jest redaktorem wiadomości CoinDesk w...

Pożyczki biznesowe, aby zadbać o swoją stronę internetową

W tym świecie online, to stało się naprawdę ważne dla większości przedsiębiorców, aby dbać o ich działalności i wziąć go do nowej wysokości. Większość firm obecnie przesuwa się do świata online, ponieważ większość publiczności są obecne tam. To jest powód, dla którego większość firm rozwija swoją stronę internetową i coraz to zaprojektowane i opublikowane w

Fakty zza kulis, o których nawet najwięksi fani 'Wednesday’ mogą nie wiedzieć

To jeden z najczęściej streamowanych seriali Netflixa wszech czasów.Fani obejrzeli ponad 1 miliard godzin Środa w ciągu zaledwie jednego miesiąca, bijąc rekordy i czyniąc...

Pozostałe newsy

  Czym różni się skorupa morska od skorupy kontynentalnej?

Zbiorowe licencje mechaniczne 'Unmatched Royalties’ zbliżyły się do 562 milionów dolarów w 2021 roku, jak wynika z dokumentu

Mechanical Licensing Collective (MLC) zgromadził co najmniej 561 milionów dolarów w niedopasowanych tantiemach na koniec 2021 roku, według dokumentu podatkowego udostępnionego Digital Music News.Przemysł...

Stevie Van Zandt partnerem Primary Wave Music

Photo Credit: Primary Wave MusicStevie Van Zandt współpracuje z czołowym niezależnym wydawcą Primary Wave Music w celu uzyskania udziału w tantiemach producenckich ze współpracy...

Drake proponuje, by Spotify oferowało artystom bonusy za progi streamingowe

Photo Credit: Felipe PelaquimDrake jest pierwszym artystą, który osiągnął 75 miliardów streamów na Spotify. Teraz raper twierdzi, że platforma powinna oferować bonusy dla artystów,...

Trippie Redd twierdzi, że hakerzy wyłudzili od niego 1 milion dolarów okupu

Photo Credit: Frank Schwichtenberg / CC by 4.0W rozmowie z Apple Music 1's Zane Lowe, raper Trippie Redd ujawnił, że jego najnowszy album,Mansion Musik,...

Beyonce ogłasza pierwsze przedłużenie swojej trasy koncertowej Renaissance World Tour z powodu ogromnego zapotrzebowania fanów

Photo Credit: Live NationBeyonce ogłasza pierwsze przedłużenie swojej trasy Renaissance World Tour ze względu na niesamowity popyt, z siedmioma dodatkowymi koncertami stadionowymi w Ameryce...