Strona główna Show Biznes Trzy rzeczy, które warto wiedzieć o systemie rakietowym Patriot, który Biden planuje...

Trzy rzeczy, które warto wiedzieć o systemie rakietowym Patriot, który Biden planuje wysłać na Ukrainę

Skip Navigation

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelenskij miał wybrane słowo dla Rosji i jej inwazji na jego kraj: „terrorysta”

W swojej pierwszej podróży zagranicznej od czasu rozpoczęcia wojny w lutym, Zelenskiy odwiedził w środę Waszyngton, aby spotkać się z prezydentem Joe Bidenem i przemówić na wspólnym posiedzeniu Kongresu. Podczas tego wystąpienia, a także na wspólnej konferencji prasowej z Bidenem, wielokrotnie określał działania Rosji jako terroryzm.

Zelenskiy okrzyknął ogłoszeniem nowego pakietu pomocy dla Ukrainy, w tym systemu rakietowego Patriot. „To bardzo ważny krok do stworzenia bezpiecznej przestrzeni powietrznej dla Ukrainy” – powiedział na konferencji prasowej w Białym Domu. „To jedyny sposób, abyśmy [will] być w stanie pozbawić kraj terrorystów i ich atak terrorystyczny, aby uderzyć w nasz sektor energetyczny i naszą infrastrukturę”

„Nie może być sprawiedliwego pokoju w wojnie, która została nam narzucona przez (…) tych nieludzi” – dodał.

Późnym wieczorem, przemawiając do Kongresu, Zelenskiy powiedział, że Rosja „cieszy się z bycia państwem terrorystycznym”, dodając, „Niech państwo terrorystyczne zostanie pociągnięte do odpowiedzialności za swój terror i agresję”

Biden został adamant że nie wyznaczy oficjalnie Rosji jako państwowego sponsora terroryzmu. Stwierdził, że uczynienie tego spowodowałoby więcej szkody niż pożytku.

Oficjalne oznaczenie terrorystów uwolniłoby potężny wachlarz sankcji które zaszkodziłyby nie tylko gospodarce Rosji, ale także każdemu, kto prowadzi w tym kraju legalne interesy. Rosja jest na tyle częścią globalnej gospodarki, że amerykańskie oznaczenie terrorystów mogłoby spowodować szkody na całym świecie.

Administracja Bidena powiedziała również, że wyznaczenie[ang byłoby zbędne ze względu na gryzące sankcje już nałożone na Moskwę.

Marszałek Izby Nancy Pelosi ostrzegła w lipcu, że jeśli Biden nie wyznaczy Rosji jako państwowego sponsora terroryzmu, to zrobi to Kongres. Ale to nie doszło do skutku, a republikanie mają przejąć Izbę w ciągu kilku tygodni – prawdopodobnie pod przywództwem przedstawiciela Kevina McCarthy’ego, który powiedział, że jego partia nie napisze „czeku in blanco” dla Ukrainy.

Wiesz, kto nie będzie dziś zapalał trzeciej świeczki na menorze? Skandalizujący przedstawiciel-elekt George Santos, ponieważ okazuje się, że nie jest Żydem – pomimo wielokrotnych twierdzeń, że jest inaczej.

Bomba New York Times raport zarzucał w poniedziałek, że nowojorski republikanin sfabrykował większą część swojego życiorysu. Teraz okazuje się, że wymyślił również szczegóły o swoim żydowskim dziedzictwie.

Na stronie internetowej swojej kampanii Santos podaje że jego dziadkowie byli Żydami, którzy dwukrotnie uciekali przed prześladowaniami, najpierw na Ukrainie, a potem ponownie w Belgii, gdy naziści doszli do władzy. Osiedlili się w Brazylii, gdzie urodziła się jego matka, Fatima (imię powszechne wśród portugalskojęzycznej ludności katolickiej) Devolder.

Ale żydowski outlet informacyjny the Forward oskarżył teraz Santosa o kłamstwo w tej sprawie. The Forward powiedział, że dziadkowie macierzyści Santosa urodzili się w Brazylii, na długo przed dojściem nazistów do władzy w Europie, powołując się na strony internetowe poświęcone genealogii, artykuł z lokalnej gazety z 1958 roku oraz zapisy kościelne z 1928 roku. (Santos powiedział, że jego ojciec był katolikiem, a matka Żydówką)

Żaden z jego dziadków macierzystych nie ma brazylijskich kart imigracyjnych z lat 30-tych lub 40-tych, a ich nazwiska nie pojawiają się w bazach danych europejskich uchodźców żydowskich.

The Naprzód rozmawiał również z człowiekiem, który twierdzi, że jest dalekim holenderskim kuzynem Santosa. Kuzyn założył drzewo genealogiczne na jednej ze stron internetowych i powiedział, że ich rodzina nie ma ani żydowskich, ani ukraińskich korzeni.

Matka Santosa, która zmarła w 2016 roku, nie odniosła się do judaizmu na swojej Facebook strona, ale regularnie udostępniał posty o tematyce katolickiej i zdjęcia Jezusa.

Republikańska Koalicja Żydowska powiedział że dotarła do Santosa w sprawie zarzutów i zażądała publicznego wyjaśnienia.

Republikanie Izby milczą na temat zarzutów, że Santos kłamał o swoim pochodzeniu, prawdopodobnie dlatego, że będą potrzebowali każdego głosu, który mogą uzyskać, gdy przejmą kontrolę nad izbą o zaledwie kilka miejsc.

Demokraci potępili go, ale powstrzymali się od żądania rezygnacji. Nie wiadomo jeszcze, czy Komisja Etyki Izby lub Biuro Etyki Kongresowej będą zbadać go. Kolega z Nowego Jorku, Daniel Goldman, wezwał w środę prokuratora dla Wschodniego Dystryktu Nowego Jorku i FBI do zbadania Santos.

Jedyną rzeczą, której Santos zdecydowanie nie wymyślił, wydaje się być jego deklaracja o zwycięstwa po midtermach. W miarę jak pojawiają się szczegóły dotyczące jego pochodzenia, jego zwycięstwo rośnie jeszcze bardziej upokarzające dla Nowojorska Partia Demokratyczna, która poniosła duże straty w listopadzie i najwyraźniej nie zrobiła podstawowego prześwietlenia Santosa.

George Santos, nie jest Żydem. pic.twitter.com/EkplnOHFfQ

– Alex Seitz-Wald (@aseitzwald) December 21, 2022

Republikanie zaczęli odwracać się od senatora Mitcha McConnella w sprawie jego poparcia dla Ukrainy.

Lider mniejszości Senatu we wtorek powtórzył swoje poparcie dla Kijowa, gdy odpiera on inwazję Rosji. Wezwał również Kongres do uchwalenia ustawy o wydatkach na kwotę 1,7 biliona dolarów, która zawiera 45 miliardów dolarów w nowych funduszach awaryjnych dla Ukrainy.

„Zapewnienie pomocy Ukraińcom w pokonaniu Rosjan, to jest priorytet numer jeden dla Stanów Zjednoczonych w tej chwili, według większości Republikanów”, powiedział McConnell reporterom. „Tak poniekąd postrzegamy wyzwania stojące obecnie przed tym krajem”

Republikanie ruszyli na słowa McConnella.

Mitch McConnell faktycznie powiedział wczoraj, że większość Republikanów #1 priorytet to … Ukraina

Jeszcze nie spotkałem jednego republikanina, który myśli w ten sposób, ale domyślam się, że rozłączenie między rzeczywistymi republikanami a szczurami bagiennymi DC nie powinno nikogo dziwić.

– Donald Trump Jr (@DonaldJTrumpJr) 21 grudnia 2022 r

Przedstawicielka Marjorie Taylor Greene oskarżona McConnell o zapominanie o wyborcach zmagających się z inflacją, podczas gdy reprezentant Chip Roy argumentował że dodatkowe fundusze dla Ukrainy to zbyt wiele i podzielił się artykułem Breitbarta krytykującym McConnella.

Współpracownik Fox News Lisa Boothe zasugerowała wysłanie McConnella na Ukrainę, a były korespondent Newsmax i OANN Emerald Robinson powiedział, że senator jest uległy wobec „bagna” Konserwatywny serwis informacyjny The Federalist opublikował artykuł zatytułowany „GOP nie odniesie sukcesu, dopóki Mitch McConnell nie odejdzie”

Reprezentant Kevin McCarthy, który stara się być następnym mówcą Izby, już wskazał, że Republikanie ostro ograniczą pomoc dla Ukrainy, gdy tylko przejmą kontrolę nad izbą.

Jest wiele powodów, aby nie lubić McConnella, takich jak jego ciągłe umożliwienie byłego prezydenta Donalda Trumpa, jego odmowę zajęcia zdecydowanego stanowiska ws 6 stycznia insurekcja, a jego opozycja wobec podstawowych praw człowieka Ale jego ciągłe wsparcie dla Ukrainy – suwerennego narodu próbującego odeprzeć niesprowokowany atak na swoją demokrację i niepodległość – nie powinno znaleźć się na tej liście.

Stany Zjednoczone wyślą 1,8 mld dolarów pomocy wojskowej do Ukrainy, w tym system rakietowy Patriot, potwierdził Biały Dom.

Prezydent Joe Biden ma formalnie ogłosić pakiet w środę na wspólnej konferencji prasowej z ukraińskim przywódcą Wołodymyrem Zelenskim.

System Patriot obejmuje baterię rakiet i precyzyjnie naprowadzane bomby dla Ukraina’s fighter jets. Oto trzy rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tym, dlaczego rakiety Patriot są ważne.

1. Czym jest system rakietowy Patriot?

Patriot jest systemem pocisków kierowanych ziemia-powietrze, zdolnym do namierzania samolotów, rakiet balistycznych krótszego zasięgu oraz rakiet typu cruise. Cały system Patriot obejmuje radar, stację kontroli, komputery i generatory. Do obsługi i utrzymania wymaga około 90 żołnierzy, choć do jego odpalenia potrzebne są właściwie tylko trzy osoby. Bateria Patriotów to system startowy, który może być zamontowany na ciężarówce i zawiera do ośmiu wyrzutni, z których każda może pomieścić cztery pociski

Nie jest jasne, kiedy Patriot dotrze na linie frontu, ponieważ amerykańscy żołnierze będą musieli przeszkolić ukraińskie siły w zakresie korzystania z systemu rakietowego. Szkolenie ma się odbyć w Niemczech i może potrwać kilka tygodni, podaje AP.

  Dwóch kolejnych decydentów EBC popiera stałą dietę podwyżek stóp procentowych

2. Oznacza to dużą eskalację pomocy USA dla Ukrainy.

Ukraina wielokrotnie prosiła swoich zachodnich sojuszników o wysłanie bardziej zaawansowanej broni, aby pomóc jej odeprzeć rosyjskie ataki. Patriot jest najbardziej zaawansowanym systemem rakietowym ziemia-powietrze, który Zachód wysłał Ukrainie do tej pory.

Rosja już ostrzegła, że wysłanie Patriota na Ukrainę będzie uznane za prowokację, otwierając system rakietowy i wszelkie towarzyszące mu załogi jako uczciwe cele dla rosyjskich wojsk.

Ale administracja Bidena jest jasna, że nie chce eskalować konfliktu z Rosją. Wysoki urzędnik administracji, mówiący anonimowo, powiedział reporterom We wtorek wieczorem Biden chce „wychylić się do przodu i być solidnym w naszym wsparciu dla Ukrainy … ale nie dążymy do zaangażowania się w bezpośrednią wojnę z Rosją.”

3. Czy to odwróci losy wojny?

Niestety, Patriot raczej nie zapewni Ukrainie zdecydowanego zwycięstwa. Mimo swojego zaawansowanego technologicznie statusu i korzyści militarnych, ma swoje wady.

Były wysoki urzędnik wojskowy, mówiący anonimowo, powiedział AP że system Patriot ma duże znaczenie symboliczne i będzie przydatny przeciwko rakietom balistycznym krótkiego zasięgu, ale nie od razu odwróci bieg wydarzeń.

System Patriot ma długi zasięg ostrzału, ale ograniczony zasięg. Zazwyczaj Patrioty są rozmieszczane w grupie, ale Ukraina otrzymuje tylko jeden. Oznacza to, że Patriot będzie w stanie chronić bazę wojskową lub część miasta, ale nie będzie w stanie bronić całego miasta, takiego jak Kijów, który był pod ciężkim atakami z powietrza wymierzone w stołeczną sieć energetyczną.

System byłby w stanie wykryć i zniszczyć niektóre rakiety balistyczne i samoloty, gdyby Moskwa przeprowadziła taki atak na Kijów, ale Rosja faworyzuje ostatnio mniejsze (i tańsze) drony. Używanie rakiet Patriot do zdejmowania dronów nie byłoby ani opłacalne, ani skuteczne.

  Która z poniższych substancji jest syntetyzowana podczas fosforylacji na poziomie substratu?

IRS nie przeprowadził audytu Donald Trump’podatki aż do dwóch lat jego prezydentury, pomimo jego nieugiętych twierdzeń, że jest inaczej – ujawniła komisja House Ways and Means.

Komitet kierowany przez Demokratów próbował uzyskać zeznania podatkowe Trumpa od trzech lat, po tym jak odmówił ich wydania podczas wyborów prezydenckich w 2016 roku, co nie jest wymagane, ale jest precedensem. Trump wielokrotnie nalegał w trakcie swojej prezydentury, że nie może ich wydać, ponieważ jego podatki były pod kontrolą, a także zdecydowanie zbyt skomplikowane dla ogółu społeczeństwa, aby je zrozumieć.

TRUMP twierdzi, że jego zeznania podatkowe są wciąż pod audytem i są tak skomplikowane, że „ludzie by ich nie zrozumieli” Beyond parody. pic.twitter.com/uoSmORpfq2

– Aaron Rupar (@atrupar) November 7, 2018

W 2017 roku ówczesna rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders powiedziała Zeznania podatkowe Trumpa nie mogły zostać ujawnione, ponieważ „podatki prezydenta, bez względu na to, kto jest prezydentem, właściwie natychmiast przechodzą audyt po złożeniu.”

Okazuje się, że to nie była do końca prawda.

Komisja ds. dróg i środków finansowych uzyskała sześcioletnie dane byłego prezydenta zeznania podatkowe pod koniec listopada, pomimo wielokrotnych wysiłków Trumpa, aby temu zapobiec. Komisja Ways and Means spotkała się za zamkniętymi drzwiami we wtorek i głosowała zgodnie z liniami partyjnymi, aby uwolnić dokumenty. Ostrzegli jednak, że może minąć kilka dni, zanim dokumenty będą gotowe do wydania.

Komitet ujawnił, że IRS nie przeprowadził audytu Trumpa do 2019 roku, pomimo programu, który czyni audytowanie siedzących prezydentów obowiązkowym. Audyty te, według komisji, nie zostały jeszcze zakończone.

Z zeznań podatkowych Trumpa wynika również, że w 2020 roku zapłacił 0 dolarów w podatkach.

„Właściwie to zapłaciłem podatek” – upierał się we wrześniu 2020 roku. „I zobaczycie to, jak tylko moje zeznania podatkowe będą – są pod audytem. Są pod audytem od dłuższego czasu. IRS nie traktuje mnie dobrze”

Komisja Izby przejrzała sześć lat zeznań podatkowych, głównie z okresu sprawowania urzędu przez Trumpa. Dokumenty zawierają jego osobiste informacje podatkowe oraz informacje kilku jego firm.

Trump długo i mocno walczył, aby zapobiec ujawnieniu swoich zeznań podatkowych, podnosząc pytania o to, dlaczego miałby to zrobić.

Wygląda na to, że prowadzi wojnę na wielu frontach, a to nie idzie super dobrze. Komitet śledczy z 6 stycznia w poniedziałek jednogłośnie zalecił Departamentowi Sprawiedliwości ściganie zarzutów karnych przeciwko Trumpowi za jego rolę w insurekcji.

Jego Trump Organization została również znaleziona winną oszustw podatkowych i przestępstw z nimi związanych, a sam Trump jest również objęty dochodzeniem przez FBI za zabranie tajnych dokumentów do Mar-a-Lago.

Chociaż omnibuspakiet ustaw finansujących rząd rozszerza liczbę specjalnych wiz imigracyjnychwiz dla afgańskich sojuszników uwięzionych w Afganistanie, nie rozwiązuje problemudziesiątkom tysięcy afgańskich uchodźców osiadłych w Stanach Zjednoczonych: Nie mają oninie mają obecnie drogi do stałego pobytu, a ich prawo dodo pozostania w kraju wygasa w sierpniu 2023 roku.

Grupy weteranów i organizacje praw człowiekamiały nadzieję, że ustawa o dostosowaniu afgańskim zostanie włączona do omnibusa. Ta dwupartyjna ustawa zapewniłaby dodatkowądodatkową weryfikację dla Afgańczyków już przebywających w USA – co było priorytetem Republikanów – a następniea następnie oferował ścieżkę do stałego pobytu. Jednak ustawa została usunięta zomnibusie, który został opublikowany w poniedziałek wieczorem, w dużej mierze z powodu sprzeciwuSenatora Chucka Grassleya, który obawiał się, że wymagania dotyczące weryfikacji sąnie są wystarczająco rygorystyczne. Kiedy we wtorek zapytałem senatora Chrisa Coonsa z DelawareDlaczego ten środek został usunięty z omnibusa, odpowiedział zwięźle: „Zapytaj Chucka Grassleya”Coons przewodził wysiłkom zmierzającym do uchwalenia ustawy w Senacie.

„Mam nadzieję, że wnastępny Kongres, możemy podjąć to i przenieść go szybko,” Coons powiedziałreporterom we wtorek. „Słyszę od Afgańczyków w Delaware regularnie, żeże to szkodzi ich zdolności do znalezienia pracy, mieszkania, dostępu do opieki zdrowotnejopieki zdrowotnej”, [and] naprawdę w pełni zaangażować się w życie w Stanach Zjednoczonych. I myślę, że jesteśmyryzykujemy, że nie uhonorujemy tych, którzy służyli u naszego boku przez 20 lat.”

Zwolennicynaciskają, by ustawa o dostosowaniu afgańskim została dodana do omnibusa jako poprawkaale nie wiadomo, czy uzyskałaby ona wystarczające poparcie RepublikanówRepublikanów. Tymczasem we wtorek Talibowie ogłosiliże wszystkie kobiety mają zakaz uczęszczania na uniwersytety w Afganistanie.

Więcej o Jak Kongres pozostawił w tyle afgańskich uchodźców

Administracja Bidena nie jest zainteresowana porozumieniem nuklearnym z Iranem, przynajmniej na razie.

Nowo odnalezione wideo pokazuje prezydenta Joe Bidena deklarującego Iran porozumienie nuklearne „martwe”, choć zastrzega, że Stany Zjednoczone nie będą formalnie tego nie ogłosi. Wideo zostało udostępnione na Twitterze przez irańskiego inżyniera oprogramowania mieszkającego w Stanach Zjednoczonych, który powiedział, że zostało ono pierwotnie uchwycony w Kalifornii 4 listopada.

Biden zostaje poproszony przez członka tłumu o przyznanie, że Wspólny Kompleksowy Plan Działania, oficjalna nazwa porozumienia z 2015 r Iran umowa nuklearna, jest martwa: „Czy można to po prostu ogłosić?”

„Nie” – odpowiada Biden, dodając, że nie może tego zrobić z „wielu powodów”

Ale po tym początkowym zaprzeczeniu, prezydent wydaje się zmieniać swoje przesłanie i przyznaje: „To jest martwe, ale nie będziemy tego ogłaszać.”

بایدن: برجام مُرده.

در ویدئویی که به دستم رسیده، بایدن صریحاً میگوید به #برجام بازنمیگردد، ولی دولت آمریکا فعلاً اعلام نخواهد کرد.

این ویدئو که برای اولین بار منتشر میشود، حاشیهی رویداد انتخاباتی ۴ نوامبر د کالیفرنیارا نشان میدهد.

با زیرنویس فارسی و انگلیسی#انقلاب۱۴۰۱ pic.twitter.com/OerHZav9Kb

– دامون مقصودی (@DamonMaghsoudi) December 20, 2022

„My po prostu nie chcemy układów z mułłami” – mówi osoba z tłumu. „Oni nie reprezentują nas. Nie są naszym rządem.”

„Och wiem, że nie reprezentują was”, mówi Biden, „ale będą mieli broń jądrową, którą reprezentują”

Dzięki zwięzłości nagrania, wypowiedzi Bidena nie są do końca jasne, ale Axios uzyskał od urzędnika administracji potwierdzenie najważniejszych aspektów: że Administracja Bidena nie jest obecnie zainteresowana umową nuklearną z Iranem.

JCPOA nie jest w tej chwili przedmiotem naszego zainteresowania. Nie jest w agendzie” – powiedział Axios rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu.

  Jakie były wyniki konferencji w Bretton Woods w 1944 roku quizlet?

„We nie widzimy, aby w najbliższym czasie doszło do porozumienia” – dodał rzecznik, odnosząc się do brutalnego rozprawienia się Iranu z protestującymi i jego wsparcia dla Rosji w jej wojnie z Ukrainą. „Skupiamy się na praktycznych sposobach konfrontacji z nimi w tych obszarach”

W październiku wysłannik USA do Iranu Robert Malley również powiedział, że administracja jest „..nie zamierza tracić czasu” na próby ożywienia umowy nuklearnej. Administracja Bidena wyraziła poparcie dla protestujących w Iranie, a w zeszłym tygodniu USA odegrały dużą rolę w wyrzuceniu Iranu z umowy nuklearnej Komisja praw kobiet U.N.

The wideo Biden przychodzi w delikatnym momencie, ponieważ urzędnicy UE i Iranu we wtorek spotkali się w Jordanii, aby omówić ożywienie negocjacji nuklearnych.

Konieczne spotkanie w irańskim FM @Amirabdolahian w Jordanii wśród pogarszających się stosunków Iranu z UE
Podkreślił potrzebę natychmiastowego zaprzestania wsparcia militarnego dla Rosji i wewnętrznych represji w Iranie
Uzgodniono, że musimy utrzymać otwartą komunikację i przywrócić #JCPOA na podstawie wiedeńskich negocjacji

– Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) December 20, 2022

Iran jest również w w trakcie trzydniowego przestoju gospodarczego, który ma się zakończyć Wednesday evening. Codzienne protesty wstrząsają Iranem od czasu śmierci 22-letniej Mahsy Jiny Amini w areszcie policyjnym we wrześniu. Irański rząd irański rozprawił się z tymi protestami przy użyciu brutalnej siły. Od Śmierci Amini, ponad 500 innych Irańczyków zostało zabitych, w tym prawie 70 dzieci, i ponad 18 000 aresztowanych, według danych z Human Rights Activists News Agency.

Irańscy protestujący wezwali do zakończenia działalności Republiki Islamskiej – i do tego, by Zachód przestał ratować swoich morderców. Porozumienie nuklearne z Iranem wiązałoby się z jakimś złagodzeniem sankcji, jak to miało miejsce poprzednim razem, i jest postrzegane przez wielu jako przedłużenie linii życia dla reżimu w szczególnie niepewnym momencie.

Nowo ujawniona federalna ustawa budżetowa zawiera dwa środki, które będą miały kluczowe znaczenie dla zapobieżenia kolejnemu atakowi, jak np 6 stycznia z happeningów.

Pakiet wydatków omnibus o wartości 1,7 miliarda dolarów reformuje sposób, w jaki Kongres liczy głosy Kolegium Elektorskiego po wyborach prezydenckich, a także zawiera znaczny wzrost budżetu dla prokuratorów amerykańskich badających sprawy z 6 stycznia.

Electoral Count Reform and Presidential Transition Improvement Act, który ma dwupartyjne poparcie, potwierdza, że wiceprezydent ma tylko ministerialną rolę, gdy Kongres liczy głosy Electoral College i nie może, jak były prezydent Donald Trump upierał się, obalając wyniki wyborów.

Projekt ustawy również podnosi minimalną liczbę ustawodawców wymaganą, aby sprzeciw wobec wyników mógł ruszyć

Ustawa ma pełne poparcie Demokratów i poparcie wielu Republikanów, w tym ustępującego przedstawiciela Liz Cheney, która ostrzegła, że ryzyko kolejnej próby kradzieży wyborów prezydenckich jest wciąż wysokie.

Lider mniejszości Senatu Mitch McConnell nie skomentował ustawy – lub naprawdę, w tej sprawie, insurekcji – ale wezwał Kongres do uchwalenia pełnego omnibusa.

Omnibus zwiększa również budżet prokuratorów amerykańskich o 212,1 mln dolarów do łącznej kwoty 2,63 mld dolarów w 2023 roku. Komisja ds. aprowizacji Izby wyjaśnił fundusze były niezbędne „do dalszego wspierania ścigania związanego z atakiem na Kapitol z 6 stycznia oraz spraw dotyczących terroryzmu krajowego.”

The FBI aresztowało około 900 osób związanych z insurekcją i posiada tożsamość kolejnych setek. W sumie około 3000 osób może być oskarżonych o szturmowanie Kapitolu, kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione.

NBC podała w październiku, że Departament Sprawiedliwości jest krytycznie niedofinansowany na dochodzenia 6 stycznia, więc impuls z omnibusa może pomóc zlokalizować i oskarżyć każdego, kto myślał o tym, że stanie się ponownym przestępcą.

Amerykańscy ustawodawcy odsłonili masywną ustawę omnibus na początku wtorku. Ustawa o wydatkach określa budżet federalny na rok 2023.

  Radykalny tradycjonalizm Stevena Spielberga

Oczekuje się, że pakiet o wartości 1,7 biliona dolarów przejdzie przez obie izby do czwartku, a następnie zostanie przesłany na biurko prezydenta Joe Bidena do podpisu następnego dnia, tuż przed wygaśnięciem obecnego budżetu.

Oto trzy główne rzeczy, które ustawa pominęła.

1. Reforma narkotykowa

Dwa środki dążące do zreformowania polityki dotyczącej marihuany i kokainy zostały pominięte w omnibusie, pomimo dwupartyjnego poparcia dla obu.

Kongres dążył do umożliwienia firmom zajmującym się konopiami indyjskimi otwierania kont bankowych. Ponieważ marihuana jest obecnie nielegalna zgodnie z prawem federalnym, większość banków nie przyjmie depozytów dyspenserów, zmuszając biznesy do działania na zasadzie głównie gotówkowej. W rezultacie, sklepy z trawką są głównym celem napadów.

Ale pomimo dwupartyjnego i bankowego wsparcia dla ustawy, starsi republikanie senaccy zestrzelili ją. To przychodzi jako ciężki cios dla wysiłków Bidena na rzecz reformy konopi. W październiku prezydent ułaskawił tysięcy osób skazanych za posiadanie marihuany i powiedział, że jego administracja zrewiduje sposób kategoryzacji narkotyku.

Drugi środek, EQUAL Act, miał na celu zmniejszenie dysproporcji w wyrokach za przestępstwa związane z crackiem i kokainą w proszku. Obecne przepisy dotyczące cracku są znacznie surowsze: Osoba musi posiadać 500 gramów kokainy w proszku, aby uruchomić pięcioletni obowiązkowy wyrok, ale tylko 28 gramów cracku. Zasady te nieproporcjonalnie wpływają na ludzi koloru.

Ustawa wyrównałaby ilość kokainy w proszku i cracku potrzebną do uruchomienia minimalnego wyroku, ale pomimo posiadania 11 republikańskich senackich współsponsorów, nie udało się jej zrobić omnibusa.

2. The Afghan Adjustment Act (Ustawa o dostosowaniu afgańskim)

W omnibusie pominięto również m.in Afghan Adjustment Act, która rozszerzyłaby specjalny program wiz imigracyjnych, aby pomóc ludziom uciekającym z Afganistanu i stworzyła ścieżkę do stałego pobytu dla tych, którzy już tu są.

Dziesiątki tysięcy afgańskich uchodźców w Stanach Zjednoczonych są zagrożeni deportacją, ponieważ mają tymczasowy status znany jako „humanitarne zwolnienie warunkowe” Ustawa pomogłaby tym ludziom tkwiącym w prawnym limbo i pomogłaby wielu innym sojusznikom USA wciąż uwięzionym w Afganistanie. Byli amerykańscy wojskowi namawiali Kongres do uchwalenia ustawy

Ustawa miała dwupartyjne poparcie, ale nie większość filibuster-proof, i utknęła na miesiące w Kongresie. A teraz nie trafiła nawet do pakietu mega wydatków.

Zwolennicy mają teraz nadzieję, że senator Chuck Schumer wniesie ją do głosowania na podłodze jako samodzielną poprawkę.

3. Ulga podatkowa dla dzieci

Omnibus nie wskrzesza rozszerzonego Child Tax Credit, który w minionym roku pomógł wydobyć z ubóstwa miliony dzieci

The CTC został dramatycznie rozszerzony w pierwszych miesiącach administracji Bidena. Do $3,600 na dziecko zostało dostarczone rodzicom – w tym gospodarstwom domowym, które wcześniej nie kwalifikowały się, ponieważ nie miały żadnych dochodów – i pomogło zmniejszyć krajowy wskaźnik ubóstwa dzieci prawie o połowę.

Ale te świadczenia wygasły w grudniu ubiegłego roku, a około cztery miliony dzieci wpadły z powrotem w ubóstwo.

Ustawa o 12 miliardach dolarów, aby ożywić CTC, jest niewielkim ułamkiem całego rachunku i ogromnego budżetu obronnego, którego żądali republikanie. Demokraci wskazali, że są skłonni pójść na kompromis w sprawie szeregu cięć podatków od osób prawnych, których domagał się GOP w zamian za CTC, ale republikanie byli niechętni do negocjacji.

Co będzie dalej z przedstawicielem-elektem George Santos?

Bomba New York Times raport zarzucił w poniedziałek, że nowojorski republikanin sfabrykował większość swojego życiorysu. Santos odpowiedział później tego dnia, powołując się na pokrętną politykę tożsamości, a nie na jakiekolwiek rzeczywiste dowody na jego pochodzenie lub plany polityczne.

Republikanie Izby milczą w sprawie Santosa. Kiedy za kilka tygodni przejmą kontrolę nad Izbą, ich większość będzie wynosiła zaledwie kilka miejsc. Gdyby został zmuszony do rezygnacji, nie ma gwarancji, że inny republikanin zająłby jego miejsce. W prawyborach startował bez kontrkandydata, a wygrał swój okręg – który w 2020 r. wybrał prezydent Joe Biden – zaledwie ośmioma punktami.

Co więcej, wspiera kandydaturę Kevina McCarthy’ego na spikera Izby. McCarthy walczy o zebranie całej swojej partii za sobą i będzie potrzebował wszystkich zwolenników, których może zdobyć.

Demokratyczny przedstawiciel Eric Swalwell podniósł tę dokładną obawę po tym, jak raport się pojawił: „Czy @GOPLeader wyrzuci Santosa lub uderzy w #CorruptBargain, aby McCarthy mógł zostać Speakerem?” zażądał na Twitterze.

Inni Demokraci byli równie głośni w potępianiu Santosa i Partii Republikańskiej. Przyszły lider Demokratów w Izbie, Hakeem Jeffries, potępił Santosa jako niegodnego zaufania na Twitterze, nazywając go „żałośnie niewykwalifikowanym” i „wyraźnie niezdolnym do służby” w osobnym oświadczenie.

Demokraci powstrzymali się jednak od wezwania Santosa do rezygnacji. Zarówno rzecznik jak i przewodniczący Komisji Etyki Izby odmówili komentarza do The Washington Post o tym, czy będą prowadzić śledztwo w sprawie Santosa. A kiedy Republikanie przejmą władzę, nie jest jasne, jak daleko posuną się wszelkie wysiłki, by go ukarać lub nawet wydalić.

Biuro Etyki Kongresu, niezależna, dwupartyjna grupa obserwacyjna, nie wydała jeszcze oświadczenia, czy będzie prowadzić dochodzenie w jego sprawie.

Tak czy inaczej, wygląda na to, że jedynym pewnym punktem w życiorysie Santosa będzie wkrótce „przedstawiciel Nowego Jorku” To, że był w stanie przejechać na swojej tandetnej biografii do zwycięstwa jest tym bardziej upokarzająca dla stanowej Partii Demokratycznej, która poniosła duże straty podczas wyborów pośrednich Jedną z takich ofiar był Mondaire Jones, popularny inkumbent, który stracił nominację na rzecz przewodniczącego Partii Demokratycznej Sean Patrick Maloney-który ostatecznie przegrał okręg ze swoim republikańskim challengerem.

Jones, członek House Ethic wskazał na podstawową wadę swojej partii, jeśli chodzi o Santos.

Jako ktoś, kto miał każdą sprawę, nad którą pracowałem, zweryfikowaną przez przeciwników w obu cyklach, trudno jest przecenić, jak wiele osób musiałoby porzucić piłkę, nie weryfikując nawet samego faktu wcześniejszego zatrudnienia kongresmena-elekta Santosa, gdy ten ubiegał się o zmianę kluczowego miejsca w Izbie.

– Mondaire Jones (@MondaireJones) December 19, 2022

Read More

Najchętniej czytane

Zbiorowe licencje mechaniczne 'Unmatched Royalties’ zbliżyły się do 562 milionów dolarów w 2021 roku, jak wynika z dokumentu

Mechanical Licensing Collective (MLC) zgromadził co najmniej 561 milionów dolarów w niedopasowanych tantiemach na koniec 2021 roku, według dokumentu podatkowego udostępnionego Digital Music News.Przemysł...

Nawet nieskończony urok Brada Pitta nie uratuje Bullet Train

Dwadzieścia minut po Bullet Train przestałem próbować uporządkować przynależność i lojalność różnych złodziei, zabójców i agentów na pokładzie nocnego pociągu z Tokio do Kioto....

Co może spowodować, że pomiędzy niebezpieczeństwami pojawi się pułapka?

Co może stworzyć zagrożenie "pomiędzy"? Zagrożenia typu "uwięziony pomiędzy" zabijają pracowników na wiele sposobów. Należą do nich: zapadnięcia się pod ziemię i inne zagrożenia związane z pracami ziemnymi; części ciała wciągnięte przez niestrzeżone maszyny; stanie w promieniu obrotu dźwigów i innych urządzeń budowlanych; znalezienie się pomiędzy urządzeniami i stałymi obiektami.Który z poniższych scenariuszy byłby uznany

Czym różnią się małpy z Nowego Świata od małp ze Starego Świata quizlet?

Czym różnią się małpy z Nowego Świata od małp ze Starego Świata quizlet?Małpy z Nowego Świata są jedynymi małpami z ogonami zakończonymi kończynami - w porównaniu z krótszymi, nieobejmującymi ogonami antropoidów ze Starego Świata. Małpy ze Starego Świata są zwykle większe w ogólnym rozmiarze. Mają paznokcie, które są płaskie, a nie ostre. Mają również nozdrza

Kiedy otwierasz drzwi Jaką siłę wywierasz na nie?

Kiedy otwierasz drzwi Jaką siłę na nie wywierasz?ODPOWIEDŹOtwarcie drzwi wymaga od naszej ręki przyłożenia siły poprzez pchanie i ciągnięcie, co jest siłą kontaktową. W zawiasie drzwiowym jest pewna siła tarcia, przeciwko której przykładamy siłę. Tarcie w zawiasie jest ponownie siłą kontaktową.Gdy popchniemy drzwi bliżej zawiasów, dlaczego otwierają się wolniej?6.3 Ruch obrotowy Gdy popchniemy drzwi bliżej

Trevor Story ma operację prawego łokcia

12:44 AM UTCBOSTON -- Obraz środkowego pola Red Sox stał się jeszcze bardziej niejasny we wtorek po południu, kiedy klub ogłosił, że infielder Trevor...

Co powstaje w wyniku krystalizacji magmy?

Co powstaje w wyniku krystalizacji magmy?Skały iglaste to skały powstałe w wyniku krystalizacji cieczy (stopionej skały). Skały intruzywne lub plutoniczne krystalizują się z magmy pod powierzchnią ziemi. Skały ekstruzywne lub wulkaniczne krystalizują się z lawy na powierzchni ziemi.Czy magma jest przechowywana w skorupie ziemskiej?Magma składa się ze stopionych skał i jest przechowywana w skorupie ziemskiej.

Jakie są właściwości roztworów kwasowych?

Jakie są właściwości roztworów kwasowych?AcidsWodne roztwory kwasów są elektrolitami, co oznacza, że przewodzą prąd elektryczny. Kwasy mają kwaśny smak. Kwasy zmieniają kolor niektórych wskaźników kwasowo-zasadowych. Kwasy reagują z aktywnymi metalami dając gazowy wodór.Jakie są ogólne właściwości kwasu?Kwasy mają kwaśny smak, przewodzą prąd po rozpuszczeniu w wodzie i reagują z metalami wytwarzając gazowy wodór. Niektóre związki

Boruto Episode 281: Data premiery, spekulacje, oglądanie online

Boruto konfrontuje Kiseru z głową w odcinku 280 Boruto, zatytułowanym "Breakthrough".Jako buildup w końcu kończy, Boruto układa wszystkie fakty do twarzy Kiseru i walczy...

Jaka jest różnica między alkoholem izopropylowym a metanolem?

Jaka jest różnica między alkoholem izopropylowym a metanolem?Oprócz etanolu, dwa inne rodzaje alkoholu powszechnie spotykane to alkohol metylowy (metanol) i alkohol izopropylowy (izopropanol). Metanol jest rozpuszczalnikiem laboratoryjnym, dodatkiem do paliwa i środkiem przeciw zamarzaniu. Alkohol izopropylowy nie jest tak toksyczny jak metanol, więc jest dopuszczony do stosowania na skórze. Jednak alkohol izopropylowy nie jest bezpieczny

Pozostałe newsy

Zbiorowe licencje mechaniczne 'Unmatched Royalties’ zbliżyły się do 562 milionów dolarów w 2021 roku, jak wynika z dokumentu

Mechanical Licensing Collective (MLC) zgromadził co najmniej 561 milionów dolarów w niedopasowanych tantiemach na koniec 2021 roku, według dokumentu podatkowego udostępnionego Digital Music News.Przemysł...

Stevie Van Zandt partnerem Primary Wave Music

Photo Credit: Primary Wave MusicStevie Van Zandt współpracuje z czołowym niezależnym wydawcą Primary Wave Music w celu uzyskania udziału w tantiemach producenckich ze współpracy...

Drake proponuje, by Spotify oferowało artystom bonusy za progi streamingowe

Photo Credit: Felipe PelaquimDrake jest pierwszym artystą, który osiągnął 75 miliardów streamów na Spotify. Teraz raper twierdzi, że platforma powinna oferować bonusy dla artystów,...

Trippie Redd twierdzi, że hakerzy wyłudzili od niego 1 milion dolarów okupu

Photo Credit: Frank Schwichtenberg / CC by 4.0W rozmowie z Apple Music 1's Zane Lowe, raper Trippie Redd ujawnił, że jego najnowszy album,Mansion Musik,...

Beyonce ogłasza pierwsze przedłużenie swojej trasy koncertowej Renaissance World Tour z powodu ogromnego zapotrzebowania fanów

Photo Credit: Live NationBeyonce ogłasza pierwsze przedłużenie swojej trasy Renaissance World Tour ze względu na niesamowity popyt, z siedmioma dodatkowymi koncertami stadionowymi w Ameryce...