PBM3_i.png

Zarządzający świadczeniami aptecznymi byliby zobowiązani do zgłaszania większej ilości informacji na temat swoich transakcji z firmami farmaceutycznymi na mocy przepisów jednogłośnie zatwierdzonych przez panel Izby Reprezentantów w środę.

Komisja Energii i Handlu Izby Reprezentantów przyjęła ustawę o promowaniu dostępu do leczenia i zwiększaniu niezwykle potrzebnej przejrzystości (PATIENT) z 2023 r., sponsorowaną przez przewodniczącą Cathy McMorris Rodgers (R-Wash.) i członka rankingu Franka Pallone (D-N.J.), w głosowaniu 49-0. Podkomisja zdrowia panelu zatwierdziła ten sam środek w zeszłym tygodniu.

„Ta ustawa powie pacjentom, jaką cenę zapłacą za opiekę, kto jest właścicielem ich gabinetu lekarskiego i ile zarządzający świadczeniami aptecznymi zarabiają na ich lekach” – powiedziała McMorris Rodgers podczas obrad komisji.

Ustawa wymagałaby od PBM tworzenia corocznych raportów dla klientów-pracodawców, które wyszczególniałyby wydatki na leki na receptę, koszty nabycia, wydatki z własnej kieszeni, rozmieszczenie receptur i rabaty. Ponadto Biuro Odpowiedzialności Rządu opracowałoby raport na temat sieci aptek grupowych planów zdrowotnych, w tym tych, które są własnością ubezpieczycieli zdrowotnych.

PBM znajdują się pod presją w Waszyngtonie, ponieważ decydenci starają się rozwiązać problem rosnących cen leków na receptę.

Oprócz przepisów panelu ds. energii i handlu, Komisja Nadzoru i Odpowiedzialności Izby Reprezentantów rozpoczęła w marcu dochodzenie w sprawie praktyk biznesowych PBM. W Senacie Komisja Zdrowia, Edukacji, Pracy i Emerytur zatwierdziła w tym miesiącu dwupartyjną ustawę, która wykraczałaby poza środki Izby, zakazując stosowania cen rozproszonych i wymagając od PBM przekazywania rabatów producentów leków klientom i pacjentom, ujawniania cen, które negocjują za leki, ujawniania opłat, które płacą farmaceutom za wydawanie recept oraz zgłaszania, ile zarabiają na rabatach producentów leków.

Te wysiłki Kongresu zbiegają się w czasie z działaniami wykonawczymi. We wtorek Centers for Medicare and Medicaid Services ogłosiło propozycję nałożenia na PBM wymogu ujawniania cen, jakie płacą za leki w ramach Medicaid. Federalna Komisja Handlu rozszerzyła w tym miesiącu zakres swojego rocznego dochodzenia w sprawie PBM, takich jak CVS Health’s CVS Caremark, UnitedHealth Group’s OptumRx i Cigna’s Express Scripts, o organizacje zakupów grupowych powiązane z takimi firmami.

  Jakie komórki w liściu przeprowadzają najwięcej fotosyntezy?