Show Biznes

W Obi-Wanie Kenobim przez cały czas tkwił lepszy serial

Ta historia zawiera spoilery do piątego odcinka Obi-Wan Kenobi.

W zeszłym tygodniu, po obejrzeniu – obejrzeniu, wysłuchaniu, znoszeniu? – czwartego odcinka Obi-Wan Kenobi, napisałem, że staruszek zgubił się na pustyni. Nieustannie reklamowany serial nie powiedział nam wtedy nic o swoim imienniku, poza tym, że uwielbia on najlepsze kawałki kosmicznego steku i że kryzysy wieku średniego Jedi są podobne do naszych. Zastanawiałem się, czy wśród tych wszystkich wielkich umysłów w Lucasfilmie nie gotuje się gdzieś jakaś oryginalna historia.

Okazuje się, że była nowa historia warta opowiedzenia. Ale Obi-Wan Kenobi zakopał ją na planecie pełnej retrospekcji, wielkanocnych jajek i różnych Star Wars bzdur.

Odcinek piąty Obi-Wan Kenobi, który zadebiutował w środę rano na Disney+, dostarcza charakterystycznego dla Marvela/Star Wars przedostatniego odcinka zwrotu akcji. Dowiadujemy się, że świeżo upieczona Wielka Inkwizytorka, Reva, była młodym człowiekiem ocalałym podczas wydarzeń Rozkazu 66. Widziała, jak świeżo upieczony Anakin Skywalker zabija jej przyjaciół. W połowie odcinka piątego Reva mówi Obi-Wanowi, że w zasadzie poświęciła swoje życie polowaniu na Dartha Vadera/Skywalkera i pokonaniu go, dokonując zemsty w imieniu swoich przyjaciół. Tak więc Reva była dobra przez cały czas, udając Inkwizytora, by zbliżyć się do Vadera. Nie do końca Jedi, ale też nie Sith. Pomyśl o wszystkim, co musiało się wydarzyć w życiu Revy między Rozkazem 66 a bitwą z Vaderem w Epizodzie Piątym.

Actually. Zastanów się nad tym. Młodzieniec z Rozkazu 66, który stał się na tyle mściwy, by polować na najpotężniejszego użytkownika Mocy w galaktyce. Osoba, która musiała przeżyć o wiele więcej śmiertelnie niebezpiecznych momentów niż ta, którą teraz robi mała Leia. Gwiezdne wojny zatrudniają wspaniałą aktorkę Moses Ingram, która ożywi tę postać. Darth Vader czający się w pobliżu jako złoczyńca ostateczny. Czyż to wszystko nie brzmi o wiele bardziej pociągająco niż cotygodniowe oglądanie Ewana McGregora robiącego śmieszne miny i rozmawiającego z dzieckiem przez 40 minut? Oglądałbym serial skupiony na Revie, od początku do końca, zamiast skupionej na Skywalkerze misji ratunkowej i ucieczki. Do diabła, to dość oryginalny pomysł, który nie ma całkowitej obsesji na punkcie wydarzenia kulturalnego z 1977 roku.

Miejmy nadzieję, że umysły w Lucasfilmie dostrzegą wystarczająco dużo obietnic po tym, jak dadzą trochę czasu ekranowego nowej postaci, by, no wiecie, robić to dalej. Ale Epizod Piąty kończący się ujęciem Luke’a Skywalkera drzemiącego na brudnej poduszce nie napawa mnie optymizmem.

Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Być może będziesz w stanie znaleźć tę samą zawartość w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button