Show Biznes

W obsadzie „Doctora Strange’a w multiwersum szaleństwa” znaleźli się ulubieńcy i nowe twarze MCU

„Doktor Strange w Multiwersum Szaleństwa” wchodzi do kin 6 maja. Technicznie jest to sequel „Doctora Strange’a” z 2016 roku, który wprowadził postać, ale od tego czasu pojawił się w wielu filmach i programach telewizyjnych Marvela, w tym „Avengers: Infinity War”, „Avengers: Endgame”, „Spider-Man: Bez powrotu do domu” oraz w serialu Disney+ „Co by było, gdyby…?” Nowy film łączy postacie z pierwszego filmu z bohaterami z większego MCU, a także co najmniej jedną zupełnie nową postać, której nigdy wcześniej nie widziano na ekranie.

Według Marvela akcja nowego filmu rozpoczyna się kilka miesięcy po filmie „Spider-Man: No Way Home” Oficjalne streszczenie brzmi: „W filmie Marvel Studios 'Doctor Strange in the Multiverse of Madness’, MCU odblokowuje Multiwersum i przesuwa jego granice dalej niż kiedykolwiek wcześniej. Wyrusz w nieznane z Doktorem Strange’em, który z pomocą starych i nowych mistycznych sprzymierzeńców przemierza wyginające umysły i niebezpieczne alternatywne rzeczywistości Multiwersum, aby stawić czoła nowemu, tajemniczemu przeciwnikowi.”

Choć ten film ma być największym jak dotąd zanurzeniem się w multiwersum, MCU bawiło się tą koncepcją już od ponad roku. W serialu Disney+ „Loki” tytułowy bohater w finale wprowadził chaos w liniach czasowych. Dr Strange, majstrując przy multiwersum, pozwolił innym wersjom Spider-Mana na spotkanie z wersją Toma Hollanda. Z technicznego punktu widzenia Gamora (Zoe Saldaña) w MCU również pochodzi z innej linii czasowej. Nie wiadomo jeszcze, czy nowy film sprawi, że wzajemne przenikanie się uniwersów stanie się bardziej czy mniej chaotyczne.

Reżyserem filmu „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” jest Sam Raimi, twórca oryginalnych filmów o Spider-Manie z 2000 roku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaka jest obsada „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” i co to wszystko oznacza dla MCU w przyszłości.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button