Show Biznes

Współczesny perm powraca i jest większy niż kiedykolwiek

  • Trwała, jeden z najbardziej znanych zabiegów fryzjerskich, powraca do łask.
  • Dzisiejsze produkty do trwałej ondulacji zostały zmodyfikowane tak, aby zapewnić skręt włosów, jakiego tylko oczekujesz.
  • Zapytaliśmy profesjonalnych stylistów fryzur o wszystko, co powinniśmy wiedzieć o trwałej ondulacji.

Jest rok 1987. Bon Jovi rozbrzmiewa w każdej stacji radiowej, „Dirty Dancing” jest w kinach na całym świecie, a jedyną rzeczą, której ludzie pragną bardziej niż numerów osobistych choreografów Jona i Baby, są ich kręcone fryzury po trwałej ondulacji. Od tamtego czasu wiele się zmieniło: lista 100 najlepszych, „fajne” ruchy taneczne i zwłaszcza stan trwałej ondulacji. W rzeczywistości, dzisiejszy wygląd jest o wiele bardziej nowoczesny.

„Pierwotna trwała była wykonywana przy użyciu gołych szczypiec, które pasowały do siebie i były podgrzewane na kuchence gazowej” – powiedział Philippe Depeyrot, współwłaściciel Salon Bisoux w Waszyngtonie. „Zabieg ten przeszedł długą drogę, od wielogodzinnych zabiegów na maszynie, która mogła poparzyć człowieka, do szybkich i bezbolesnych.”

Obecnie fryzura powraca i jest jeszcze bardziej popularna niż kiedykolwiek, ale techniki i formuły zostały dopracowane tak, aby ułatwić uzyskanie dowolnego rodzaju loków: kędzierzawych spirali, plażowych fal, a nawet dodania fryzurze objętości i wygięcia. W rzeczywistości nawet osoby o najprostszych lub najdelikatniejszych włosach mogą znaleźć w tej kuracji odrobinę tekstury.

Trwała to zabieg na włosach, w którym wykorzystuje się ciepło elektryczne i/lub środki chemiczne, aby nadać naturalnie prostym włosom wygląd loków lub fal.

„Firmy produkcyjne stoją jednak teraz przed dylematem: zmiana nazwy trwałej ondulacji” – powiedział. „Postanowiły zmienić nazwę na usługę trwałej ondulacji, a następnie zmienić skład chemikaliów, aby uczynić proces wykonywania tej fryzury bezpieczniejszym i bardziej przyjaznym niż kiedykolwiek.”

Bez względu na to, jak ją nazwiesz – trwałą ondulację typu body wave, cyfrową trwałą, trwałą ondulację typu S-curl czy jakkolwiek inaczej – mamy odpowiedzi na wszystkie twoje (już nie płonące) pytania dotyczące trwałej ondulacji.

Co to jest trwała fryzura?

W swojej najbardziej podstawowej definicji, trwała ondulacja to zabieg na włosach, który wykorzystuje ciepło elektryczne i/lub substancje chemiczne, aby nadać lokom lub falom wygląd naturalnie prostych włosów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button