Strona główna Show Biznes Wśród rynkowej masakry, pojawia się srebrne światło dla niektórych firm z branży...

Wśród rynkowej masakry, pojawia się srebrne światło dla niektórych firm z branży ad tech

Ad tech’s upbeat CEOs can spot the thinnest of silver linings on clouds covering all light.

Tam, gdzie inni wskazują na spowolnienie wydatków na reklamę, oni się zgadzają, ale utrzymują, że wciąż rosną.

Ci CEO są nieugięci, że będą w stanie wydać swoją drogę do wzrostu przez spowolnienie.

Nawet zmiany strukturalne, przez które przechodzi obecnie branża, nie niepokoją ich (zbytnio), według pięciu dyrektorów, z którymi Digiday rozmawiał na potrzeby tej historii. Wierzą oni, że dokonali niezbędnych zmian, aby wyjść na plus.

Oczywiście, niektóre z tych oczekiwań są bardziej zwierzęce niż racjonalne. To powiedziawszy, ci dyrektorzy robią wszystko, co w ich mocy, aby przedstawić przekonujące argumenty za swoim bardziej słonecznym usposobieniem.

„Mamy szczęście w tym, że CTV jest dobrze usytuowany, aby rozwijać się przez to spowolnienie”, powiedział Mark Giblin, dyrektor generalny i współzałożyciel Lightbox TV, platformy zarządzania kampaniami.

I może mieć rację. Nie tylko ta forma reklamy mogą być wyłączone i włączone ze względną łatwością w porównaniu do liniowej telewizji, kontynuował, to jest również dobrze usytuowany do wzrostu jako dolarów reklamowych są przenoszone na kanałach, platformach i właścicieli mediów, które mogą zagwarantować więcej bang dla buck.

Ale nic z tego nie jest gwarantowane. CTV jest bardzo rozdrobniony rynek, po wszystkim. Ale każda firma, która jest rozwiązanie dla tego, tj. co to jest bardzo łatwe dla reklamodawców, aby kupić dużo wrażeń na wielu platformach stoi być w z co najmniej krzyk o przyjście przez ten spadek stosunkowo bez szwanku. Zaufanie Giblin zaczyna mieć sens.

„Okazja, za którą idziemy, dotyczy tego, jak oferujemy marketerom sposób na zakup telewizji z jednego zunifikowanego planu”, powiedział Giblin. „Media buyers z różnych środowisk są wrzucane razem w te hybrydowe zespoły, które są zależne od doświadczenia w planowaniu TV, jak również wiedzy cyfrowej i aktywacji know-how. Naprawdę nie ma narzędzia, które siedzi przez wszystkie te obszary wiedzy, że wszyscy ci execs mogą korzystać i budować media plan.”

Ale tylko dlatego, że execs jak Giblin powiedzieć, że mają narzędzia do rozwiązania największych problemów dla reklamodawców, to nie znaczy, że będą oglądać dolary toczyć w.

Nie popełnij błędu, skala zadania, które przedsiębiorcy tacy jak Giblin postawili sobie jest ogromna. Czy to pogodzenie możliwości i wyzwań CTV lub znalezienie sposobu, aby wyciągnąć więcej dolarów reklamowych do mediów detalicznych, execs za tymi rozwiązaniami będzie musiał brzmieć przekonany, jeśli są one w stanie wygrać nad nikim innym. I będą musieli przekonać inwestorów z sektora prywatnego i marketerów, że wydatki będą opłacalne, jeśli ożywienie ma się powieść. Jest to wyzwanie zarówno pod względem narracji, jak i działania.

  Jaka jest prawda w alegorii jaskini?

Optymistycznie zmierzając do burzy

„To ekscytujący czas dla reklamy pomimo obecnych zawirowań” – powiedział Daniel Knapp, główny ekonomista IAB Europe. „Tak, pojawiają się nowe cyfrowe behemoty reklamowe, ale wchodzimy w okres, w którym branża będzie zdominowana przez wiele firm, a nie jedną lub dwie, jak to zawsze miało miejsce przez ostatnie kilkanaście lat”

Trudno powiedzieć, kto wyjdzie na wierzch w takim pivocie. Nawet tak, niewielu miałoby pegged ad tech. Nie kiedy tak wiele z tych firm ply ich handlu na czubku włóczni reklamy online, gdzie dolary mogą być ulotne. Spójrz na liczbę szefów ad tech martwi się o przepływ dolarów reklamowych do ich firm wysychających.

Mimo to Mark Walker, CEO Direct Digital Holdings, jest nieugięty, że są też powody do optymizmu w kwestii szans ad tech.

Jego uzasadnienie jest to, że tak bardzo, jak dolary reklamowe są będzie kontrakt, dużo będzie również iść w kierunku bardziej jakości inwentaryzacji. Po tym wszystkim, reklama nie zatrzymuje się w spowolnieniu. To po prostu ma tendencję do uzyskania bardziej sprytny. Wydawcy chcą współpracować z firmami ad tech, które mogą agregować najlepsze zasoby dostępne. Marketerzy chcą narzędzi do kontroli, jak oni źródło, że inwentarz. Direct Digital Holdings robi oba. Okazuje się, że najlepszym sposobem na zarabianie pieniędzy w ad tech te dni jest wiele sposobów.

  Najlepsze komediowe odcinki specjalne Netflixa pokazują najzabawniejszych ludzi w stand-upie

„Ponieważ jesteśmy bardziej rozwiązaniem opartym na wydajności, które działa na rynku średnim, widzieliśmy wyraźne zainteresowanie ze strony marketerów, którzy zamierzają utrzymać sprzedaż w celu generowania przychodów” – powiedział Walker. „Po drugiej stronie jest wielu wydawców, którzy wiedzą, że są lepiej wykorzystać jak najwięcej partnerów programatycznych, takich jak my, aby napędzić ich ceny”

Aby być sprawiedliwym, co jeszcze powie taki exec jak Walker? Poza pewnym punktem, cynizm jest wart mniej niż optymistyczny temperament. Jest to z pewnością prawdziwe dla tych ad tech CEO z dłuższej perspektywy tezy na temat tego, jak reklama online będzie się trząść. Panika zbyt wiele i podważają ten pogląd.

  Jak skutecznie promować Instagram kupując followersów

Staffing for change

Na tej podstawie, obecny zbiór firm ad tech na spree zatrudniania stacks up. Pamiętaj, że recesje nigdy nie polegają tylko na zwolnieniach – których było kilka. Są one również o zatrudnianie w dążeniu do trwałej przewagi. Wydarzenia z ostatniego kwartału pokazują to bardzo wyraźnie.

Na przykład The Trade Desk ma obecnie około 275 otwartych ról. Adform ma około 60 wakatów, podczas gdy Smart Ad Server ma prawie 40.

Dodaj Ogury do tej listy firm robiących więcej zatrudniania niż zwalniania.

„Nawet jeśli ogólny wzrost branży reklamowej będzie w tym roku płaski lub lekko spadnie, cyfrowa część tego miksu nadal rośnie w granicach 5-10%” – powiedział dyrektor operacyjny Ogury, Geoffroy Martin. „Jesteśmy bardzo małą częścią tego przy około 500 pracownikach globalnie, więc jest wiele możliwości dla nas, aby się rozwijać”

Podobnie jak wielu jego rówieśników, bardziej pozytywne spojrzenie Martina sprowadza się do czegoś takiego: „Ogury to świetna firma z krótkoterminową niepewnością i długoterminowym potencjałem”

Tłumaczenie: Krótkoterminowa niepewność jest już dość oczywista. Jeśli chodzi o optymizm Martina, to wynika on przede wszystkim z dwóch rzeczy: firma rozszerzyła działalność na kilka nowych rynków, które powinny zapewnić bardzo potrzebny impuls do linii przychodów firmy; ponadto Ogury sprzedaje się jako firma targetująca, która nie jest zależna od danych osobowych w czasie, gdy reklama online przechodzi z precyzji do predykcji.

Aby być jasne, wszystkie te firmy mają swoje problemy – gwiezdna rentowność dla jednego. Na razie, choć, są one nadal w stanie konsekwentnie ciągnąć dolarów reklamowych do swoich platform, głównie poprzez ścisłe więzi z agencji medialnych i wydawców. Co ważniejsze, firmy te są w stanie konsekwentnie podjąć cięcia z tych przepływów dolara reklamowego, a z kolei dostać klientów do wiary w jakiejkolwiek wartości są rzekomo w stanie dodać, z ukierunkowanego zasięgu do zarządzania częstotliwością.

Read More

Najchętniej czytane

Zbiorowe licencje mechaniczne 'Unmatched Royalties’ zbliżyły się do 562 milionów dolarów w 2021 roku, jak wynika z dokumentu

Mechanical Licensing Collective (MLC) zgromadził co najmniej 561 milionów dolarów w niedopasowanych tantiemach na koniec 2021 roku, według dokumentu podatkowego udostępnionego Digital Music News.Przemysł...

Jak technologia zmieniła branżę gier online

Z coraz więcej innowacji technicznych odbywających się każdego dnia wiele przemysłu zaczął kwitnąć pod technologicznym parasolem. Gry online to jeden z takich przemysłów, który rozkwitł masowo w ciągu ostatnich kilku lat. Obecnie jest to biznes o wartości wielu miliardów dolarów na całym świecie. Gry online odniosły duży sukces dzięki szybkiemu rozwojowi technologii.Nowoczesna technologia miała ogromny

Dlaczego większość sieci spożywczych jest ograniczona do 3/5 poziomów?

Dlaczego większość łańcuchów pokarmowych jest ograniczona do 3/5 poziomów? Jest tylko tyle kalorii do przekazania każdemu poziomowi troficznemu. Dlaczego większość łańcuchów pokarmowych jest ograniczona do 3-5 poziomów troficznych? Rośliny oferują więcej energii i wymagają mniej wody i pieniędzy do produkcji niż mięso.Dlaczego łańcuchy pokarmowe mają ograniczoną liczbę poziomów troficznych?1 Odpowiedź. W łańcuchu pokarmowym tylko 10%

Nie jesteś gotowy na pożegnanie z White Lotus? Oglądaj te programy dalej.

Jak to się mówi, wszystko co dobre musi się skończyć. Niestety, ten czas nadszedł dla hitowego serialu HBO, The White Lotus, który w niedzielę...

Co powstaje po usunięciu zanieczyszczeń?

Jaka jest forma po usunięciu zanieczyszczeń?Zanieczyszczenia i nukleacja Ciało stałe ostatecznie powstaje, gdy następuje zatrzymanie dynamiczne lub przejście szklane, ale zamiast tego tworzy się w amorficzne ciało stałe - szkło, ponieważ w strukturze nie ma porządku dalekiego zasięgu. Zanieczyszczenia odgrywają ważną rolę w nukleacji innych przejść fazowych.Jaka jest najważniejsza metoda usuwania zanieczyszczeń związków organicznych?Krystalizacja to

Stworzyliśmy role dla Timothée Chalameta w każdym (OK, kilku) serialu Apple TV+

Chętnie obejrzałbym Timothée Chalameta robiącego wszystko, łącznie z jedzeniem ludzkiego mięsa. Ale gdybyście godzinę temu zapytali mnie, czy chętnie obejrzałabym Timothée Chalameta w reklamie,...

Na czym polega hybrydyzacja acetylenu?

Na czym polega hybrydyzacja acetylenu?Hybrydyzacja C2H2 - acetylenu (etynu)Nazwa cząsteczkiAcetylen lub EtynaMolecular FormulaC2H2Hybridization TypespBond Angle180oGeometryLinearNa czym polega hybrydyzacja atomów węgla w C2H2?W tworzeniu C2H2 atom węgla potrzebuje dodatkowych elektronów, aby utworzyć 4 wiązania z wodorem i innymi atomami węgla. Orbital 2s w każdym węglu hybrydyzuje z jednym z orbitali 2p i tworzy dwa orbitale hybrydowe

Jakie są dwa powody powstania Unii Europejskiej EU?

Jakie są dwa powody utworzenia Unii Europejskiej EU?Unia Europejska zostaje utworzona w celu zakończenia częstych i krwawych wojen między sąsiadami, których kulminacją była II wojna światowa. Od 1950 roku Europejska Wspólnota Węgla i Stali zaczyna jednoczyć kraje europejskie pod względem gospodarczym i politycznym w celu zapewnienia trwałego pokoju.Jak powstała Europejska Wspólnota Gospodarcza?EWG została utworzona w

Jak usunąć zdjęcie z okładki z news feedu?

Jak usunąć zdjęcie okładki z kanału informacyjnego?W przypadku, gdy chcesz usunąć je z news feedu, możesz również wprowadzić ustawienia, aby usunąć powiadomienia o zmianie okładki z osi czasu. W prawym rogu okładki znajdziesz ikonę przypominającą ołówek, kliknij ją, aby ukryć powiadomienie o okładce ze strony.Jak usunąć stare zdjęcia z okładki na Facebooku?Wystarczy otworzyć album "Cover

Ezra Miller będzie gotowy jako Flash poTheFlash, prawda?

Jeśli tylko rzuciłeś okiem na wiadomości - wybierz swój ulubiony kanał - wiesz, do czego zmierzamy: Ezra Miller. Jeszcze w 2014 roku DC uczyniło...

Pozostałe newsy

Zbiorowe licencje mechaniczne 'Unmatched Royalties’ zbliżyły się do 562 milionów dolarów w 2021 roku, jak wynika z dokumentu

Mechanical Licensing Collective (MLC) zgromadził co najmniej 561 milionów dolarów w niedopasowanych tantiemach na koniec 2021 roku, według dokumentu podatkowego udostępnionego Digital Music News.Przemysł...

Stevie Van Zandt partnerem Primary Wave Music

Photo Credit: Primary Wave MusicStevie Van Zandt współpracuje z czołowym niezależnym wydawcą Primary Wave Music w celu uzyskania udziału w tantiemach producenckich ze współpracy...

Drake proponuje, by Spotify oferowało artystom bonusy za progi streamingowe

Photo Credit: Felipe PelaquimDrake jest pierwszym artystą, który osiągnął 75 miliardów streamów na Spotify. Teraz raper twierdzi, że platforma powinna oferować bonusy dla artystów,...

Trippie Redd twierdzi, że hakerzy wyłudzili od niego 1 milion dolarów okupu

Photo Credit: Frank Schwichtenberg / CC by 4.0W rozmowie z Apple Music 1's Zane Lowe, raper Trippie Redd ujawnił, że jego najnowszy album,Mansion Musik,...

Beyonce ogłasza pierwsze przedłużenie swojej trasy koncertowej Renaissance World Tour z powodu ogromnego zapotrzebowania fanów

Photo Credit: Live NationBeyonce ogłasza pierwsze przedłużenie swojej trasy Renaissance World Tour ze względu na niesamowity popyt, z siedmioma dodatkowymi koncertami stadionowymi w Ameryce...