Show Biznes

Wszechświat Severance może się rozszerzać

Fani Severance, zbierzcie swoje palcowe pułapki i przygotujcie się na powrót do Lumon Industries. Apple TV+ ogłosiło, że uznany thriller o miejscu pracy powróci w drugim sezonie – ku wielkiej uldze fanów, którzy zamrażają zrzuty ekranu z firmowego podręcznika w poszukiwaniu wskazówek dotyczących głównej tajemnicy.

„To naprawdę ekscytujące widzieć reakcję ludzi, którzy uwielbiają ten serial – i poziom zaangażowania fanów” – powiedział reżyser i producent wykonawczy Ben Stiller. „To była długa droga, aby przenieść Severance do telewizji. Po raz pierwszy przeczytałem pilota Dana [Erickson] ponad pięć lat temu. Zawsze była to historia wielosezonowa i bardzo się cieszę, że będziemy mogli ją kontynuować. Jestem wdzięczny naszym partnerom z Apple TV+, którzy wspierają nas przez cały czas. Chwalmy Kier!”

Severance to historia Marka Scouta (Adam Scott), który pracuje w tajemniczej megakorporacji o nazwie Lumon Industries. Mark i jego koledzy dobrowolnie poddali się procedurze odprawy, która chirurgicznie rozdziela ich wspomnienia pomiędzy życie zawodowe i osobiste. W pracy „wewnętrzni” pracownicy nie mają pojęcia, jak wygląda ich życie pozazawodowe, a w domu „zewnętrzni” nie mają pojęcia, jak zarabiają na życie. Kiedy Mark i jego zespół znajdują się w centrum nierozwikłanej tajemnicy dotyczącej tego, czym tak naprawdę zajmuje się Lumon Industries, ten śmiały eksperyment z równowagą między życiem zawodowym a prywatnym staje pod znakiem zapytania.

„Dzięki twórcy Danowi Ericksonowi, genialnemu Benowi Stillerowi oraz niezrównanej obsadzie i ekipie, Severance stworzył egzystencję, która jest w równym stopniu porywająca i zachwycająca, ponieważ widzowie na całym świecie nie mogą się nasycić tymi bogatymi postaciami” – powiedział Matt Cherniss, dyrektor programowy Apple TV+. „Jesteśmy podekscytowani, że w drugim sezonie zagłębimy się w ten wyjątkowy świat i odkryjemy kolejne warstwy Lumona.”

Co może się wydarzyć w drugim sezonie?

Nie wiemy jeszcze zbyt wiele o drugim sezonie, ale Erickson w wywiadzie dla Esquire zdradził kilka ciekawostek. „Na pewno będzie jakieś rozszerzenie świata,” powiedział. „W Lumon zobaczymy więcej budynków, a także więcej świata zewnętrznego” Następnie wypowiedział się na temat architektury fabularnej całej narracji:

Istnieje ogólny plan serialu. Mam w głowie punkt końcowy i celowo nie planowałem go sezon po sezonie, ponieważ chciałem, żeby był na tyle elastyczny, żebyśmy mogli dojść do niego w dwa lub sześć sezonów. Chcę, żebyśmy byli zaskoczeni tym, jak potoczą się losy serialu. Mamy poczucie tego, co Lumon chce zrobić i jaką rolę odegrają w tym nasi główni bohaterowie, a także gdzie to wszystko się zakończy. To naprawdę ekscytujące myśleć o zrobieniu kolejnego kroku w tej podróży.

Sezon pierwszy kończy się spektakularnym cliffhangerem, kiedy Markowi, Irvingowi i Helly udaje się, z wielkim trudem, przenieść swoich podopiecznych do świata zewnętrznego. Konsekwencje ich podstępu są ogromne: Mark dowiaduje się, że jego rzekomo zmarła żona jest w rzeczywistości jego współpracownikiem, Irving odkrywa, że jego kochanka Lumon jest mężatką, a Helly dowiaduje się o swoim dziedzictwie Eagan, po czym ogłasza na gali wielkich osobistości z branży, że procedura odprawy jest torturą. Dylan zostaje zatrzymany przez pana Milchicka, ale jak zauważył Stiller w wywiadzie dla Deadline, Dylan widział już Matrixa, kiedy to jego innie odkrył, że ma dziecko. „Oczywiście, jest to wielkie pytanie i coś, z czym naprawdę trzeba się zmierzyć, ponieważ całe ich postrzeganie świata zostało zmienione przez ten przebłysk” – powiedział Stiller. „To będzie główny problem drugiego sezonu, który będzie motorem jego rozwoju” Podobnych konfliktów nie zabraknie w przypadku Marka, którego rewelacje spowodują spory w jego życiu miłosnym. „Z Innie Markiem zaczynamy kibicować jemu i Helly, ale teraz chcemy też kibicować Outie Markowi, żeby znalazł żonę” – mówi Stiller. „To interesujące zestawienie i konflikt, który będziemy badać w drugim sezonie.”

Choć sezon pierwszy skupiał się na Marku i jego perspektywie, co oznaczało, że mieliśmy niewiele spojrzeń na outsiderów jego kolegów, Erickson obiecuje, że wszystko się zmieni. „W drugim sezonie pokażemy wszystkich tych ludzi z zewnątrz” – powiedział w rozmowie z EW. „Podobnie jak Mark, każdy z nich miał swój własny powód, aby poddać się tej procedurze, i wszyscy są na pewnym etapie procesu zdrowienia z takich czy innych powodów… Możliwość wykorzystania tego, co zrobił Adam w pierwszym sezonie – z rozróżnieniem między jego innie i outie, i tego, że czują się jak ta sama osoba, ale mają zupełnie inne doświadczenia życiowe – zobaczenie wersji tej dychotomii u pozostałych trzech bohaterów jest, jak sądzę, najbardziej ekscytującą częścią.”

Outie Marka jest niemal nieustannie inwigilowany przez jego szefową, Harmony Cobel, która dorabia jako jego uprzejma sąsiadka, pani Selvig. Choć Mark zna już prawdę o podwójnym życiu Cobel, Erickson zapowiada, że nie widzieliśmy jeszcze końca jej intryg. „Myślę, że ma ona jakieś szczególne przywiązanie do Marka,” powiedział Polygon. „I nie sądzę, aby było to całkowicie związane z Lumonem, tyle powiem. Myślę, że ona – nie zdradzając zbyt wiele z tego, co zobaczymy – na pewno ma w tym jakiś interes zawodowy. Oczywiście widzieliśmy już, że z nim i jego żoną przeprowadzany jest jakiś eksperyment lub coś w tym rodzaju, że obserwuje ich. Ale myślę, że w jej oczach widać, że chodzi o coś więcej niż tylko o pracę.”

Jeśli naprawdę nie możecie się doczekać drugiego sezonu, przejdźcie na Severance Reddit, gdzie fani zamieścili już tysiące ciekawych teorii. Wielu fanów zwróciło uwagę na komentarz ojca Helly’ego („Pewnego dnia usiądziesz ze mną przy moim obrocie”), postulując, że członkowie rodziny Eagan przesyłają swoje świadomości do komputera i stają się częścią Rady, która tak dręczyła Harmony Cobel. Czy zgodnie z tą logiką Kier Eagan mógłby nadal żyć w eterze? Inny fan sugeruje, że Irving, były wojskowy, może być tajnym agentem, który poddał się procedurze odprawy, aby zbadać Lumon, sądząc po jego obsesyjnych poszukiwaniach i dokumentacji dotyczącej pracowników Lumon. „A co, jeśli procedura odprawy została pierwotnie opracowana na potrzeby wojny?” – zastanawia się jeden z użytkowników serwisu Redditor. „Masz żołnierzy, których łatwo indoktrynujesz, aby wykonywali twoją wolę, a po zakończeniu służby nie pamiętają niczego i nie mają PTSD. Irving, jako żołnierz, mógł być zaangażowany w ten program odpraw i to wyjaśnia, dlaczego tak bardzo interesuje się potajemnym śledzeniem innych ludzi” W ostatnim Reddit AMA, Erickson przytaknął tej teorii, mówiąc: „Jedną z miłych rzeczy w otwieraniu świata jest to, że zobaczymy inne zastosowania technologii. Inne sposoby, w jakie społeczeństwo chętnie „odgradza się” od nieprzyjemnej prawdy.”

A co z tymi cholernymi kozami, które widziano błąkające się po Lumonie? Teorii jest wiele, a wyjaśnienia sięgają od klonowania po eksperymenty na mózgu. Erickson nie zdradza zbyt wiele, ale zapewnia widzów, że „nie sądzę, abyśmy widzieli ostatnią kozę w tym serialu.”

AMA Ericksona potwierdziło kilka tajemnic z pierwszego sezonu i zdradziło, co czeka nas w sezonie drugim. Jedna rzecz jest pewna: „Biuro jest prawdziwe” – potwierdza Erickson. „Istnieje fizycznie i wszystko, co tam widzimy, dzieje się naprawdę (z wyjątkiem czarnej mazi, która jest snem Irva)” Jeśli stawiałeś na starą, dobrą teorię „to wszystko symulacja”, przegrałeś zakład. Erickson zasugerował również inną tajemnicę sezonu drugiego – dlaczego Helena Eagan ukryła przed zarządem próbę samobójczą swojej siostry Innie? „Dobre pytanie. Myślę, że więcej na ten temat dowiemy się w Sezonie Drugim!” – odpowiedział.

Niestety, dopóki Sezon Drugi nie zadebiutuje, niewiele wiemy na pewno. Jak mówi Erickson IndieWire , „Okazuje się, że łatwiej jest zadawać interesujące pytania niż na nie odpowiadać.” Może nie wiemy zbyt wiele, ale wiemy jedno: ufamy Benowi Stillerowi. W profilu Stillera w Esquire, gwiazda Severance Patricia Arquette powiedziała: „Jest bezlitosny. Nigdy się nie zatrzymuje. Nigdy nie przestaje pisać od nowa, nigdy nie przestaje myśleć. Weekendy, święta – telefony dzwonią do ciebie późno w nocy, telefony dzwonią wcześnie rano. Pomysły. Nowe rzeczy. Jest niesamowicie skupiony na wszystkim – na każdym małym elemencie scenografii, na każdej małej rzeczy w garderobie. Nigdy nie widziałem nikogo, kto byłby tak skupiony na wszystkim.”

Kiedy będzie emisja drugiego sezonu?

W sprawnych rękach Stillera i Ericksona, bez wątpienia drugi sezon będzie kolejną emocjonującą przejażdżką po dobroci sci-fi i korporacyjnych intrygach, choć do premiery jeszcze daleka droga, bez podanej daty emisji. Jedno jest jednak pewne: w przeciwieństwie do sezonu pierwszego, sezon drugi będzie liczył dziesięć odcinków.

W międzyczasie jest jeszcze wiele do przeżucia. Fani, którzy chcą zagłębić się jeszcze bardziej, mogą sprawdzić The Lexington Letter, darmową, rzekomą książkę „tell-all” byłej pracownicy Lumonu Peggy Kincaid, którą Erickson potwierdza, że jest w rzeczywistości kanonem. Odpowiadając fanowi, który zapytał, czy książka Rickena The You You Are kiedykolwiek ukaże się drukiem, Erickson powiedział: „Myślę, że szanse na to, że tak się stanie, są całkiem spore…” Chwała Kierowi!

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button