Show Biznes

Wszystko, co wiemy o byłej żonie Rona Lafferty’ego, Diannie

UNDER THE BANNER OF HEAVEN, from left: Denise Gough, Sam Worthington, Why God Was Love', (Season 1, ep. 101, aired April 28, 2022). photo: Michelle Faye / FX on Hulu / Courtesy Everett Collection

Mrożące krew w żyłach morderstwa Brendy Wright Lafferty i jej 15-miesięcznej córeczki, które w latach 80. wywołały falę wstrząsów w społeczności mormonów w Utah, są głównym tematem serialu sensacyjnego „Pod sztandarem nieba” W siedmioodcinkowym miniserialu FX, opartym na tytułowym bestsellerze Jona Krakauera z 2003 roku, w rolach głównych występują Andrew Garfield i Daisy Edgar-Jones, którzy badają, w jaki sposób głęboko zakorzenione przekonania religijne odegrały integralną rolę w tragicznym podwójnym morderstwie. Makabrycznych morderstw dokonali szwagrowie Brendy, Ron i Dan Lafferty, którzy wierzyli, że są prorokami i twierdzili, że motywem ich działań były boskie objawienia.

Chociaż większość adaptacji skupia się na kłopotliwych fundamentalistycznych braciach i ich błędnych zasadach, życie małżeńskie Rona z jego ówczesną żoną, Dianną Lafferty, również miało wpływ na ich zabójcze machinacje. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Diannie, jej burzliwym małżeństwie z Ronem oraz dowiedzieć się, gdzie jest teraz.

Kim jest Dianna Lafferty?

Laffertyowie byli uważani za wybitną, pobożną rodzinę mormońską. Ich patriarcha, Watson Lafferty, wpoił swoim sześciorgu dzieciom, w tym Ronowi i Danowi, skrajne wartości. Według książki Krakauera „Pod sztandarem nieba” Ron i Dianna spotkali się po raz pierwszy na Florydzie, gdzie ten pierwszy był na dwuletniej misji Kościoła Świętych w Dniach Ostatnich, a druga kończyła szkolenie pielęgniarskie. Para zawarła związek małżeński wkrótce po ślubie i przeniosła się do Utah, aby być blisko rodziny Rona. Mieli sześcioro dzieci. Penelope Weiss, przyjaciółka Dianny, opowiedziała Krakauerowi o ich pożyciu małżeńskim, mówiąc, że ich małżeństwo było „tak szczęśliwe przez szesnaście i pół roku” Wspominała Rona jako dobrego męża i spokojnego, odpowiedzialnego najstarszego syna, który często był mediatorem w sporach rodzinnych.

Dlaczego Dianna Lafferty zostawiła Rona Lafferty?

Sprawy przybrały gorszy obrót, gdy Dan powoli zaczął wpajać Ronowi swoje skrajnie fundamentalistyczne przekonania, w tym praktykę wielożeństwa, która została zdelegalizowana przez kościół mormoński w 1890 roku. Wkrótce potem Ron zaczął naciskać na Diannę, by uczestniczyła w jego nowym zamiłowaniu do poligamicznego stylu życia, i z czasem coraz bardziej się nad nią znęcał. Wkrótce bracia zostali ekskomunikowani z Kościoła Świętych w Dniach Ostatnich i przyłączyli się do ekstremalnej sekty mormońskiej o nazwie Szkoła Proroków.

Po utracie pracy kłopoty finansowe spowodowały wzrost napięcia między małżonkami, a Ron wpadł w spiralę samosądów i Dianna zwróciła się o pomoc do Brendy, żony najmłodszego syna Lafferty’ego, Allena. Brenda, która nie zgadzała się z fundamentalistycznymi poglądami Rona i Dana, stanowczo doradziła Diannie, by postarała się o rozwód z Ronem. Nie mogąc znaleźć innego wyjścia, Dianna złożyła oficjalny pozew o rozwód, który został sfinalizowany w 1983 roku. Po rozstaniu Dianna przeniosła się z powrotem na Florydę, zabierając ze sobą szóstkę dzieci.

Kiedy Brenda powstrzymała Allena przed wstąpieniem do Szkoły Proroków za namową jego braci, Ron oskarżył Brendę o próbę rozbicia ich rodziny. Ron, już wcześniej rozwścieczony rolą Brendy w jego rozwodzie z Dianną, skierował swoją niechęć na Brendę i trzy inne osoby, które uważał za „przeszkody na swojej drodze” W marcu 1984 roku Ron uknuł morderczą intrygę i zabił Brendę oraz jej córkę, Ericę.

Gdzie jest teraz Dianna Lafferty?

Chociaż nie ma żadnych publicznych informacji o tym, gdzie Dianna przebywa obecnie, ostatnie informacje o niej po rozwodzie z Ronem sugerują, że nadal mieszka na Florydzie razem z dziećmi.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button