Show Biznes

Wszystko co wiemy o sequelu Knives Out, Glass Onion: Tajemnica Knives Out

Widzom przydałoby się więcej dobrze napisanych zagadek morderstw, takich jak Knives Out. Coś, co zmusza do myślenia (ale nie za mocno) podczas oglądania aktorów z listy A, ich swetrów i głupich akcentów.

Po sukcesie Knives Out, który zarobił 311 milionów dolarów przy budżecie 40 milionów dolarów, Netflix idzie na całość, aby stworzyć sequel i to, co miejmy nadzieję będzie serią filmów antologicznych z Danielem Craigiem w roli prywatnego detektywa Benoit Blanc.

Film był nominowany do nagrody za najlepszy scenariusz oryginalny w 2020 roku i trzech Złotych Globów, co czyni go jednym z najbardziej udanych franczyzowych startów oryginalnego pomysłu nie opartego na wcześniejszej własności intelektualnej. Knives Out był również pełen barwnych postaci, zabawnych dialogów i zespołowej obsady, w której znaleźli się Chris Evans, Ana de Armas, Michael Shannon, Toni Collette, Jamie Lee Curtis, Lakeith Stanfield, Don Johnson i nieżyjący już Christopher Plummer.

Premiera bardzo oczekiwanego sequela, w którym pojawi się zupełnie nowa obsada, lokalizacja i tajemnica, planowana jest na koniec 2022 roku. Bawiąc się w detektywa przed debiutem filmu, oto wszystko, co wiemy do tej pory o kolejnej Knives Out tajemnicy.

Tytuł będzie Glass Onion: A Knives Out Mystery

Choć Knives Out 2 sprawdziłby się równie dobrze, reżyser Rian Johnson ujawnił w wątku na Twitterze na początku tego miesiąca, że film będzie nosił tytuł Glass Onion: A Knives Out Mystery.

Ta treść została zaimportowana z Twittera. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Podczas gdy chwalił się swoją miłością do Agathy Christie – słynnej pisarki zagadek, która napisała Morderstwo w Orient Expressie i Śmierć na Nilu-Johnson powiedział, że „to, co podnieciło mnie w perspektywie tworzenia kolejnych zagadek… [was] naśladować Christie i mieć każdy film jak zupełnie nową książkę, z własnym tonem, ambicją, powodem istnienia i (ta-dah) tytułem.”

„Pomysł zrobienia więcej takich… to nie sequele”, powiedział IndieWire jeszcze we wrześniu 2019 roku. „To po prostu to, co zrobiła Agatha Christie. To po prostu wymyślenie zupełnie nowej tajemnicy, zupełnie nowej lokalizacji, zupełnie nowej obsady, zupełnie nowej mechaniki atrakcyjności tajemnicy i wszystkiego. To byłby strzał w dziesiątkę.”

Daniel Craig powróci jako Benoit Blanc

Praca Daniela Craiga nad No Time to Die, która zakończyła się jego ostatnim występem w roli Jamesa Bonda, niemalże kolidowała z jego możliwością zagrania w Knives Out. Jednak po tym, jak film o Bondzie został opóźniony o trzy miesiące, jego grafik nagle się otworzył i od razu nakręcił Knives Out .

Rola smażonego w Kentucky prywatnego detektywa zapoczątkowała zupełnie nowy rodzaj franczyzy, a brytyjska gwiazda jest podobno bardziej niż szczęśliwa mogąc zagrać Benoit Blanc w wielu przyszłych Knives Out filmach.

„Byłbym wniebowzięty [to do a sequel]. To znaczy, zrobiłbym wszystko dla Riana”, Daniel Craig powiedział Entertainment Weekly jeszcze w styczniu 2020 roku. „Jeśli on coś napisze, zrobię to. Oczywiście, że to zrobię. Dlaczego miałbym tego nie zrobić? Miałem tonę zabawy robiąc to. Dążysz do tego za każdym razem, dążysz do tego, żeby się udało. To rzadko, rzadko się udaje, ale w tym filmie się udało i jakie to miłe?”

Akcja sequela będzie się rozgrywać w Grecji

Zamieniając przytulną Nową Anglię na słoneczną wyspę Grecji, Rian Johnson potwierdził nową lokalizację na Twitterze, ogłaszając, że produkcja również się zakończyła.

Ta treść została zaimportowana z Twittera. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Do tej pory nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących fabuły, ale Daniel Craig i nowa obsada zostali dostrzeżeni przez krótką sekundę pod koniec teasera Netflix’s 2022 Movie Preview wchodząc na jacht.

Ta treść została zaimportowana z serwisu YouTube. Być może będziesz w stanie znaleźć tę samą zawartość w innym formacie lub znajdziesz więcej informacji na ich stronie internetowej.

The Plot Is Still A Mystery

Rian Johnson powiedział Digital Spy że pisanie sequela było „takim mindfuckiem”, ponieważ napisanie Knives Out zajęło mu 10 lat, a teraz zaczynał od zera.

Choć Daniel Craig powtórzy swoją rolę jako Benoit Blanc, nowy film będzie samodzielną zagadką, a nie bezpośrednim sequelem oryginału.

Podążając za wskazówkami dotyczącymi nowego tytułu, pomocna może okazać się wiedza, że „szklana cebula” to butelka używana do przechowywania brandy lub wina na starych żaglowcach, które mają duże dna w kształcie cebuli, aby zapobiec rozlewaniu się podczas pobytu na wodzie. Czy butelka będzie pełniła rolę kolejnej ozdobnej kolekcji noży?

Much of the Cast Has Been Announced

Glass Onion: A Knives Out Mystery pojawi się kolejna gwiazdorska obsada, w tym Dave Bautista, Edward Norton, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr, Kate Hudson, Jessica Henwick i Madelyn Cline.

Ethan Hawke i Jada Pinkett Smith byli również widziani na zdjęciach z planu wypuszczonych z produkcji, ale nie ma jeszcze informacji o tym, kogo ktoś gra lub jak pasuje do historii.

Dave Bautista nazwał swój casting „przerażającym” z powrotem w maju 2021 roku, przyznając, że był „naprawdę zdenerwowany” Sześciokrotny mistrz świata w zapasach i przełomowa Guardians of the Galaxy gwiazda zamieniła rolę w Marvelu jako potężny kosmita Drax the Destroyer na główne hollywoodzkie występy w Dune, Spectre, i Army of the Dead.

„To jedna z tych rzeczy, gdzie teraz jest presja, bo ludzie oczekują od ciebie różnych rzeczy,” powiedział. „Chcę dostarczyć. Jestem z tego dumny. Jestem graczem meczu. Chcę rzucić touchdown pass.”

Glass Onion: A Knives Out Mystery Will Premiere This Holiday

Grafika do zapowiedzi nowego tytułu filmu stwierdzała, że Knives Out „powróci w tym sezonie wakacyjnym.” Oryginalny film został wydany tuż po Święcie Dziękczynienia 27 listopada 2019 roku, więc widzowie powinni spodziewać się okna wydawniczego między Świętem Dziękczynienia a Bożym Narodzeniem po raz kolejny.

Glass Onion: A Knives Out Mystery będzie miał podobno premierę na Toronto International Film Festival (TIFF)- tak jak pierwszy – choć nie ujawniono jeszcze oficjalnego slate’u festiwalu. TIFF odbędzie się w tym roku od 8 do 18 września 2022 roku, zanim film ostatecznie zadebiutuje w kinach.

Nie wiadomo, jak długo film będzie miał premierę w kinach, zanim trafi do serwisu streamingowego dla widzów w domu, ale fani mogą spojrzeć na Netflix nadchodzący film The Gray Man jako potencjalny przykład. Film akcji Netflixa gra w kinach wyłącznie przez tydzień rozpoczynający się 15 lipca, przed dołączeniem do serwisu streamingowego 22 lipca.

We’re Going to Get A Lot More Knives Out

W marcu 2021 roku Netflix podobno kupił prawa do dwóch sequeli Knives Out za 450 milionów dolarów. Była to jedna z największych transakcji w historii na prawa do serii filmowej, według Variety, i sygnalizowała wiele kolejnych, które nadejdą, jeśli podzielą ten sam sukces, co oryginał.

Daniel Craig i Rian Johnson planują nakręcić razem także trzeci film, a na dzisiejszym rynku rozrywki nie ma powodu, by kiedykolwiek na tym poprzestać. Let the knives stay out.

    Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

    Related Articles

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Back to top button