Show Biznes

Wybierasz między Peletonem a NordicTrack? Oto, jak wypadają te rowery

Peloton vs. NordicTrack

Jeśli kiedykolwiek musiałeś wcisnąć trening w napięty dzień, wiesz, że wskoczenie na rowerek treningowy jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów. Solidne 30 minut pedałowania spala kalorie i buduje siłę. Choć trzymanie telefonu na rowerze w siłowni i oglądanie filmów z YouTube to świetna opcja, nie zawsze jest najwygodniejsza. Dzięki urządzeniom Peloton lub NordicTrack możesz nie tylko ćwiczyć w zaciszu własnego domu, ale także zyskać dostęp do wielu interaktywnych funkcji i zajęć, które ułatwiają maksymalne wykorzystanie treningu.

Zamierzasz już kupić rower treningowy, ale nie możesz się zdecydować, którą z tych najlepszych marek wybrać? Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć przed dokonaniem wyboru.

Peloton vs. NordicTrack: Ceny

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na rower Peloton czy NordicTrack, będziesz musiał dokonać dwóch zakupów – samego roweru oraz miesięcznego członkostwa, które umożliwi Ci dostęp do wszystkich funkcji treningowych. NordicTrack sprzedaje obecnie trzy modele rowerów z serii Studio Bike, od NordicTrack S15i Studio Bike (1 299 USD) do NordicTrack S27i Studio Bike (2 499 USD). Firma Peloton oferuje tylko dwa rowery: Peloton Bike (od 1 195 USD, pierwotnie 1 495 USD) oraz Peloton Bike+ (od 1 995 USD, pierwotnie 2 495 USD). Oba rowery Peloton można kupić w ramach różnych pakietów z różnymi dodatkami, takimi jak buty rowerowe i hantle.

Koszt członkostwa NordicTrack iFIT wynosi 39 USD miesięcznie po 30-dniowym bezpłatnym okresie próbnym, który jest dołączony do zakupu roweru. Peloton All Access również kosztuje 39 dolarów miesięcznie. Członkostwo Peloton nie jest objęte 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym, ale sam rower już tak. Technicznie rzecz biorąc, możesz także wypróbować rower NordicTrack przez 30 dni i zwrócić go w celu uzyskania zwrotu pieniędzy, ale i tak będziesz musiał ponieść koszty dostawy.

Peloton vs. NordicTrack: Funkcje

Urządzenia Peloton i NordicTrack są do siebie podobne pod tym względem, że oba są napędzane oporem magnetycznym, a nie kołami zamachowymi, jak tradycyjne rowery stacjonarne. Jednak o ile w przypadku Pelotona maksymalny poziom oporu wynosi 100, o tyle w przypadku NordicTrack osiąga on tylko 24 poziomy. Różny jest także sposób regulacji tego oporu. Opór w rowerze NordicTrack jest sterowany cyfrowo za pomocą przycisków, natomiast w oryginalnym rowerze Peloton jest sterowany ręcznie za pomocą pokrętła. Natomiast w zmodernizowanym rowerze Peloton Bike+ opór jest regulowany cyfrowo. Oznacza to, że zarówno w przypadku NordicTrack, jak i Peloton Bike+ instruktor może regulować poziom oporu roweru podczas zajęć, natomiast w przypadku zwykłego Pelotona musisz to robić samodzielnie. Jeśli potrzebujesz dodatkowego bodźca ze strony instruktora, opór kontrolowany cyfrowo może być najlepszym rozwiązaniem.

Peloton vs. NordicTrack: Doświadczenia użytkowników

Aby korzystać z systemu Peloton, potrzebujesz butów rowerowych kompatybilnych z systemem Peloton, które zatrzaskują się na otworze z trzema śrubami. Jeśli wolisz używać własnych butów, możesz dostosować pedały do swoich potrzeb, montując własną klatkę na palce lub klips. Z drugiej strony, w przypadku NordicTrack klatki na palce są ustawione domyślnie, więc od początku możesz używać zwykłych butów.

Zarówno rowery Peloton, jak i NordicTrack wyposażone są w ekrany dotykowe. Jednak tylko NordicTrack oferuje obracane wyświetlacze w każdym z modeli rowerów. W przypadku zwykłego roweru Peloton, aby móc obracać ekran, należy zakupić osobno akcesorium; można również dokonać upgrade’u do wersji Bike+.

Oba rowery obsługują technologię Bluetooth, dzięki czemu można łatwo podłączyć do nich telefon, tablet lub słuchawki. Jednak tylko Peloton może parować się z urządzeniami do śledzenia aktywności, takimi jak Apple Watch czy Fitbit. Jeśli masz rower NordicTrack, będziesz musiał wprowadzić te informacje ręcznie, choć możesz połączyć swoje konto iFIT z Apple Health za pomocą aplikacji iFIT.

Peloton vs. NordicTrack: Klasy

Wolałbyś jeździć na świeżym powietrzu czy na zajęciach rowerowych? Twoja odpowiedź może wskazać, który rower będzie Ci się bardziej podobał. Choć Peloton oferuje przejażdżki krajobrazowe, większość oferty stanowią zajęcia w studio na żądanie oraz transmisje na żywo z sesji w siedzibach Peloton w Nowym Jorku i Londynie. W przeciwieństwie do swojego konkurenta, NordicTrack koncentruje się bardziej na malowniczych przejażdżkach na świeżym powietrzu. Styl POV ma realistyczny wygląd i wrażenie, które pozwalają w pełni zanurzyć się w otoczeniu, a rower śledzi nawet trasę na Mapach Google, dzięki czemu można dokładnie zobaczyć, gdzie się znajdujemy w rzeczywistości. Dla porównania, kąty kamery w aplikacji Peloton są bardziej filmowe, jakbyś oglądał, a nie uczestniczył w zajęciach.

Jeśli zajęcia w studiu są dla Ciebie bardziej motywujące, możesz skorzystać z oferty firmy NordicTrack, ale nie dorównują one ofercie firmy Peloton. Peloton publikuje nowe zajęcia na żywo nawet do 15 razy dziennie, posiada ogromną bibliotekę tematycznych tras, które są stale aktualizowane, a instruktorzy zapewniają autentyczne wrażenia z zajęć prowadzonych osobiście. Bez względu na to, jaki styl treningu preferujesz, zarówno w systemie Peloton, jak i NordicTrack będziesz mógł śledzić swoje statystyki, rankingi na żywo oraz postępy w miarę upływu czasu.

Rower studyjny NordicTrack S15i

Kup teraz

Rower studyjny NordicTrack S27i

Kup teraz

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button