PytaniaShow Biznes

Wybór najlepszej przyjaznej SEO nazwy dla twojej strony internetowej – GdanskTown.pl

Nazwa domeny Twojej strony internetowej ma duży wpływ na wizerunek Twojej firmy i marki. Wśród innych czynników, na które wpływa, ma również wpływ na rankingi Twojej strony w wyszukiwarkach. Jest więc niezwykle ważne, abyś wybrał nazwę domeny przyjazną dla SEO. Ale jak stworzyć nazwę, która będzie idealna do zajęcia wysokiej pozycji w wyszukiwarkach?

Poniższe wskazówki powinny pomóc Ci w wyborze odpowiedniej nazwy dla Twojej witryny.

1. Wybierz zapadającą w pamięć nazwę domeny

Podczas tworzenia nazwy domeny ważne jest nie tylko to, aby mieć na uwadze algorytmy wyszukiwarek, ale także Twoich użytkowników. W rzeczywistości doświadczenie użytkownika (UX) jest uważane za podstawę rankingów wyszukiwarek.

Wybierz więc nazwę, która jest zapamiętywalna i unikalna. Oznacza to, że kiedy jesteś w stanie powiedzieć komuś nazwę swojej strony, powinien być w stanie ją później zapamiętać. Cel ten można osiągnąć korzystając z poniższych wskazówek:

 • Utrzymuj nazwę domeny małą, prostą i łatwą do zapamiętania
 • Nazwa powinna być związana z jakimikolwiek usługami lub produktami, które oferujesz
 • Powinna być unikalna

Może to być również nazwa Twojej marki, biorąc pod uwagę, że nazwa Twojej marki została wybrana tak, aby spełnić powyższe wskazówki.

2. Dołącz swoje słowo(a) kluczowe

Słowa kluczowe mają wpływ zarówno na Twoich docelowych odbiorców, jak i na wyszukiwarki. Kiedy zawrzesz odpowiednie słowo(a) kluczowe w nazwie domeny, wyszukiwarki mogą dowiedzieć się, o czym jest Twoja witryna, a także Twoi docelowi odbiorcy. W połączeniu z jakością UX i treścią, rezultatem jest poprawa rankingów. Będziesz musiał być kreatywny w dodawaniu swoich słów kluczowych wraz z innymi słowami, aby stworzyć nazwę, która doskonale adresuje zarówno ludzkie, jak i techniczne aspekty. Narzędzie do wyszukiwania nazw domen Hostinger może znacznie uprościć Twoje zadanie.

3. Stwórz krótką nazwę domeny

Ważne jest, aby nazwa Twojej strony zapadała w pamięć i zawierała słowo (słowa) kluczowe, ale ważne jest również, aby była krótka. Jeśli zrobisz to długo, to może już nie być tak pamiętliwy. Zaleca się, aby utrzymać długość do 15 znaków. Dłuższa nazwa domeny oznacza również, że ludzie prawdopodobnie zapomną o pisowni. Może to oznaczać, że wielu Twoich potencjalnych gości może nie być w stanie znaleźć Twojej strony internetowej.

4. Wybierz właściwe rozszerzenie domeny

Wybór rozszerzenia domeny ma również wpływ na rankingi w wyszukiwarkach. Jeśli masz określony kraj docelowy, możesz wybrać rozszerzenie skoncentrowane na tym kraju. Na przykład, jeśli chcesz promować swój biznes w Wielkiej Brytanii, „.co.uk” może być idealnym rozszerzeniem dla Twojej strony. To wysyła jasną wiadomość do wyszukiwarek o kraju, dla którego chcesz uplasować się w rankingu.

Choosing the best SEO friendly name for your website

Jeśli nie masz konkretnego kraju jako rynku docelowego, możesz wybrać rozszerzenie Generic Top Level Domain. Obejmuje to takie opcje jak:

 • .com
 • .biz
 • .org
 • .net
 • .travel
 • .xyz
 • .online
 • .tech

Możesz nawet wybrać rozszerzenia oparte na Twoim imieniu, jeśli jest to strona osobista. Istnieje wiele innych opcji dostępnych na rynku.

Nowe rozszerzenia nazw domen są dodawane co jakiś czas. Możesz również znaleźć opcje takie jak .blog i .fotografia, które mogą sprawić, że Twoja strona będzie bardziej odpowiednia dla docelowych odbiorców. Ogólnie zaleca się jednak wybór domeny .com. Najważniejszym powodem jest to, że domeny .com są łatwo zapamiętywane.

5. Unikaj myślników i znaków specjalnych

Zaleca się unikanie stosowania myślników w nazwie domeny. Głównym powodem jest to, że myślniki były szeroko wykorzystywane przez strony spamowe. Google i inne wyszukiwarki często kojarzą myślniki w nazwach domen ze stronami spamowymi. Nawet potencjalni odwiedzający mogą zobaczyć nazwę Twojej domeny w innym świetle. Ta właściwość również zmniejsza lub eliminuje wartość SEO Twojej nazwy domeny.

Innym powodem unikania myślników jest uniknięcie jakiegokolwiek miejsca na błędy w pisaniu. Większość czasu ludzie wybierają nazwy domen z myślnikami, ponieważ ich preferowana nazwa jest już zajęta. Oznacza to, że Twoi użytkownicy są bardzo prawdopodobne, aby zapomnieć myślnik podczas wpisywania nazwy domeny i może skończyć się na innej stronie internetowej.

Istnieje jeszcze kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć przyjazną SEO nazwę dla Twojej witryny. Obejmują one następujące elementy:

 • Unikaj podwójnych liter w nazwie strony. Zwiększa to ryzyko popełnienia błędów w pisowni i odesłania ruchu.
 • Obejmuj szerszy obszar związany z Twoją niszą. Jest bardzo prawdopodobne, że w przyszłości możesz chcieć rozszerzyć swoją ofertę produktów lub usług. Na przykład, jeśli obecnie oferujesz odzież dziecięcą i pragniesz rozszerzyć ją w przyszłości, powinieneś wybrać nazwę domeny, która może pokryć ogólną niszę, w tym użytkowników wszystkich grup wiekowych.
 • Zrób kilka badań, aby upewnić się, że nazwa Twojej strony jest unikalna. Nie powinno być kolizji marki lub znaku towarowego z Twoim konkurentem lub z kimś z innej niszy.

Zanim wybierzesz nazwę domeny swojej strony, ważne jest, aby wiedzieć, że nie można jej zmienić po jej wybraniu. SEO jest jednym z najważniejszych powodów dokonania właściwego wyboru. Popularność Twojej strony i pozycja w wyszukiwarkach zależy w dużej mierze od tego, jaką nazwę dla niej wybierzesz. Wiadomo, że nazwa domeny jest jednym z głównych czynników w algorytmach rankingowych Google. Google i inne wyszukiwarki mogą uzyskać wiele informacji z nazwy Twojej strony. Upewnij się więc, że zastosujesz się do powyższych wskazówek, aby wybrać najlepszą, przyjazną SEO nazwę dla swojej witryny.

Related Articles

Back to top button