Strona główna Show Biznes 'Żadna inna platforma nie będzie Twitterem': Marketerzy nie są jeszcze przekonani do...

’Żadna inna platforma nie będzie Twitterem’: Marketerzy nie są jeszcze przekonani do alternatywy dla Twittera

Odkąd Elon Musk kupił Twittera, platforma była w ciągłym stanie szału, z niektórymi z największych reklamodawców opuszczających stado. Podczas gdy pokos użytkowników uciekł do gniazda w alternatywnych platform, takich jak Mastodon, Hive Social, Post.News i wkrótce uruchomić rozlewu, wielu marketerów powiedzieć, że są na ogrodzeniu o tym, czy będą przestrzegać.

To nie znaczy, że nie ma ciekawości wokół tego, co Twitter alternatywy może być. „Ale ostatecznie, nie ma logicznej alternatywy dla Twittera w tym czasie, bez względu na wyzwania z bezpieczeństwa marki i niepewności na platformie”, Greg Swan, Chief Creative i Strategy Officer w Social Lights, Minneapolis agencji social media, powiedział w pisemnym oświadczeniu do Digiday. „Czy w najbliższych latach pojawi się inna platforma, która będzie priorytetem? Tak. Która z nich pozostaje do przewidzenia”

W odróżnieniu od gorączki złota TikTok, w której marki rzuciły się do tworzenia obecności i bycia pierwszym na krótkometrażowej aplikacji wideo, parcie niektórych marek do opuszczenia Twittera nie było tak doniosłe, nawet z wcześniej wspomnianym przewrotem. W rzeczywistości, wiele agencji social media powiedzieć, że są w trybie wait-and-see, wahając się polecić alternatywne aplikacje do klientów, biorąc pod uwagę, że wiele alternatyw jeszcze nie oferują infrastrukturę reklamową, zweryfikowane numery użytkowników, ramy bezpieczeństwa marki lub wolumenu publiczności, że naprawdę wyzwania Twitter. Co więcej, niektórzy marketerzy zobaczyć korzyści z reklamy na Twitterze przewyższające ryzyko.

„Platformy, które są pozycjonowane lub pozycjonują się jako zamiennik Twittera, są postrzegane jako mniej atrakcyjne wśród naszych bardziej odważnych klientów, ponieważ nie jest od razu oczywiste, że mają one znaczenie dla publiczności” – powiedziała Liz Cole, dyrektor wykonawczy i szef działu społecznego w USA w VMLY&R. Agencja nie korzystała jeszcze z żadnej z wymienionych aplikacji w imieniu swoich klientów. „Z perspektywy operacyjnej, nawet te nasze marki, które zrobiły duży gigantyczny krok w tył od Twittera, światła nie są w żaden sposób wyłączone” – dodała.

’Żadna inna platforma nie będzie Twitterem’

Pod koniec ubiegłego roku, biznesowy potentat Musk rozpoczął swoje przejęcie Twittera, płosząc zarówno reklamodawców, jak i użytkowników masowymi zwolnieniami, przeglądem weryfikacji, przywracaniem zakazanych kont i uruchamianiem pozornie niekończących się zmian platformy i polityki. Że turbulencje stworzył tylko wystarczająco dużo miejsca dla challengerów, aby wejść do walki, jak Mastodon, zdecentralizowanej sieci społecznej składającej się z niezależnych serwerów, platform mikroblogowych, takich jak Hive Social i Post.News, a Spill, nowa sieć społeczna uruchomiona przez byłych pracowników Twitter. Nawet Twitter założyciel Jack Dorsey ogłosił plany dla nowej firmy social media o nazwie Bluesky Social.

Na początku wahadło się zakołysało i w odpowiedzi użytkownicy zagrozili, że opuszczą Twittera na rzecz innych platform (głównie Mastodon, jednej z alternatyw najbardziej zbliżonej do Twittera). Użycie Mastodon wzrosła 6,380% na całym świecie między 15 października i 26 października, a następnie między 27 października i 7 listopada, po Musk przejęcia, na Sensor Tower i eMarketer.

  Gdzie rolnictwo na własne potrzeby jest powszechne?

Ten gwałtowny wzrost ustąpił wkrótce po tym, jak wielu zgłosiło, że aplikacja nie jest przyjazna dla użytkownika. Jednak wahadło najwyraźniej nie wahał się wystarczająco daleko, aby zachęcić więcej użytkowników do porzucenia Twitter. Dla niektórych, zmiany Musk nie są na tyle złe, aby popchnąć ich do ucieczki i zbadania mediów społecznych w dużej mierze nieznanej granicy Twitter alternatywy.

„Każda platforma może być alternatywą dla Twittera, tak jak przekonali się konserwatyści, gdy przenieśli się na platformy takie jak Gab, Gettr i Minds, gdy zostały zawieszone i zbanowane na Twitterze w zeszłym roku” – powiedział Baruch Labunski, dyrektor generalny Rank Secure, agencji SEO i marketingu cyfrowego. „Jednak żadna inna platforma nie będzie Twitterem”

Per Labunski, porzucenie Twittera, aby zainwestować czas i wysiłek w alternatywną platformę oznacza utratę już zbudowanej społeczności tylko po to, aby musieć zbudować nową od podstaw, która może nie odzwierciedlać poprzedniej publiczności. „Nie zamierzam wprowadzać żadnych zmian ani ograniczać czasu na żadnej z platform. Twitter zebrał wielu ciekawskich gapiów, więc jest to dla mnie bardziej wizualna obecność” – dodał.

I Łabuński się nie myli. Tylko w okresie sześciu miesięcy od lipca do grudnia 2022 roku średnia miesięczna liczba wizyt na Mastodonie wyniosła 3,2 mln, na Hive było ich 478 tys. a na Post.News 1,5 mln – wynika z danych SimilarWeb. Liczby te są dalekie od 450 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników marketerów dostać z Twittera. Więc z tych alternatywnych platform każdy nadal próbuje skalować swoje numery użytkowników, to oczywiście zajmie znacznie dłużej, aby zbudować bogate zwolenników.

  Gdzie rolnictwo na własne potrzeby jest powszechne?

Beyond Twitter alternatywy, jest bufet platform mediów społecznych do wyboru, począwszy od TikTok do Discord. Nie wspominając, Twitter nadal istnieje i marketerzy mogą wrócić do platformy, jeśli tak zdecydują. Oznacza to, że marketerzy muszą być selektywne, jak spędzają swój czas i pieniądze, zwłaszcza, że prognozowana niepewność gospodarcza ma dolarów reklamowych pod kontrolą bardziej niż kiedykolwiek.

Going organic on Mastodon

Chociaż nie ma wyraźnego zwycięzcy w wyścigu potencjalnych alternatyw Twitter, Mastodon wydaje się być piquing najbardziej interesujące, biorąc pod uwagę jego podobieństwa do Twitter. W rzeczywistości, zmiany Musk wysłał nawet niektóre Twitter założycieli do Mastodon, według Bloomberg.

Marketerzy w Verasoni Worldwide, Smartly.io i agencji social media Battenhall eksperymentowali z Mastodonem. „Dla nas, patrząc na wzrost Mastodon, to było naprawdę pomóc wszelkich marek, że jest po tej społeczności tech, aby je znaleźć”, powiedział Drew Benvie, dyrektor generalny Battenhall. „Z tego, jak widzimy, z tego, że używaliśmy [the alternatives], Twitter i Mastodon [do] naprawdę dobrze obok siebie”

  Która z poniższych substancji jest przewodnikiem prądu?

Benvie powiedział, że większość strategii Mastodon jest organiczna, w której rzecznicy firmy tworzą obecność na platformie, aby połączyć się z ich docelową publicznością. Ale z tak wieloma niewiadomymi na temat platformy, jest więcej słuchania i uczenia się, które muszą się zdarzyć, aby uniknąć jakichkolwiek złych graczy lub szans na zdenerwowanie społeczności Mastodon, dodał.

Kanały second-tier

Jeszcze przed Muskiem, Twitter został wyzwany z utrzymaniem zainteresowania reklamodawców, czy to w sensie płatnym, czy organicznym. Oznacza to, że udział Twittera w dolarach reklamowych i wysiłkach strategicznych palił się w porównaniu z innymi ustalonymi aplikacjami, takimi jak Instagram, Facebook i TikTok. Nawet wśród użytkowników, liczby Twittera spadły za YouTube, Facebook, Instagram, Pinterest, Snapchat, a nawet LinkedIn. W 2021 roku Pew Research podał, że 23% dorosłych Amerykanów regularnie korzystało z Twittera. W przypadku Facebooka liczba ta jest znacznie wyższa w porównaniu, na poziomie 69% dorosłych Amerykanów korzystających z aplikacji.

Od czasu wykupienia Twittera i exodusu niektórych reklamodawców pod koniec ubiegłego roku, utrzymujące się pytanie było: Gdzie są reklamy dolarów idzie? Okazuje się, że odpowiedź jest wszędzie.

Według marketerów, niekoniecznie wydaje się istnieć korelacja pomiędzy klientami odchodzącymi od Twittera, a klientami idącymi w kierunku platform podobnych do Twittera. Zamiast tego klienci agencji proszą o zbadanie i zainwestowanie w już ustalone platformy, takie jak Reddit, TikTok czy Meta.

„Większość moich klientów nie szuka koniecznie zastąpienia Twittera jednym z nich, ale chce dodać kilka innych platform do swojej listy strategii” – powiedział Labunski. „To może spowodować, że z czasem mniej wysiłku pójdzie na Twittera, ale będziemy musieli zobaczyć, gdzie platforma idzie”

Do Mark Lainas, prezes agencji cyfrowej Canvas United, to przemawia w kierunku obecnego trendu fragmentacji mediów społecznościowych. Innymi słowy, jest więcej społeczności internetowych zbudowanych na różnych platformach, dla których marketerzy będą musieli rozważyć strategie mediów społecznościowych.

„Kiedy wycofujemy się z inwestycji w Twittera, są one właściwie logicznym następnym krokiem, aby przejść i zrobić test i nauczyć się go”, powiedział Lainas, odnosząc się do platform takich jak Reddit i TikTok. „Zwycięzcy będą niekoniecznie te nowe kanały społeczne start up, ale faktycznie, niektóre z tych kanałów drugiego rzędu na wielu planach mediów społecznościowych”

Read More

Najchętniej czytane

Ashton Kutcher nigdy nie chciał ujawnić swojej diagnozy zapalenia naczyń krwionośnych

Ashton Kutcher jest sławny od... cóż, wydaje się, że od zawsze. Przez całą swoją hollywoodzką karierę aktor był otwarty na swoje życie osobiste, ale...

Bradley Cooper wystąpi w reboocie „Bullitta” Stevena Spielberga

Bradley Cooper podpisał umowę na zagranie Franka Bullitta w reboocie filmu z 1968 roku Bullitt, jak donosi Deadline.Oryginalny film zawiera słynny pościg samochodowy między...

Jak długo trzeba czekać na nową poduszkę?

Jak długo trzeba czekać na nową poduszkę?Sprawdź, czy jesteś dobrze podparty i czy nie ma luki między twoją szyją a poduszką. Przyzwyczajenie się do nowej poduszki może potrwać pięć dni lub dłużej, więc możesz nie zauważyć natychmiastowej ulgi. Unikaj kupowania "pasującej" poduszki dla swojego partnera, twój partner może potrzebować innej poduszki niż ty.Dlaczego moja poduszka

Jak Hamlet traktuje Ofelię w trakcie sztuki?

Jak Hamlet traktuje Ofelię podczas przedstawienia?Jak Hamlet traktuje Ofelię podczas przedstawienia sztuki? Ma zamiar "mówić do niej sztyletami" i krytykować ją za to, co zrobiła.Jak Hamlet traktuje Ofelię przed i w trakcie przedstawienia?Jak Hamlet traktuje Ofelię przed rozpoczęciem "sztuki"? Postępując bardzo perwersyjnie i zachowując się bardzo szalenie. Ofelia poprawia go mówiąc, że tak naprawdę od

Czy suma dwóch wektorów może być równa zeru?

Czy suma dwóch wektorów może wynosić zero?Tak, dwa wektory o równej wielkości, które są skierowane w przeciwnych kierunkach, zsumują się do zera. Dwa wektory o nierównej wielkości nigdy nie zsumują się do zera. Jeśli są skierowane wzdłuż tej samej linii, to ponieważ ich wielkości są różne, suma nie będzie równa zero.Pod jakim warunkiem suma trzech

Co było ważnym elementem literatury romantycznej?

Co było ważnym elementem literatury romantycznej?Jednym z ważnych elementów literatury romantycznej jest miłość do natury. Jeśli potrzebujesz więcej opcji jest znaczenie wyobraźni/emocji, bunt przeciwko społeczeństwu i odrzucenie klasycznych form sztuki. To wszystko są ważne elementy literatury romantycznej.Jaki jest jeden ważny element literatury romantycznej odpowiada com?celebracja emocji nad intelektem.Jakie są trzy główne cechy romantyzmu?Dowolna lista szczególnych

Rosyjski kredytodawca nr 2 VTB kupi uratowany Otkritie Bank za 4,7 mld dolarów

© Reuters. Logo rosyjskiego banku Otkritie jest widoczne podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Sankt Petersburgu (SPIEF) w Sankt Petersburgu, Rosja 15 czerwca 2022 r....

Który z poniższych jest mechanizmem izolacji prezygotycznej?

Który z poniższych jest mechanizmem izolacji prezygotycznej?Bariery prezygotyczne: Wszystko, co uniemożliwia krycie i zapłodnienie jest mechanizmem prezygotycznym. Izolacja siedliskowa, izolacja behawioralna, izolacja czasowa, izolacja mechaniczna i izolacja gametyczna to przykłady mechanizmów izolacji prezygotycznej.Które z poniższych stwierdzeń nie jest przykładem mechanizmu izolacji prezygotycznej?Prawidłowa odpowiedź: C) Sterylność hybrydowa jest poprawną odpowiedzią, ponieważ nie jest to typ mechanizmu

Jaki jest najlepszy rozpuszczalnik dla reakcji Sn1?

Jaki jest najlepszy rozpuszczalnik dla reakcji Sn1?Reakcja SN1 ma tendencję do przebiegania w polarnych rozpuszczalnikach aprotycznych. Reakcji SN2 sprzyjają polarne rozpuszczalniki aprotyczne - są to rozpuszczalniki takie jak aceton, DMSO, acetonitryl lub DMF, które są wystarczająco polarne, aby rozpuścić substrat i nukleofil, ale nie uczestniczą w wiązaniu wodorowym z nukleofilem.Jaka jest różnica między reakcjami SN1

Jakie mechanizmy są wykorzystywane do regulacji produkcji białek?

Jakie mechanizmy są wykorzystywane do regulacji produkcji białek?Regulacja dwóch głównych etapów produkcji białek - transkrypcji i translacji - jest krytyczna dla tej zdolności adaptacyjnej. Komórki mogą kontrolować, które geny są transkrybowane i które transkrypty są tłumaczone; ponadto mogą biochemicznie przetwarzać transkrypty i białka, aby wpływać na ich aktywność.Jakie są mechanizmy regulacji genów?Mechanizmy regulacji genów obejmują:

Pozostałe newsy

  Jak wypisać osobę bezdomną?

Ashton Kutcher nigdy nie chciał ujawnić swojej diagnozy zapalenia naczyń krwionośnych

Ashton Kutcher jest sławny od... cóż, wydaje się, że od zawsze. Przez całą swoją hollywoodzką karierę aktor był otwarty na swoje życie osobiste, ale...

Ashton Kutcher mówi, że po rozwodzie czuł się jak 'porażka’

Podczas jednych z najbardziej burzliwych lat kariery Ashtona Kutchera, m.in That '70s Show gwiazda była również ojczymem dla trójki małych dzieci. "Miałem dwadzieścia sześć...

Ashton Kutcher chce przeprosić Harry’ego Stylesa

Zastanawiacie się, co ostatnio porabia Ashton Kutcher? Cóż, nie zastanawiaj się dłużej. W najnowszym odcinku Esquire "Explain This" - który zadebiutował z okazji naszej...

Nie znasz prawdziwej Pameli Anderson

Nie robią już takich jak Pamela Anderson. Jej beztroski duch i nieprzygotowane podejście do życia publicznego to cechy charakterystyczne dla minionej epoki - takiej,...