PytaniaShow Biznes

Zalety nowych MacBooków w stosunku do konkurencji – GdanskTown.pl

Ludzi można warunkowo podzielić na kilka kategorii, gdzie jedna z nich uwielbia markę Apple i całą jej produkcję, a inna nie potrafi zrozumieć jej popularności. Ten drugi uważa, że chodzi tu bardziej o chęć pokazania się i podkreślenia statusu finansowego jej właściciela. W końcu najnowsze modele urządzeń Apple mogą kosztować fortunę, a jeśli jesteś studentem college’u, będziesz musiał znaleźć pracę na pół etatu lub dwa, aby pokryć wydatki. Cóż, oczywiście, możesz sięgnąć po solidny serwis do my paper for me, aby zrobić dodatkowe miejsce w swoim harmonogramie. Czy jednak nie lepiej byłoby wybrać jakieś inne marki? Czy zalety nowych MacBooków są tak imponujące, że należy zdecydować się wyłącznie na to urządzenie? To pytanie jest wieloaspektowe i wymaga dogłębnego zbadania, aby uporządkować sprawy.

Bezpłatna osobista pomoc techniczna

Każdy właściciel laptopa chce wiedzieć, że otrzyma pomocną dłoń w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu. Podczas gdy wiele innych marek nie jest gotowych zapewnić swoim użytkownikom „pierścienia bezpieczeństwa”, Ty możesz uzyskać osobiste wsparcie techniczne, nawet jeśli Twój Mac jest poza gwarancją. Oczywiście, w przypadku fizycznej naprawy będziesz musiał pokryć koszty. Najnowsze MacBooki wyróżniają się jednak stabilnością. Nawet jeśli Twoje urządzenie spotkało się z wymuszonym wyłączeniem zasilania podczas aktualizacji oprogramowania, nie musisz wpadać w panikę, ponieważ wykwalifikowany specjalista poradzi sobie z problemem. Możesz sięgnąć do centrum serwisowego i umówić się na spotkanie, aby sprostać wszelkim wyzwaniom, niezależnie od tego, czy chodzi o instalację uaktualnienia systemu operacyjnego czy awarię aplikacji.

Potężny procesor M1

Najnowsze modele MacBooków są wyposażone w zupełnie nowy procesor, który przewyższa swoich konkurentów w wielu aspektach. Na przykład posiada on inną architekturę niż ARM czy Intel, co zapewnia różne korzyści w zakresie wydajności i sprawności. W rzeczywistości jest to pięcio nanometrowy procesor wyposażony w oszałamiające szesnaście miliardów tranzystorów. Oczywiście może on zadowolić swoich użytkowników około 3,5-krotnie większą wydajnością CPU, nie wspominając o nawet sześciokrotnie szybszym GPU i nawet piętnastokrotnie szybszym uczeniu maszynowym.

Zintegrowana grafika najwyższej klasy

Nie jest tajemnicą, że większość specjalistów pracujących w branży IT decyduje się na urządzenia Apple ze względu na samą markę i niebieską grafikę. SoC M1 może pochwalić się zintegrowanym układem graficznym, który reprezentuje 8-rdzeniowy GPU. Firma twierdzi, że jest to najlepsza obecnie oferta na rynku. Kupując takie urządzenie, można wydobyć to, co najlepsze z ośmiu potężnych rdzeni, uruchamiających jednocześnie ponad 24 000 wątków. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz odtworzyć kilka filmów w rozdzielczości 4K, czy też renderować skomplikowane i wielopłaszczyznowe sceny 3D, z takim laptopem możesz zrobić wszystko. Każdy z MacBooków stanie się oszałamiającym pomocnikiem dla osób, których zawód ma coś wspólnego z wysokiej jakości grafiką.

Podwójny czas pracy na baterii

Słaba bateria to słaby punkt większości elektronicznych gadżetów wielofunkcyjnych. Dlatego przy wyborze nowego laptopa wielu użytkowników zwraca szczególną uwagę na tę cechę. Najnowsze MacBooki zmuszają swoich rywali do zajęcia w tym względzie tylnego miejsca, wyposażając ich w ośmiordzeniowy procesor, który wyróżnia się wysoką wydajnością i efektywnością wraz z niskim zużyciem energii. Świetną wiadomością jest to, że jego znakomita wydajność zużywa zaledwie jedną dziesiątą mocy. Innymi słowy, możesz liczyć na podwójną żywotność baterii, nadal wykorzystując wszystkie funkcje w pełni. Może się to przydać, jeśli dużo podróżujesz lub pracujesz w miejscach, gdzie nie możesz podłączyć go do sieci elektrycznej.

Natychmiastowy start i wspaniała kompatybilność z innymi urządzeniami

Najnowsze MacBooki są wyposażone w procesor wywodzący się z tego, który można znaleźć w innych urządzeniach Apple. Dlatego też zapewnia on natychmiastowy start, taki sam, jaki można zobaczyć w innych gadżetach z systemem iOS. Co więcej, zupełnie nowy procesor pozwala drastycznie zmniejszyć zużycie energii w spoczynku. Poza tym, kolejną zaskakującą wiadomością dla wielbicieli Apple jest możliwość bezproblemowego uruchamiania na laptopie aplikacji z iPhone’a i iPada. Tym samym ekosystem Apple zwiększył swoje możliwości, zapewniając swoim użytkownikom bezproblemowy dostęp do ulubionych aplikacji na wszystkich urządzeniach marki.

Stosunek jakości do ceny

Wysoka cena urządzeń Apple jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych wad, które odstraszają potencjalnych nabywców. Wybierają oni tańsze opcje uważając, że nie ma sensu płacić więcej za laptopa o „podobnych” parametrach. Jeśli jednak podejdziemy do tej kwestii z innej perspektywy, to zobaczymy, że na dłuższą metę można nawet zaoszczędzić trochę dolarów, ponieważ inne laptopy wymagają dodatkowej instalacji systemu operacyjnego i zaawansowanego oprogramowania antywirusowego. Wszystkie te momenty będą wiązały się z wydatkami i wymagały ciągłych inwestycji, ponieważ w przeciwieństwie do Apple, większość firm sprzedaje nawet potężne urządzenia bez niczego. Tak więc, gdy widzisz gołą metkę z ceną, może ona wydawać się nierozsądnie wysoka, chyba że weźmiesz pod uwagę wszystkie związane z tym atuty.

Related Articles

Back to top button