Show Biznes

Zasady, o których nie wiedzieliście, że uczestnicy „Ultimatum” muszą ich przestrzegać

1Muszą mieszkać z kimś, kogo dopiero co poznali.

Kiedy uczestnik wybiera nowego mężczyznę lub kobietę, z którymi chce zawrzeć „próbne małżeństwo”, jego znaczący partner oficjalnie staje się byłym. Mieszkają z przypadkową nową osobą przez trzy tygodnie, poznając wszystkie za i przeciw dotyczące życia w nowym, odmiennym związku.

2Następnie mieszkają z osobą, z którą wystąpili w programie.

Po zakończeniu „próbnego małżeństwa” uczestnicy wracają do swojego pierwotnego związku. W ten sposób mogą porównać i skontrastować uczucia, jakie towarzyszyły im w obu związkach – niektórzy próbują pokazać swojemu partnerowi, czego nauczyli się w czasie rozłąki.

3W Dniu Ultimatum trzeba dokonać ostatecznego wyboru.

Nowy czy stary romans? O tym zadecydują uczestnicy konkursu w dniu ultimatum. Dun dun dunnn. Każdy członek obsady wybiera, czy chce się zaręczyć z osobą, którą dopiero poznał, czy pozostać przy osobie, z którą ma już przeszłość.

4Bez obaw: nie muszą się zaręczać.

To, że serial nazywa się The Ultimatum, nie oznacza, że musisz wyjść z niego z narzeczonym. To prawda: Uczestnicy mają możliwość zakończenia programu w pojedynkę.

5Muszą filmować miesiącami.

Plan zdjęciowy jest wyczerpujący i potrwa osiem tygodni. Jeden tydzień poświęcony jest na poznawanie i umawianie się z nowymi ludźmi, trzy tygodnie na życie z kimś nowym, potem kolejne trzy tygodnie na życie z pierwotnym partnerem, a następnie tydzień na wnioski i aktualizacje.

6Nie mogą być w tym tylko dla zwolenników.

Aby zapobiec podszywaniu się przyszłych influencerów pod osoby biorące udział w programie, producenci weryfikują romanse, rozmawiając z przyjaciółmi i rodziną. „Nigdy nie można być pewnym, jakie są czyjeś prawdziwe, najczystsze intencje. Ale z pewnością mamy wystarczająco dużo doświadczenia, by próbować rozpoznać, czy ludzie są nieautentyczni i spędzamy dużo czasu na rozmowach z nimi” – powiedział twórca programu Chris Coelen w wywiadzie dla E!.

7Muszą się zgodzić na intensywny proces castingowy.

Producenci nie tylko rozmawiają z przyjaciółmi i rodziną, ale także z członkami społeczności. Wchodzą do popularnych barów i firm w okolicy miejsca zamieszkania uczestników, aby zapytać o nich i ich relacje.

8Producenci mogą kłamać na temat swojego wieku.

Lauren Pounds zaszokowała Instagram, gdy zamieściła zdjęcie z podpisem: „30 and thriving” Kiedy jeden z komentujących zwrócił uwagę, że w programie oznaczono ją jako 26-latkę, odpowiedziała: „Kłamali na temat mojego wieku. Nie wiemy, czy to było zamierzone, czy nie”.

9Składanie propozycji przed końcem programu jest niemile widziane.

Choć z technicznego punktu widzenia nie ma przeciwwskazań, takie postępowanie zakłóca produkcję. „Intencją jest, aby to było doświadczenie, ultimatum pojawia się pod koniec doświadczenia, wtedy właśnie podejmiesz decyzję” – powiedział Coelen.

10Wszyscy muszą mieszkać w tym samym mieście.

W pierwszym sezonie cała obsada pochodzi z Austin w Teksasie. Dzięki temu nowe związki mają szansę przetrwać także poza serialem. „Jeśli ktoś ma dokonać wyboru, chcieliśmy, aby sprawdził się on w prawdziwym świecie” – mówi Coelen.

11Musisz się przeprowadzić podczas próbnego małżeństwa.

Program przenosi nowe pary do neutralnej przestrzeni, np. do nowego mieszkania. Cel? Zapewnić całkowicie świeży start – żadnych ubrań byłego w szafie, żadnych obrazów w ramkach na ścianie, żadnych dramatów.

12Produkcja odbywa się w tym samym budynku.

Podczas szczególnie napiętej sceny między Rae Williams i Zayem Wilsonem, byli oni na miejscu, aby wkroczyć do akcji. „W tej szczególnej sytuacji, kiedy wychodziła na korytarz, na korytarzu był producent, ponieważ wszyscy jesteśmy w tym samym budynku, i on ją nadzorował” – powiedział Coelen.

13Mogą pić tylko z tych kultowych kubków z napisem „Love Is Blind”.

Wróciły! Te niepowtarzalne puchary (tym razem srebrne, a nie złote) pomagają zachować spójność między scenami. W ten sposób można skrócić bardzo długą scenę, a widzowie nie zauważą błędów w ciągłości wynikających z tego, jak pełny jest czyjś kieliszek.

14Zawodnicy nie są filmowani 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Aby umożliwić parom poznanie, jak wyglądałoby życie w prawdziwym świecie z nowym partnerem, program wpisuje się w życie uczestników – nie wymaga od nich przerwania wszystkiego na kilka miesięcy, aby nakręcić film. Oznacza to, że mają oni dużo czasu dla siebie w domu, w pracy i nie tylko.

15Muszą wpuścić kamery do swojego mieszkania.

Produkcja może udostępniać nagrania uczestników z kamer bezpieczeństwa. I tak, mogą oni (i robili to) wykorzystywać nagrania z kłótni, które miały miejsce, gdy nikt z produkcji nie był w pobliżu.

16Muszą rozmawiać o momentach poza kamerą.

Kiedy Zay Wilson i Colby Kissinger pokłócili się o pocałunek, który miał miejsce poza kamerą, jego następstwa i tak trafiły do programu. „Czasami brałem udział w programach, w których mówi się: 'Jeśli to nie wydarzyło się przed kamerą, to nie ma tego w programie’, ale to nie jest program, który chcemy produkować” – powiedział Coelen.

17Mogą korzystać ze swoich mediów społecznościowych.

W przeciwieństwie do innych reality show, uczestnicy Ultimatum mogą trzymać swoje telefony. Powinni jednak postępować ostrożnie: Pisanie o nowej miłości może doprowadzić do poważnego dramatu z pierwotnym partnerem.

18Nie przesadzaj z imprezowaniem.

Zawodnicy mogą przychodzić i wychodzić, jak chcą, wchodzić w interakcje ze światem rzeczywistym, a nawet flirtować z innymi mężczyznami i kobietami poza programem. Niektórzy członkowie obsady przekonali się na własnej skórze, że imprezowanie w nocnym klubie i wymienianie się numerami z nieznajomymi prowadzi tylko do większych problemów.

19Po zakończeniu „próbnego małżeństwa” nie możesz widywać się ze swoim pierwotnym partnerem.

Przez trzy tygodnie mieszkania z nowym partnerem uczestnicy nie powinni utrzymywać żadnych kontaktów z osobą, z którą rozpoczęli przygodę. Nie wszyscy jednak przestrzegają tej zasady. Dramat!

20*Nie powinniwysyłać sms-ów do swoich pierwotnych partnerów.

Ale niektórzy tak. Lauren Pounds wyjawiła TODAY, że jej chłopak Nate Ruggles oświadczył się po rozmowie SMS-owej. „Powiedziałam mu, jak bardzo byłam przygnębiona. Płakałam, nie mogłam spać i żałowałam, że się oświadczyłam. A on na to: „Po prostu ci się oświadczę i odjedziemy w stronę zachodzącego słońca. I wszystko sobie poukładajmy”.”

21Członkowie obsady mogą spędzać czas, kiedy tylko chcą.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by uczestnicy programu spotykali się ze sobą, gdy tylko kamery przestaną kręcić. I jakkolwiek zaskakująco to brzmi, decydują się oni na wspólne spędzanie czasu z nowymi i starymi partnerami. Wycieczka do winiarni? Nie została zaplanowana przez produkcję.

22Muszą być wrażliwi.

Zawodnicy, którzy naprawdę chcą wynieść jak najwięcej z tego doświadczenia, nie boją się okazywać swoich uczuć. „Oczywiście, nigdy nie widziałam, żeby [Randall] umawiał się z kimś innym niż ja, ale nawet wtedy, to znaczy, zaczęliśmy jako przyjaciele, więc to był bardzo, jakby to powiedzieć, powolny postęp do rzeczy, które stały się romantyczne. … Albo, jak powiedział, jak bycie naprawdę wrażliwym i emocjonalnym w pewnych sprawach,” Shanique Imari powiedziała Us Weekly.

23Nie wolno stosować przemocy.

Kiedy Zay Wilson zignorował telefony Rae Williams i wrócił do domu z imprezy o 8 rano, zrobiło się gorąco i w końcu doszło do rękoczynów. „Rae źle się z tym czuła. Oczywiście, gdyby to było w naprawdę złym lub niebezpiecznym miejscu, wkroczylibyśmy do akcji” – powiedział Coelen.

24Niektóre z najlepszych momentów mogą nigdy nie trafić na antenę.

W reality TV dramat jest bardziej rozrywkowy niż romans. Dlatego niektóre sceny – makijaże, długie rozmowy, przeprosiny – mogą nie trafić do filmu. „Mieliśmy wiele długich rozmów, podczas których naprawdę rozmawialiśmy o rzeczach, ważnych decyzjach, które naprawdę wpłynęły na mnie i [Madlyn] nasz związek. I nikt tak naprawdę nie widzi tego w całym serialu” – powiedział Colby Kissinger w wywiadzie dla Entertainment Weekly.

25W czasie trwania programu nadal muszą pracować.

Nie, to nie są wakacje od prawdziwego świata podczas kręcenia filmu. W 1. sezonie pojawiły się wzmianki o członkach obsady, którzy podczas kręcenia filmu pracowali w swoich normalnych miejscach pracy. W jednej ze scen Rae Williams jest nawet pokazana, jak wychodzi ze swojego mieszkania w fartuchu.

26Mogą zwrócić się o radę do Nicka i Vanessy Lachey.

Para podzieliła się z widzami swoimi mądrościami i wyjawiła, że w ich własnym małżeństwie doszło do postawienia ultimatum. „Podzielenie się swoją osobistą historią było sposobem na naukę, pocieszenie i doświadczenie… Fakt, że Nick i Vanessa byli gotowi tak otwarcie o tym mówić, był niesamowity i świadczy o nich samych” – powiedział Coelen.

27Mogą (i być może powinny) badać również połączenia fizyczne.

Atrakcyjność fizyczna jest w tym programie bardzo silna, a wiele par decyduje się na zbliżenie ze swoim partnerem w czasie próby z dala od osoby, z którą przyjechali do programu.

28Mogą powtórzyć zaręczyny.

Jak Lauren Pounds powiedziała TODAY, ona i Nate Ruggles odtworzyli swoje zaręczyny – z niestandardowym pierścionkiem – po odejściu z programu.

29Nie mogą publikować spoilerów.

Słuchajcie, to jest reality star 101. Ponieważ Netflix nie wyemituje finału ani ponownego spotkania The Ultimatum aż do momentu, gdy reszta sezonu zostanie wyemitowana, uczestnicy nie powinni psuć zabawy fanom!

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button