PytaniaShow Biznes

Zastosowanie wiedzy o bezpieczeństwie biznesowym w domu – GdanskTown.pl

Nawet jeśli jesteś prawdziwym pracoholikiem, prawdopodobnie spędzasz w biurze tylko około 80 godzin tygodniowo – co oznacza, że pozostałe 80 godzin spędzasz w domu. Kiedy jesteś w domu, możesz sprawdzać służbową pocztę, korzystać z urządzeń, które służą do dostępu do danych biznesowych lub w inny sposób łączyć technologię domową i służbową. Niestety, może to narazić dane biznesowe i urządzenia na niebezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli nie stosujesz tych samych standardów bezpieczeństwa w domu, co w pracy.

Jako konsument musisz podjąć kroki, aby chronić swój dom przed atakiem w podobny sposób, jak chronisz swoją firmę. Chociaż produkty i metody mogą być nieco inne, możesz zastosować to, co wiesz, aby utrzymać bezpieczeństwo sieci domowej. Oto jak.

Zacznij od punktów końcowych

Punkty końcowe to wszelkie urządzenia podłączone do sieci domowej, z których korzystasz Ty (lub inne osoby w Twoim domu). Kilka lat temu, punkty końcowe w domu prawdopodobnie zawierały tylko komputery i smartfony – ale te dni, możesz mieć dziesiątki urządzeń podłączonych do sieci.

Obecnie ponad jedna trzecia konsumentów posiada co najmniej dwa urządzenia inteligentnego domu, które obejmują takie rzeczy jak inteligentne wtyczki, żarówki, kamery, głośniki, urządzenia, telewizory i inne. Chociaż istnieją zdecydowane korzyści z inteligentnych technologii, takich jak wygoda i wydajność, wiele inteligentnych urządzeń nie są odpowiednio bezpieczne. Nie brakuje historii o hakerach, którzy dostają się do sieci domowych poprzez lodówki, monitory do dzieci i inne pozornie niewinne urządzenia. Dlatego nie wystarczy zainstalować programów antywirusowych na komputerze i smartfonie; potrzebujesz również maksymalnej ochrony bezpieczeństwa na wszystkich swoich inteligentnych urządzeniach.

Aby to zrobić, należy zmienić wszystkie domyślne informacje na każdym urządzeniu. Oznacza to zmianę nazw użytkowników i haseł oraz ewentualne wzmocnienie wszelkich funkcji bezpieczeństwa dostępnych w urządzeniach. Dodatkowo, należy upewnić się, że urządzenia otrzymują regularne aktualizacje, które zamkną luki w zabezpieczeniach i rozwiążą inne pojawiające się problemy z bezpieczeństwem. Te wskazówki dotyczą również komputerów i smartfonów.

Wzmocnij swoją sieć

Następnie należy podjąć kroki w celu zapewnienia, że hakerzy nie mogą dostać się do Twoich urządzeń i danych poprzez sieć domową. Możesz nie myśleć, ale router internetowy jest łatwo najważniejsze urządzenie w domu – nie tylko dlatego, że zapewnia dostęp do niezwykle cennych sieci, ale także dlatego, że łączy wszystkie urządzenia razem, dając napastnikom łatwy punkt dostępu do każdego urządzenia cyfrowego w domu. Tak więc, jest to bardzo ważne, aby utwardzić swoją sieć domową, jeśli chcesz trzymać hakerów z dala.

Applying Your Business Security Know-How at Home

Jak zawsze, należy zacząć od zmiany domyślnej nazwy użytkownika i hasła na routerze. Ponieważ ustawienia domyślne są publikowane online, hakerzy mają łatwy dostęp do nich, w rzeczywistości, wiele złośliwych programów są zbudowane do cyklu przez domyślne poświadczenia w sekundach, co zapewniło dostęp do większej liczby sieci domowych, niż można się spodziewać. Twoje hasło powinno być jak najbardziej losowe, a nazwa sieci nie powinna stanowić wyzwania dla hakerów, jak „Unbreakable” lub „Can’t Crack This” Mimo to, każde odstępstwo od domyślnych ustawień jest pozytywne.

Istnieje kilka dodatkowych ustawień, które można wprowadzić, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo sieci. Po pierwsze, powinieneś wymagać, aby nowe, nieznane urządzenia uzyskały Twoją zgodę, zanim połączą się z Twoją siecią. Ponadto, można skonfigurować oddzielną sieć dla inteligentnych urządzeń domowych, więc jeśli luka pozwala w hakera, nadal nie będzie miał dostępu do danych bogatych smartfonów i komputerów. Wreszcie, powinieneś nabrać nawyku wyłączania sieci domowej, gdy nie jesteś w pobliżu, aby z niej korzystać. Zmniejsza to czas, w którym hakerzy mają dostęp do przebicia Twojej obrony i zapewnia, że będziesz na miejscu, jeśli coś pójdzie nie tak.

Wyrób sobie inteligentne nawyki

Bezpieczeństwo cybernetyczne zaczyna się i kończy na użytkownikach, w tym na Tobie. Jeśli nie praktykujesz inteligentnych zachowań w domu, Twoja sieć domowa i urządzenia nigdy nie będą bezpieczne – niezależnie od tego, jakie narzędzia i oprogramowanie zabezpieczające zainstalujesz. Niektóre podstawowe zasady domowej higieny cybernetycznej, które musisz rozwinąć, obejmują:

  • Zablokuj swoje urządzenia. Może być niewygodne ponowne logowanie się za każdym razem, gdy wyłączasz ekran urządzenia, ale nawet ta podstawowa blokada może uratować Twoje dane.
  • Automate updates. Tak jak Twoje inteligentne gadżety domowe potrzebują aktualizacji, tak samo potrzebują ich aplikacje na komputer i smartfon. W ustawieniach możesz zezwolić na automatyczne pobieranie i instalowanie aktualizacji, i powinieneś to zrobić.
  • Twórz kopie zapasowe danych. Nawet jeśli nie zostaniesz zhakowany, Twoje dane są narażone na uszkodzenie i wyeliminowanie w wyniku upadków, rozlania i innych przypadkowych katastrof. Powinieneś mieć dwie formy kopii zapasowych: jedną w chmurze i jedną na fizycznym, odłączanym dysku twardym.

Jeśli dostrzegasz cyberzagrożenia dla swojej firmy, powinieneś przyznać, że te same cyberzagrożenia towarzyszą Ci w domu. Wkładając ten sam wysiłek w bezpieczeństwo cybernetyczne w domu, możesz zapewnić, że Twoje urządzenia i dane pozostaną bezpieczne bez względu na to, gdzie jesteś.

Related Articles

Back to top button