PytaniaShow Biznes

Zrozumieć Gutenberga i co z tym zrobić – GdanskTown.pl

Nazwany po Johannesie Gutenbergu, ojcu prasy drukarskiej, Gutenberg jest całkowicie nowym edytorem WordPress. Dzięki najnowszym aktualizacjom i ulepszonym funkcjom, Gutenberg na nowo zdefiniuje sposób tworzenia i rozwijania treści na tej dynamicznej i dostosowywanej platformie open-source. Ten nowo wprowadzony edytor opiera się na „systemie blokowym”, pozwalając na wolną rękę twórcom treści i oszczędzając im kodowania HTML, a wkrótce zastąpi obecny edytor TinyMCE, czyniąc rozwój witryny na WordPressie bezproblemowym doświadczeniem.

Wprowadzenie bloków treści

Understanding Gutenberg and What to Do About It

Jedną z nowych i ekskluzywnych funkcji edytora Gutenberg jest system Block, który stanowi podstawę do tworzenia treści w nowej wersji WordPressa. Eliminuje to konieczność stosowania wcześniejszego paska narzędzi edycyjnych WordPressa i zastępuje go blokami dla pojedynczego elementu treści. Tekst, obrazy, filmy, przyciski akcji itp. wszystkie będą miały blok dedykowany każdemu z nich. Pomaga to użytkownikom zająć się poszczególnymi elementami osobno, a tym samym ujednolicić treść. Dla ułatwienia, każdy z tych bloków jest stworzony do nieograniczonego tworzenia treści i integrowania bogatych treści w najprostszy sposób.

Understanding Gutenberg and What to Do About It

Cechy edytora Gutenberg

Oprócz bloków, Gutenberg jest również wyposażony w inne zaawansowane funkcje edycji, które sprawiają, że jest przyjazny dla użytkownika i pozwala na nowo wyobrazić sobie witryny WordPress.

– Zapewnia więcej miejsca na kreatywność, dzięki czemu możesz rozwijać długie treści w ujednolicony sposób.

– Obecny pasek narzędzi został zastąpiony rozwijanym menu, dzięki czemu można łatwo przełączać się między edytorami wizualnymi i tekstowymi.

– Treść może być łatwo osadzona w edytorze wizualnym, z opcją „Ostatnie bloki”, aby łatwo uzyskać dostęp do edytowanych bloków treści.

– Spis treści pozwala na nawigację przez wszystkie sekcje treści za jednym razem lub przejście do konkretnej sekcji bez opuszczania strony edytora.

– Wyskakujące okienko dla „Word Count” i liczby bloków pomaga ocenić długość treści na bieżąco.

– Całkiem nowa gama typów czcionek, kolorów, krojów pisma i tła do wyboru i zintegrowania większej kreatywności w treści.

– Blok HTML na żywo pozwala zobaczyć zmiany na stronie w czasie rzeczywistym, a HTML Anchor Support pozwala bezpośrednio połączyć dowolny tekst/media z dowolną częścią strony podczas jej tworzenia.

Zalety korzystania z Edytora Gutenberg

Funkcje nowego edytora WordPressa wiążą się z tymi kluczowymi zaletami:

– Zapewnia bardziej skoncentrowane doświadczenie tworzenia treści, z większą przestrzenią ekranu i uporządkowanym układem.

– Zaawansowane wtyczki mogą być łatwo zainstalowane i uruchomione za pomocą zarządzanego rozwiązania hostingowego WordPress dla nieprzerwanego funkcjonowania witryny.

– System bloków pozwala tworzyć niestandardowe bloki i działa w dostosowaniu do ekranów o większej rozdzielczości i stron responsywnych.

Z 15 latami i 31% użytkowników najlepszych stron internetowych na koncie, WordPress jest niezaprzeczalnie najpopularniejszą platformą wśród właścicieli stron i deweloperów. Gutenberg sprawi, że tworzenie treści będzie znacznie łatwiejsze nawet dla osób nie mających wprawy w kodowaniu, co czyni WordPressa świetną platformą dla osób zaczynających swoją pierwszą stronę internetową.

Related Articles

Back to top button