PytaniaShow Biznes

Zwiększanie bezpieczeństwa cybernetycznego jako pracownik zdalny – GdanskTown.pl

Od czasu zwiększonego przyjęcia Internetu w ostatnich latach, praca zdalna jest na fali wznoszącej. Na platformach do szukania pracy, takich jak LinkedIn i Indeed, można zobaczyć stanowiska pracy określające pracowników zdalnych. Platformy takie jak Fiverr i Upwork również rosną, pozwalając freelancerom połączyć się z potencjalnymi klientami.

Niemniej jednak, wykorzystywanie internetu na tak wysokim poziomie może narazić Cię na zagrożenia internetowe. Niezależnie od tego, czy aktywnie pracujesz, grasz w gry takie jak blackjack online, czy używasz swojego domowego urządzenia do sprawdzenia najnowszych wiadomości finansowych, hakerzy zawsze mogą się do Ciebie dostać.

Praca w standardowym środowisku biurowym wiąże się z bezpieczeństwem internetowym. Po pierwsze, pracownicy działu wsparcia IT muszą zadbać o ochronę systemów i sieci biurowej, kupując drogie narzędzia do ochrony przed atakami cybernetycznymi. Urządzenia do pracy zdalnej nie mają takiej ochrony. Dlatego właśnie musisz być świadomy cyberbezpieczeństwa.

Zwiększanie bezpieczeństwa cybernetycznego urządzeń domowych

Chociaż wydaje się to prostą wskazówką dotyczącą bezpieczeństwa cybernetycznego, wiele osób ma tendencję do pomijania jej przy rejestracji kont. Musisz używać silnych haseł, które nie są związane z tobą, w przeciwieństwie do dat urodzenia lub imion najlepszych przyjaciół, na wszystkich swoich kontach. Hasło powinno zawierać duże i małe litery, cyfry i symbole.

Należy również unikać używania tego samego hasła na kilku kontach. W ten sposób, jeśli haker uzyska dostęp do jednego konta, inne konta pozostaną bezpieczne. Możesz również skorzystać z dwuskładnikowego uwierzytelniania na wszystkich swoich kontach internetowych.

  • Utilize Device Encryption

Wykorzystanie szyfrowania urządzenia pomaga w ochronie danych, ponieważ osoby trzecie nie będą miały do nich dostępu. Szyfrowanie urządzenia działa najlepiej, gdy komputer jest fizycznie zagrożony. Na przykład, jeśli włączyłeś BitLocker w systemie Windows lub FileVault w systemie Mac, trudniej będzie cyberatakerom uzyskać dostęp do poufnych danych i szantażować Cię.

VPN to skrót od Virtual Private Network. Jest to doskonałe narzędzie zabezpieczające, służące do szyfrowania ruchu internetowego. VPN przydaje się podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi lub innych sieci, które mogą być potencjalnie zagrożone.

Hakerzy, którzy często korzystają z tych publicznych obszarów sieci Wi-Fi, nie byliby w stanie uzyskać dostępu do Twojego ruchu internetowego. Sieci VPN zapobiegają również śledzeniu Twojej aktywności internetowej przez dostawcę usług internetowych.

Wielu użytkowników komputerów uważa wyskakujące okienka z aktualizacjami oprogramowania za irytujące. Wielu z nich nie zdaje sobie jednak sprawy, że aktualizacje te mają na celu ochronę Twojego komputera przed hakerami.

Hakerzy nieustannie sondują kody oprogramowania, aby sprawdzić, czy mogą wykorzystać lukę w zabezpieczeniach do zainfekowania użytkowników. Zespół programistów zawsze stara się przeciwdziałać ich działaniom, pracując dzień i noc, aby znaleźć te luki, zanim zrobią to cyberprzestępcy.

Dlatego aktualizowanie oprogramowania, gdy tylko pojawią się aktualizacje, zmniejsza szanse na naruszenie bezpieczeństwa. Możesz spróbować włączyć instalację automatycznych aktualizacji w swoim systemie.

Final Thoughts

Cyberbezpieczeństwo online jest szczególnie istotne dla pracowników zdalnych, ponieważ zagrożenia internetowe wzrosły w odpowiedzi na przyjęcie internetu. Możesz wykorzystać VPN, wdrożyć szyfrowanie urządzeń i solidne hasła, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Related Articles

Back to top button